Forum kibiców Apatora Toruń Strona Główna

Poprzedni temat «» Następny temat
Jestem Polakiem - Wątek patriotyczny
Autor Wiadomość
Diamond 

Wysłany: 2010-11-17, 22:10   

rkt napisał/a:
Jeśli tak to ten cały nacjonalizm działa na zasadzie ślepego i bezgranicznego uwielbienia dla narodu, bo takie jest raczej uwielbienie dla rodziny czy klubu. Nikt nie widzi wad swoich najbliższych, a nawet jak je widzi to mówi, że ich nie widzi ;)
Głupie to, ale w sumie to ma miejsce.

Więc RKT są to po prostu rzeczy których nie rozumiesz. Inny przykład: byłbyś zapewne ostatnią osobą która by chwyciła za broń w obronie ojczyzny i to pewnie tylko dlatego, że zdałbyś sobie sprawę że Twoja najbliższa rodzina może być zagrożona.

A co do mojego przykładu, jest jak najbardziej na miejscu, tyle że Ty nie rozumiesz co dla patrioty/nacjonalisty może być pięknego w "brudnej" Polsce, ale rozumiesz co pięknego może być w klubie, mimo że jak widać idealny nie jest i wkurza Cię w nim 100 różnych rzeczy, ale mimo wszystko złego słowa na "forum" ogólnopolskim nie dasz o nim powiedzieć.

Radosław 

Wysłany: 2010-11-17, 22:33   

Diamond napisał/a:
rkt napisał/a:
Jeśli tak to ten cały nacjonalizm działa na zasadzie ślepego i bezgranicznego uwielbienia dla narodu, bo takie jest raczej uwielbienie dla rodziny czy klubu. Nikt nie widzi wad swoich najbliższych, a nawet jak je widzi to mówi, że ich nie widzi ;)
Głupie to, ale w sumie to ma miejsce.

Więc RKT są to po prostu rzeczy których nie rozumiesz. Inny przykład: byłbyś zapewne ostatnią osobą która by chwyciła za broń w obronie ojczyzny i to pewnie tylko dlatego, że zdałbyś sobie sprawę że Twoja najbliższa rodzina może być zagrożona.

A co do mojego przykładu, jest jak najbardziej na miejscu, tyle że Ty nie rozumiesz co dla patrioty/nacjonalisty może być pięknego w "brudnej" Polsce, ale rozumiesz co pięknego może być w klubie, mimo że jak widać idealny nie jest i wkurza Cię w nim 100 różnych rzeczy, ale mimo wszystko złego słowa na "forum" ogólnopolskim nie dasz o nim powiedzieć.

bo rkt startuje w wyborach dlatego tak dyplomatycznie odpowiada :okulary:

rkt 

Wysłany: 2010-11-18, 00:32   

Diamond,
właśnie dla tego bym PIERWSZY walczył z wrogiem. Ze względu na moją rodzinę. Moje dziecko.... Ale pewnie bym to zrobił tylko wtedy gdybym nie mógł zapobiec niebezpieczeństwu w inny sposób. Pewnie dla niektórych niestety, ale też przez emigrację w tej bardzo złej sytuacji.
Jeśli ktoś kto jest odpowiedzialny za swoich bliskich/potomstwo myśli inaczej...moim zdaniem bredzi....

WSH, odpowiadam tak "dyplomatycznie" bo wiem że gadam z kumplami po szalu...i dla mnie nie jest istotne to czy ktoś jest polskim nacjonalistą czy islamskim ekstremistą...do momentu gdy jest kibicem Apatora. Nie chcę po prostu nikogo urazić na forum. Face to face dyskusja wyglądałaby inaczej.

pacer 

Wysłany: 2010-11-18, 00:35   

rkt napisał/a:
Face to face dyskusja wyglądałaby inaczej.

kurde, teraz to az strach po lesie chodzić

rkt 

Wysłany: 2010-11-18, 18:07   

To nie była żadna groźba ;)

kora 

Wysłany: 2010-11-19, 00:58   

rkt napisał/a:
Diamond,
właśnie dla tego bym PIERWSZY walczył z wrogiem. Ze względu na moją rodzinę. Moje dziecko.... Ale pewnie bym to zrobił tylko wtedy gdybym nie mógł zapobiec niebezpieczeństwu w inny sposób. Pewnie dla niektórych niestety, ale też przez emigrację w tej bardzo złej sytuacji.

Czy ja nie rozumiem, co miałeś na myśli, czy dopatrywana przeze mnie sprzeczność wypowiedzi jest zasadna?

rkt 

Wysłany: 2010-11-19, 17:37   

opcja nr 1.
Pierw kombinujesz jak uniknąć walki a jak nie ma na to szans to do boju !

lostorzel 

Wysłany: 2010-11-20, 20:10   

żeby nie było że chcę kogoś urazić http://www.youtube.com/wa...feature=related

Toruńczyk
[Usunięty]

Wysłany: 2010-11-20, 21:56   

lostorzel napisał/a:
żeby nie było że chcę kogoś urazić http://www.youtube.com/wa...feature=related

ale dla czego miałbyś kogoś urazić ? facet ma całkowitą racje, a gestu "salutu rzymskiego" używali Polscy patrioci, narodowcy przed II wojną światową, proszę go nie mylić z niemieckim pozdrowieniem "sieg heil"

pacer 

Wysłany: 2010-11-21, 12:19   

<sciana>
jaki salut, koles po prostu byl napier..ny jak szpadel i sam nie wiedział co robi.

Polak1962
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 17:59   

Dla przypomnienia !! (73.rocznica wybuchu II wojny światowej)
1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.

Patriotyczny obowiązek ,pamiętać o tym wydarzeniu

Cześć i Chwała Bohaterom !

SzokAT
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-18, 22:43   

Polak1962 napisał/a:
Dla przypomnienia !! (73.rocznica wybuchu II wojny światowej)
1 września 1939 r. wojska niemieckie przekroczyły granice Polski, rozpoczynając II wojnę światową. Osamotnione Wojsko Polskie nie mogło skutecznie przeciwstawić się agresji Niemiec i sowieckiej inwazji rozpoczętej 17 września. W konsekwencji Hitler i Stalin dokonali IV rozbioru Polski.

Patriotyczny obowiązek ,pamiętać o tym wydarzeniu

Cześć i Chwała Bohaterom !

Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!
POLSKA WALCZĄCA - PAMIĘTAMY!

info_WP
[Usunięty]

Wysłany: 2012-09-22, 20:15   

Witajcie PATRIOCI! W planach jest taka polóweczka:

Będą chętni - będzie koszulka. Pisać pw albo komentarze czy tacy się znajdą. Cena polówki to ok. 40 zł. Koszulka będzie haftowana.

Przypominam również o zapisach na czapki zimowe!

Polak1962
[Usunięty]

Wysłany: 2013-05-09, 18:53   

68 lat temu Niemcy podpisały bezwarunkową kapitulację, która kończyła trwającą od 1 września 1939 r. wojnę w Europie. Istnieją dwie oficjalne daty tego historycznego wydarzenia - 8 maja w państwach zachodnich i 9 maja w Rosji (a wcześniej w ZSRR i państwach bloku sowieckiego).

tak przy okazji: http://www.youtube.com/watch?v=8to1nJpkxw4 - co wy na to ?

IgorAt 

Wysłany: 2013-05-09, 23:27   

"11 maja zapraszamy na III Toruński Marsz Rotmistrza Pileckiego! W zeszłym roku maszerowało razem z nami kilkaset toruńczyków. W tym roku liczymy na więcej gdyż i więcej będzie się działo! Po Marszu odbędzie się wyjątkowy koncert Tadka Firmy Solo, który zaprezentuje materiał z płyty „Niewygodna Prawda” określanej mianem „patriotycznego rapu”. Jest to głos młodego pokolenia, które nie tylko pamięta o polskich bohaterach, ale również o ich pamięć walczy.

Program:

12:00 – Msza Święta w Kościele Garnizonowym pw. Św. Katarzyny
13:00 – Marsz: Plac Świętej Katarzyny – Pomnik Ofiar Stalinizmu
15:00 – Koncert Tadek Firma Solo – Amfiteatr Parku Etnograficznego – wstęp wolny wydarzenie na fb

Patronat honorowy nad Marszem objął Wojciech Polak, a organizatorem jest Szewska Pasja."

Jestem Polakiem - więc mam obowiązki polskie (...)!

Odpowiedz do tematu