Forum kibiców Apatora Toruń Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Hall of Fame toruńskiego żużla
Autor Wiadomość
extoruniak 

Wysłany: 2010-01-30, 20:18   Hall of Fame toruńskiego żużla

Cały żużlowy Toruń po uhonorowaniu Pera Jonssona dalej zamierza kultywować tradycje związane z Naszymi żużlowcami. W związku z tym Zarząd KST U...x S.A. oraz Stowarzyszenie Sympatyków Sportu Żużlowego „Krzyżacy” zamierzają stworzyć miejsce Pamięci toruńskich gwiazd.

Możliwości uhonorowania naszych jeźdźców jest wiele: nazywanie sektorów, sadzenie drzew, wmurowywanie odcisków dłoni lub wkopywanie mosiężnych tablic z wzorem kasku, motoru, herbu lub koła lub podwieszanie pod kopułą stadionu banerów z imitacją plastronu z nazwiskiem, wzorując się na arenach NBA i NHL.

Nie chcemy ograniczać się do decyzji w ramach dwóch podmiotów. Chcemy, aby każdy kibic miał możliwość wypowiedzenia się w tym temacie oraz podsunięcie najlepszego, w jego oczach, rozwiązania.

Pragniemy, aby przysłowiowa „aleja gwiazd” była elitarna, ekskluzywna, gdzie znajdą się tylko nieliczni np. żużlowcy tragicznie zmarli broniący barw toruńskiego klubu, wychowankowie jeżdżący tylko i wyłącznie dla Nas itp., itd. Miejsce to powinno oddawać ducha toruńskiej drużyny i nie powinno być punktem umieszczania nazwisk zawodników „jednego sezonu”.

wiec wpisujcie swoje propozycje....

zawasksa 

Wysłany: 2010-01-30, 20:28   

Moim skromnym zdaniem, uważam, że można nazywać każdy sektor imieniem któregoś z Aniołów, a na wejściu by zawiesić jego zdjęcie lub coś związanego z danym zawodnikiem.

19 RAFI 62 

Wysłany: 2010-01-30, 21:02   

Fajnie wyglądało by grafiti na murze wokół nowo zrobionego parkingu, ale myślę, że żydki by je pobazgrały ;/

Bomba
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 21:18   

Takie Graffiti można by było zrobić w innym miejscu, trudniej dostępnym dla mało zainteresowanych, lecz widoczne z daleka dla wszystkich.

19ATB62 

Wysłany: 2010-01-30, 22:02   

Jak dla mnie kibica żużla szczególnym miejscem dla naszych "byłych" i ciężko Chorych żużlowców była by pamięc każdego kibica o nim w czasie meczu i poza. Oczywiście ciężko to do wykonania ale gdyby przed meczami u Siebie była minuta Ciszy w asyście Wizerunków żużlowców na trybunach + Znicz w postaci Racy lub innego Piro.

Oczywiscie można też zrobić Aleje Żużlowców ale na pewno nie w takiej postaci że wszyscy by po niej chodzili. Lepiej gdyby ona była w murowana w jakiś ważny fundament Stadionu ale by przy okazji każdy mógł tam podejść przeczytać i złożyć honor...

Wiele Wiele jest pomysłów ale to trzeba wiedzieć ile można sobie Pozwolic.

Pozdrowionka :aniolek:

Buchas1962
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 22:13   

Ja proponuje w korytarzu ktory prowadzi do trybuny glownej , na scianach powiesic zdjecia naszych Aniolow pod ktorymi bedzie krotki opis zawodnika , w ten sposob tez kazdy bedzie mial dostep, bedzie mogl ogladac i nieco sie dowiedziec o naszej Gwiazdzie . Pozdrawiam ;)
:raca: :ta: :aniolek:

Bomba
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-30, 22:19   

Buchas1962 napisał/a:
Ja proponuje w korytarzu ktory prowadzi do trybuny glownej , na scianach powiesic zdjecia naszych Aniolow pod ktorymi bedzie krotki opis zawodnika , w ten sposob tez kazdy bedzie mial dostep, bedzie mogl ogladac i nieco sie dowiedziec o naszej Gwiazdzie . Pozdrawiam ;)
:raca: :ta: :aniolek:

Tylko to ma być dla każdego, nie tylko dla wybranych.

Diamond 

Wysłany: 2010-01-31, 00:12   

hmm to moze na zewnatrz stadionu, przy wejsciach na sektory zrobic takie wlasnie miesjca na zdjecie i krotki opis, chociaz nie wiem co na to by mosir powiedzial...

kaioh
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 00:22   

moim zdaniem podstawa powinno byc enumeratywne wyliczenie nazwisk osob [bo jak mniemam nie chodzi tylko o zuzlowcow, ale tez np dzialaczy?], ktore spełniałyby kryteria [w przypadku ich braku trzeba je okreslic] umieszczenia w HoF. Wowczas dopiero mozna w pelni efektywnie dyskutowac nad forma wyroznienia zasluzonych. Może się bowiem okazać, że ilośc wytypowanych nazwisk przewyzsza np ilosc sektorow lub tez wymaga nakladow finansowych znacznie przekraczajacych mozliwosci klubu/MOSiRu [np w przypadku pomnikow czy tablic]

extoruniak 

Wysłany: 2010-01-31, 09:48   

kaioh napisał/a:
moim zdaniem podstawa powinno byc enumeratywne wyliczenie nazwisk osob [bo jak mniemam nie chodzi tylko o zuzlowcow, ale tez np dzialaczy?], ktore spełniałyby kryteria [w przypadku ich braku trzeba je okreslic] umieszczenia w HoF. Wowczas dopiero mozna w pelni efektywnie dyskutowac nad forma wyroznienia zasluzonych. Może się bowiem okazać, że ilośc wytypowanych nazwisk przewyzsza np ilosc sektorow lub tez wymaga nakladow finansowych znacznie przekraczajacych mozliwosci klubu/MOSiRu [np w przypadku pomnikow czy tablic]

może nie nazwisk ale ustalenie kryteriów nagradzania
bo nagradzać można za wszystko udział w GP, IMŚ, IMŚJ, rekord toru, debiut roku, najmłodszy który zdobył komplet, najlepszy szkoleniowiec, najlepszy w 1970, 71 72 ..itp itd
ja widzę to w ten sposób aby HoF było elitarne i nadawane nawet raz na 2-3 lata żeby nie był to deptak z płytami po którym przejdą wszyscy i zatrzymają się nieliczni tylko przy co 10-20 nazwisku. zależeć powinno nie tylko kibicom ale i działaczom żużlowcom
wg mnie dobrym rozwiązaniem było by nagrodzenie zmarłych oraz tylko tych którzy jeździli od początku do końca swojej kariery dla Apatora i mieli ogromny wpływ na wyniki drużyny: Żąbik, Żabiałowicz, może Jaguś (jeżeli zakończy karierę w Toruniu, lub ktoś z armii zaciężnej którzy zakończyli starty na Broniewskiego i tu odnosili ogromne sukcesy.

Każdy klub ma swoje gwiazdy Żabiałowicz, Załuski, Stachyra, Jancarz, Huszcza, Dołomisiewicz. Krzystyniaka tu nie ujmuję bo ten to zwiedził pół Polski.

Dla mnie "aleja gwiazd" powinna być elitarna a nie miejscem gdzie 5 razy do roku dajemy "pucharki" jak leci.

kalosz_meu
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 14:31   

Uważam, że hall of fame to świetny pomysł.

Kiedyś byłem na stadionie FC Porto i tam wokół stadionu były w chodnik wmurowane tablice (chyba mosiężne) z osiągnięciami klubu (puchary uefa, mistrzostwa Portugalii itp.).
Podobnie można by zrobić u nas (cztery tytuły mistrzowskie).

Na podobnej zasadzie można by wyróżnić zawodników. Na pytanie jakich? Myślę, że odpowiedź jest prosta: Powinni być to zawodnicy uznani przez zarząd klubu i ogół kibiców za gwiazdy, ikony klubu.

Oczywistymi kandydatami na dzień dzisiejszy są Rose, Ząbik, Żabiałowicz, Jonsson, Kowalik i Jaguś. Byli to zawodnicy latami związani z klubem, wierni i dzięki nim klub osiągał sukcesy.

Co z tego że np. Rickardsson też się przyczyniał do sukcesów Torunia, jak był on zawodnikiem sezonowym i przyczynił się do sukcesów klubów z połowy Polski?

W praktyce bym to widział tak:
Na chodniku przed główym wejściem wmurować tablice upamiętaniające tytuły mistrzowskie, a wokół stadionu największe gwiazdy.

W osobnym miejscu zrobić tablicę (może wspólną i wmurowaną w ścianę) zawodników którzy zginęli na torze.

Slesz
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 19:10   

napewno zaistnieć w Hall of Fame APATORA powinni wszyscy którzy stracili życie w naszych barwach.
oprócz żużlowców warto, żeby pojawiło się tam nazwisko zasłużonego dla toruńskiego i polskiego żużla ś.p. Romana Cheładze.

na hali łatwiej, bo można zawisić koszulkę czy flagę (jak w NBA, NHL).
na naszym stadionie gorzej.

fajna byłaby wmurowana w chodnik płyta np z gwiazdą czy Aniołem z nazwiskiem osoby i obok stojące wmurowane w chodnik na stelażu zdjęcie z czasów świetności np w skali 1:1.

kaioh
[Usunięty]

Wysłany: 2010-01-31, 19:31   

Slesz:

Cheładze rowniez byl zuzlowcem [choc akurat przecietnym].

cet1
[Usunięty]

Wysłany: 2010-02-01, 20:45   

Witam
Można pomyśleć nad płaskorzeźbami, które powstały by na ulicy Pera Jonssona. W sumie nieźle wyglądają herby zaprzyjaźnionych miast na ul. szerokiej. Ale jeżeli są głosy, żeby nie deptać ikon Toruńskiego żużla, (co dla mnie jest w pełni zrozumiałe), to gdzieś przy krawężniku zrobić płaskorzeźby. Lub pionowe tablice upamiętniające poszczególnych zawodników, działaczy czy wydarzenia. Każdy mógł by je zobaczyć idąc na mecz, lub na spacer. Fajnie było by z tej ulicy zrobić taki zakątek żużla.
Co do wyboru osób, które miały by zaistnieć na Hall of Fame, to chyba najlepszym sposobem było by wysunięcie propozycji przez klub i głosowanie wśród kibiców.

maRcinKSA 
Krzyżacy.net

Wysłany: 2010-02-02, 11:42   

:arrow: http://torun.gazeta.pl/to...plastrony_.html

Odpowiedz do tematu