Forum kibiców Apatora Toruń

HYDE PARK - Polityka i tak dalej

krzyzak1962 - 2011-05-11, 17:41
Temat postu: Polityka i tak dalej
Zakladam na prosbe krzycha :)
SMRK - 2011-05-11, 21:09

Ciekawe jakich PrOwokacji doczekamy sie na wyjazdowych meczach.
19rafa62 - 2011-05-11, 21:43

pewnie niedługo bedzie selekcja hehe

Dresiarze i podejrzane typy nie wchodzą na stadion :)

heineken - 2011-05-11, 22:29

juz gdzies kiedys pisalem ze najlepiej zeby w krawatach chodzic... ogladaliscie "skrzydlate swinie"? jak nie to polecam, tam gosciu prowadzi doping w gajerze :)
krzyzak1962 - 2011-05-12, 00:14

Moze tak. Jestem zwolenikiem PO. Wiem zaraz dostane zjeby, ale wole Tuska niz Kaczora, a dzis sie niekt inny w walce o wladze nie liczy. Wybieram mniejsze zlo. Postulaty JKM do mnie nie przemawiaja, poniewaz mowi to co ludzie chca slyszec, a nie ma bladego pojecia jak to wprowadzic w zycie.
ZW - 2011-05-12, 01:01

Cytat:
Postulaty JKM do mnie nie przemawiaja, poniewaz mowi to co ludzie chca slyszec,

Ze co?:D Chyba zażartowałeś... Pierwszy raz czytam że ludzie chcą słyszeć to że nie dostaną nic za darmo, że nie będzie tak że każdy będzie bogaty, że jak komuś się nie będzie chciało pracować to państwo nie będzie go utrzymywało, że nie będzie płacy minimalnej, kodeksu pracy itp itd:). Akurat jest dokładnie odwrotnie. To właśnie PO i im podobni obiecują cuda, dobrobyt dla wszystkich itp. I to jest to co ludzie chcą usłyszeć i stąd taka liczba oddanych na nich głosów. W swoim wpisie totalnie wywróciłeś to do góry nogami. Jest dokładnie odwrotnie niż to przedstawiłeś.

pozdro[/quote]

19MatiaS62 - 2011-05-12, 01:17

ZW - popieram w 100 %. krzyzak - znasz poglady JKM ? Jesli tak to... ;]
On od kilku lat glosi te same niezmienne poglady , to samo chce wniesc w zycie ale nie ma jak.Nikt inny jak donald zakladal kilka partii o roznych pogladacg , az w koncu dostal to co chcial - wladze;].Obiecywal irladnie a poki co to jest gorzej niz bylo ...

Orzech - 2011-05-12, 08:06

krzyzak1962 napisał/a:
Moze tak. Jestem zwolenikiem PO. Wiem zaraz dostane zjeby, ale wole Tuska niz Kaczora, a dzis sie niekt inny w walce o wladze nie liczy. Wybieram mniejsze zlo. Postulaty JKM do mnie nie przemawiaja, poniewaz mowi to co ludzie chca slyszec, a nie ma bladego pojecia jak to wprowadzic w zycie.

Od kiedy głosuje się tylko po to żeby wybrać "mniejsze zło"? Zawsze wydawało mi się że głosuje się wedle poglądów oraz dokonań danej partii. Dokonań akurat PO nie ma zbyt wiele - jakby się zastanowić to tylko sukcesem okazały się orliki oraz to, że jako jedyne państwo UE, zanotowaliśmy wzrost gospodarczy podczas kryzysu. Chociaż akurat to drugie to średni sukces PO, bo nasze państwo nie robiło nic w celu poprawienia sytuacji, więc to tak samo wyszło. Co do poglądów - PO zaczyna niebezpiecznie zbliżać się do SLD i tyle na ten temat.

Krzychu_1991 - 2011-05-12, 11:06

hymm PO mniejsze zło, no spoko twoja opinia, ale przez jaki pryzmat na to patrzysz, że mniejsze zło? Jeszcze jak struktury PO się tworzyły, to mieli piękne i słuszne przekonania takie jak: walka z biurokracją, obniżka podatków, ułatwianie życia początkującym przedsiębiorcom, prywatyzacja, wolny rynek, brak cenzury, znieść abonament, likwiadacja senatu, armia zawodowa (no to akurat na + udało im im się chwała za to). Niejeden libertarianin zwolennik JKM sympatyzował z PO. Życie niestety pokazało prawdziwe oblicze tej partii. Jak na razie wg. badań profesora Rybińskiego ta ekipa zadłużyła nas o wiele razy więcej niż Gierek. Każde słowa krytyki obecnego rządu odbijały się od razu na programach gdzie były prezentowane owe nie przychylne treści. Rok temu poleciał program "Bronisław Wildstein pyta" jakoś w niedziele w południe leciał. Na jesieni poleciał program Anity Gardias "Misja specjalna" po reportażu jak traktowany był wrak TU 154 i o tym, że znaleziono szczątki ciał itp. W tym roku 3 miesiące temu poleciał program Pospieszalskiego "Warto Rozmawiać". Żeby mało było cenzury to doczepili się do internetu, wszystkie radia, blogi już są kontrolowane przez KRRiT. Z tego powodu radio "Kontestacja" wyniosło się do UK. Podwyżka vat, firmy nie mogą sobie odliczyć paliwa, wprowadzenie vat na handel książkami, na ubranka dziecience, vat na handel e-bookami, podniesienie stawek mandatów, wzrost akcyzy, podwyżki wszelkie np. na wydanie dowodu rejestracyjnego, a niedawno wprowadzona reforma edukacji? Bo im się nie podoba nagle to, że w prywatnej szkole uczy syn lub córka profesora... NORMALNIE DNO!
"Platforma Obywatelska BY ŻYŁO SIĘ LEPIEJ"

krzyzak1962 - 2011-05-12, 11:16

wszystko prawda, zgadzam sie ze nie spelniaja obietnic. Ale jesli nie chcemy zeby Polska była drugą Grecją to jak maja inaczej łatać dziurę? Wplywy dla panstwa to przede wszystkim podatki.
apropos JKM. W jaki sposob chce obnizac podatki? w jaki sposob chce zeby niepracujacy nie mieli pieniedzy? to sa puste slowa. tego sie nie da zrobic, bo zaraz wielkie halo by bylo, ze prawa czlowieka ze to ze tamto.

Mr.S - 2011-05-12, 12:07

Cytat:
Dokonań akurat PO nie ma zbyt wiele - jakby się zastanowić to tylko sukcesem okazały się orliki oraz to, że jako jedyne państwo UE, zanotowaliśmy wzrost gospodarczy podczas kryzysu.

To tylko dla tego,ze Polska nie podpisala karty praw podstawowych.

Cytat:
Ale jesli nie chcemy zeby Polska była drugą Grecją to jak maja inaczej łatać dziurę? Wplywy dla panstwa to przede wszystkim podatki.
apropos JKM. W jaki sposob chce obnizac podatki? w jaki sposob chce zeby niepracujacy nie mieli pieniedzy? to sa puste slowa. tego sie nie da zrobic, bo zaraz wielkie halo by bylo, ze prawa czlowieka ze to ze tamto.

Budżet musi być jak najmniejszy,a nie jak największy.Dlaczego warto głosować na JKM?Bo ma realne pomysły na wyjście z czarnej dziury.
-niskie podatki=więcej w portfelu=więcej kupowania/sprzedawania=większe zatrudnienie=więcej pięniedzy
-zakaz uchwalania budżetu z deficytem (od 22 lat wszyscy zadłużali państwo!!! najmniej jednak PIS)
-rejestracja firm w ciągu 30min,zmniejszenie zbędnej biurokracji

To mniej więcej wpłynie na poprawę.Już nie mówię o kwestiach światopoglądowych... na to też marnujemy pięniądze,refundacja in vitro i inne pomysły lewaków to wszystko są wydatki.

http://www.youtube.com/user/UPRTV <=Tu JKM wyjaśnia dużo.

http://www.youtube.com/watch?v=zhj4rvei5pg <= A to każdy świadomy wyborca powinien obejrzeć.

ZW - 2011-05-12, 13:18

Cytat:
wybrać "mniejsze zło"? Zawsze wydawało mi się że głosuje się wedle poglądów oraz dokonań danej partii. Dokonań akurat PO nie ma zbyt wiele - jakby się zastanowić to tylko sukcesem okazały się orliki

Orliki to sukces? To akurat kolejny sukces tylko i wyłącznie PR-owy rządu. Wystarczy wgłębić się trochę w procedurę powstawania orlików i widać że to czysty mechanizm korupcyjny. W jednym z miast - konkretnie w Sanoku, władze zrezygnowały ze środków na budowy Orlika, okazało się że jeśli miasto zrobi to w inny sposób to za jednego orlika "rządowego" można wybudowac ....11 takich boisk! Za te same pieniądze:). Więc jaki to sukces? Kwestia tego że tam jest wszystko tak poustawiane - wybór wykonawców itp, że przy okazji "wyżywi" się kupa ludzi i gdyby te same pieniądze dac gminom to wybudowałyby trzy razy więcej boisk niż poprzez akcję rządową. I o tym się powinno mówić a nie o tym że gdzies tam za kupę kasy zrobione jednego Orlika. Szkoda że o tym się nie mówi, no ale w sumie wiadomo że w głównych mediach takie wątki nie sa mile widziane. żeby to realnie ocenić trzeba wziąc to pod uwagę, bo to że np powstaje ulica niekoniecznie musi być sukcesem jeżeli się okaże że gdzieś za te same pieniądze powstało 5.

Krzychu_1991 - 2011-05-12, 13:24

krzyzak1962 napisał/a:
wszystko prawda, zgadzam sie ze nie spelniaja obietnic. Ale jesli nie chcemy zeby Polska była drugą Grecją to jak maja inaczej łatać dziurę? Wplywy dla panstwa to przede wszystkim podatki.

No patrząc na naszą konstytucję to większością głosów w sejmie się przepycha wszystko, w tym wypadku ustawy obniżające podatki, łatać dziurę; 1/3 zysków z prywatyzacji zakładów państwowych miała iść na pokrycie długów, a poszło na to 0 zł! Likwidacja urzędów państwowych, nie wiem czy wiecie ale przez błędy urzędnicze z budżetu poszło aż 250 mld zł wg danych na 2009 rok! Toć to są ogromne pieniądze!!! Jak zrobić aby niepracujący nie mieli pieniędzy? Proste zlikwidować wszelkie zasiłki, to kolejne miliardy złotych. Jak to mówił JKM "Ja się nie martwię o 13 % bezrobotnych, ja się martwię o te 87% pracujących, chce żeby mieli lepiej, dlatego jako jeden z pierwszych punktów w ich programie była jest i będzie likwidacja podatku dochodowego. No dobra już wyprzedzając was :P , ktoś może powiedzieć "to co z ludźmi, którzy wymagają na prawdę specjalnej opieki i sami sobie nie poradzą" Wiecie nikt nikomu nie zabrania pomagać, ale tak jak jest to obecnie, to pomoc jest pod przymusem, to państwo nam zabiera i rozporządza się naszymi pieniędzmi. Jeszcze co do tej pomocy dobrowolnej! Przecież na świecie jak i w samej Polsce jest wiele organizacji dobrowolnych nikogo nie zmuszających do pomocy potrzebującym np. WOŚP czy ta Fundacja Walterowej, tylko one też bulą w podatkach ładne sumy do budżetu... A, że prawa człowieka stary kto to przestrzega xd popatrz wszelkie wojny czy to Irak, Afgan były tortury? Były. Istnieje Guantanamo? Ano jasne. Już nikt nie pamięta że Obama miał to zamknąć, taki szczegół. No dobra USA was nie przekonuje to na drugą stronę popatrzymy i Rosja... Też podpisali, a co robili w Czeczenii, Gruzji, mordy, gwałty, grabieże chleb powszedni.

No więc tak to ze strony wolnościowców, liberałów wygląda
Cieszę się, że temat tak się rozkręca :) warto jest wymieniać się poglądami

info - 2011-05-12, 16:53

http://kibice.net/news/23...la_kibicow.html

Jako wyborca PO jestem bardo zawiedziony zachowaniem premiera. Czy on ochujał? :galy:

Mr.S - 2011-05-12, 17:48

Cytat:
Jako wyborca PO jestem bardo zawiedziony zachowaniem premiera. Czy on ochujał? :galy:

Nie.On taki był zawsze i będzie tylko ty i wielu innych dało się nabrać :okulary:

19MatiaS62 - 2011-05-12, 19:52

Wiekszosc politykow to zaklamane , pazerne sku**ny paradoksem jest to , ze tylko takichg pokazuja w TV ;].
No jak mytslicie , dlaczego nie zalegalizuja marychy ? bo maja placone od koncernow alkoholowe i farmaceutyczne.
Dlaczego tyle pieprza o kibicach? bo ukrywaja swoje porazki i kryja to , ze nie wywiazali sie z 90% obietnic.Byla szansa zeby zrobic porzadek w polskiej pilce(rozwiazanie PZPN) to sie przestraszyli , ze euro zabiora:o.Po pierwsze watpie zeby zabrali , a po 2 z czym oni ida do euro , z brudnymi dworcami?bez autostrad ? Biora sieza euro gdzie kilkadziesiat % ludnosci ledwo wiaze koniec z koncem , zyja od 1 do 1...Im to oczywiscie lata bo zarabiaja po kilkadziesiat tysiecy i maja za co zyc a to , ze jakiemus kowalskiemu na chleb nie starcza... to ch*j ich obchodzi.
Krzyzak1962. Te zmiany o ktorych mowi JKM moglyby byc zrealizowane ale to wszystko pieniadze.Ja zawsze glosowac bede na JKM i nie bede podchodzil do wyborow z taka postawa jak Ty...Ty sobie tak pomyslisz , kolega tak sobie pomysli i taki lancuszek sie zrobi i masz taki plastus wybory wygra a potem w dupie ma losy bas - POLAKOW. Dba tylko o swoj interes.

rkt - 2011-05-12, 22:04

Mr.S napisał/a:

To mniej więcej wpłynie na poprawę.Już nie mówię o kwestiach światopoglądowych... na to też marnujemy pięniądze,refundacja in vitro i inne pomysły lewaków to wszystko są wydatki.

Mr.S - w Polsce nikt nie refunduje in vitro.

Mr.S - 2011-05-12, 22:26

Cytat:
Mr.S - w Polsce nikt nie refunduje in vitro.

Wiem,źle to napisałem ale to jeden z pomysłów lewicy....

rkt - 2011-05-12, 23:31

Zresztą jeden z lepszych....chociaż i tak nawet jak by doszli do władzy to tego nie wprowadzą bo znów się obsrają ze strachu i będą robić tylko to na co im kler pozwoli.
Daniu - 2011-05-13, 09:42

A to jak wszyscy strajkuja włacznie z kibicami to jestem ciekaw kiedy u nas w Toruniu i kto pierwszy rozpocznie strajk i to nie odnosnie sytuacji w polskiej piłce nożnej ale odnosnie do tego co dzieje sie obecnie w polityce, moze pozamykaja Wam szkoły bo nauczyciele pójdą strajkowac :566: :D :D
pacer - 2011-05-14, 17:41

rkt napisał/a:
Zresztą jeden z lepszych....chociaż i tak nawet jak by doszli do władzy to tego nie wprowadzą bo znów się obsrają ze strachu i będą robić tylko to na co im kler pozwoli.

Zamknąc te koscioły, przerobic na domy kultury i spokoj. Ostatnio nawet ogładałem Ogniem i mieczem i jeden tekst utkwił mi w pamieci "... prymas nie wyraża zgody na wojnę..." jak widać duzo sie nie zmieniło.

rkt - 2011-05-14, 22:00

Wystarczy że księża zajmą się religią i tymi ludźmi którzy chcą aby nimi się zajmowali a nie tak jak teraz że chcą decydować o sprawach które dotyczą ogółu społeczeństwa.
ZW - 2011-05-14, 23:13

rkt napisał/a:
Wystarczy że księża zajmą się religią i tymi ludźmi którzy chcą aby nimi się zajmowali a nie tak jak teraz że chcą decydować o sprawach które dotyczą ogółu społeczeństwa.

Tzn. że np. w kwestii aborcji nie mogą się wypowiadać? Albo w kwestii eutanazji? A niby dlaczego? Po to chyba jest Kościół żeby zajmował stanowisko w takich sprawach. Dziwnie to napisałeś - "dotyczą ogółu społeczeństwa". To chyba wszystkie sprawy tego dotyczą. Kościół jest po to żeby zajmować wyraźne stanowisko.

rkt - 2011-05-14, 23:32

Nie. Nie uważam żeby Kościół się nie miał wypowiadać. Niech się wypowiada w tych kwestiach jak najbardziej. To jego rola aby przedstawiał jakie jest zdanie Kościoła na ten temat, bo o takich rzeczach jak eutanazja, antykoncepcja czy in vitro nie przeczyta się w Piśmie Świętym.
Gdyby Kościół robił to, nauczał np dlaczego antykoncepcja lub aborcja jest zła....to tak naprawdę nie byłoby z tym problemu...bo skoro 95% społeczeństwa deklaruje się jako katolicy to idąc za nauką Kościoła nie stosowali ani nie dokonywali by.

Moim zdaniem Kościół nie powinien wpływać na prawo które uchwala sejm, Powinien wpływać na wiernych którzy (jeśli Kościół uważa coś za złe) nie powinni z tego prawa korzystać pomimo tego że państwo i prawo na to by im pozwalało. To by dopiero pokazywało siłę Kościoła, który tak naprawdę starając się wpływać na prawo Państwowe pokazuje tylko (moim zdaniem) jak jest słaby i jak nie ma przełożenia na wiernych.

Mr.S - 2011-05-14, 23:44

Cytat:
Nie. Nie uważam żeby Kościół się nie miał wypowiadać. Niech się wypowiada w tych kwestiach jak najbardziej. To jego rola aby przedstawiał jakie jest zdanie Kościoła na ten temat, bo o takich rzeczach jak eutanazja, antykoncepcja czy in vitro nie przeczyta się w Piśmie Świętym.
Gdyby Kościół robił to, nauczał np dlaczego antykoncepcja lub aborcja jest zła....to tak naprawdę nie byłoby z tym problemu...bo skoro 95% społeczeństwa deklaruje się jako katolicy to idąc za nauką Kościoła nie stosowali ani nie dokonywali by.

Moim zdaniem Kościół nie powinien wpływać na prawo które uchwala sejm, Powinien wpływać na wiernych którzy (jeśli Kościół uważa coś za złe) nie powinni z tego prawa korzystać pomimo tego że państwo i prawo na to by im pozwalało. To by dopiero pokazywało siłę Kościoła, który tak naprawdę starając się wpływać na prawo Państwowe pokazuje tylko (moim zdaniem) jak jest słaby i jak nie ma przełożenia na wiernych.

Tylko zapomniałeś że ludzie nie są idealni i nawet jeżeli znają naukę kościoła to będą grzeszyć.Trochę napisałeś głupotę czy to że ktoś ma obywatelstwo polskie zachowuje się jak Polak?A co do wpływu na prawo to kościół wpływa na to co jest ważne dla państwa i chyba to dobrze że jeszcze się angażuje źle czy dobrze ale angażuje.Gdyby nie tacy jak Wyszyński, Jan Paweł II i inni duchowni to dalej byśmy w komunie żyli.Rola kościoła w walce z wrogiem podczas okupacji zawsze była ogromna.Oczywiście absurdem byłoby gdyby KK wtrącał się w prawo drogowe czy inne mniej ważne prawa.TYLKO APATOR!

Radosław - 2011-05-14, 23:59

rkt napisał/a:

to w takim razie Twoim tokiem myślenia Państwo mogłoby zezwolić na homoseksualizm, bo skoro ktoś jest Katolikiem to i tak się nie zwiąże z osobą tej samej płci.
:?: :?:

rkt - 2011-05-15, 00:04

Jak ktoś się uważa za katolika to powinien robić to co powinien robić katolik. A to co powinien robić katolik określa Kościół katolicki. I nie powinno być dla takiej osoby różnicy czy prawo kraju w którym akurat się znajduje zezwala na dane zachowanie czy nie. Jeśli Kościół Katolicki tego zakazuje to dla katolika powinno być jasne czy on to może zrobić czy nie i żadne prawo państwowe ani mu nie powinno przeszkadzać ani nie przeszkadzać.
Ja tak rozumie wiarę. Jak ktoś jak napisałeś " nie jest idealny" to sprawa jest prosta. Grzeszy.

WSH - no to przecież jasne. Państwo nie ma nic do tego kto co komu wpycha gdziekolwiek. Nigdzie pedalstwo zakazane nie jest poza państwami gdzie obowiązuje prawo koraniczne. Kościół Katolicki ma w tej kwestii jasne zdanie i to chyba jasne że jak chcesz być dobrym katolikiem to lepiej związać się z jakąś koleżanką niż kolegą ;P

Radosław - 2011-05-15, 00:30

dobrze to opuśćmy na chwilę Kościół
uważasz że Państwo powinno zezwolić na legalizację twardych narkotyków tylko dlatego że to od człowieka zależne jest czy ma rozum czy nie? nie uważasz że jaki ten kraj jest taki jest, polityka jest zepsuta, a politycy skompromitowani ale powinniśmy się cieszyć że mimo wszystko to nie Lewa strona rządzi i mamy w Polsce tradycjonalizm? Powinniśmy się cieszyć że Lewa strona jest tak słaba i chcą się bratać z PO, że nawet jakby doszli do władzy to byliby marionetkami Kościoła tak jak było to nie tak dawno. Kto się przyczynił do obalenia komunizmu w Polsce? Bo mi się wydaje że możemy zawdzięczać to m.in Kościołowi i Stadionom...

rkt - 2011-05-15, 00:46

Stadionom ???? Na pewno też ale Stadiony i Kościół to nie wszystko. Kościół odegrał ogromną rolę w walce z komunizmem. Do tego Solidarność, KOR, RWE...długo by wymieniać.

Co do twardych narkotyków to szczerze mówiąc się nad tym nie zastanawiałem. Nawet gdyby były legalne (miękkie czy twarde) to bym ich nie używał i starałbym się wychować swoje dzieci tak aby ich nie używały. Dopalacze były legalne i jakoś ich nie brałem a ponoć działają tak samo ;)
W tej chwili sytuacja jest taka, że każdy kto chce kupi sobie takie dragi na jakie tylko będzie miał ochotę....czy wiele by to zmieniło gdyby były legalne ? Może byłyby tańsze, teoretycznie mniej dostępne dla gówniarzy a na pewno nie czerpały by z nich zysku struktury przestępcze.
Ale nie wiem czy to dobre by było.

Co do Lewicy...pomimo tego że nadal nie jest wolna od ludzi z przeszłością w PZPR, to ja bym ich nie łączył z komuną i nie stawiał znaku równości pomiędzy PZPR a SLD. Nie jestem jakimś fanem SLD, wręcz przeciwnie, wkurwiają mnie na maxa swoim zachowaniem i zakłamaniem.

19MatiaS62 - 2011-05-15, 01:00

Kościół jak chce niech sie wypowiada , ale niech nie ingeruje w najwazniejsze sprawy panstwa swieckiego jjakim powinien byc kazdy kraj wtym Polska
Narkotyki?Teraz kazde dziecko moze u dillera kupic i co?Gdyby byla legalizacja to mlodziaki mialyby ograniczony dostep do dragow a kasa wplywala by do panstwa a jak ktos sie zacpa to nie nasz problem , kazy ma mozg a dostepnosc dragow podobna bedzie do tego jak jest teraz tylko w sklepach bylby czysty towar i jakby sie komus cos dzialo to wiadomo jak leczyc itp.To samo prostytucja... Ile to kasy wplywalo by do budzetu panstwa ;O.Co do obalenia komunizmu to chyba najbardziej sie Ameryka przyczynila :>. Oczywiscie nie przecze ze kosciol tez ;]

Radosław - 2011-05-15, 01:25

rkt napisał/a:
Stadionom ???? Na pewno też ale Stadiony i Kościół to nie wszystko. Kościół odegrał ogromną rolę w walce z komunizmem. Do tego Solidarność, KOR, RWE...długo by wymieniać.

Co do twardych narkotyków to szczerze mówiąc się nad tym nie zastanawiałem. Nawet gdyby były legalne (miękkie czy twarde) to bym ich nie używał i starałbym się wychować swoje dzieci tak aby ich nie używały. Dopalacze były legalne i jakoś ich nie brałem a ponoć działają tak samo ;)
W tej chwili sytuacja jest taka, że każdy kto chce kupi sobie takie dragi na jakie tylko będzie miał ochotę....czy wiele by to zmieniło gdyby były legalne ? Może byłyby tańsze, teoretycznie mniej dostępne dla gówniarzy a na pewno nie czerpały by z nich zysku struktury przestępcze.
Ale nie wiem czy to dobre by było.

Co do Lewicy...pomimo tego że nadal nie jest wolna od ludzi z przeszłością w PZPR, to ja bym ich nie łączył z komuną i nie stawiał znaku równości pomiędzy PZPR a SLD. Nie jestem jakimś fanem SLD, wręcz przeciwnie, wkurwiają mnie na maxa swoim zachowaniem i zakłamaniem.

przede wszystkim chodziło o stadion Lechii, jak i Śląska, ale nie tylko. Zresztą skąd się wziął Tusk na Lechii ? :) podziemie...
polecam poczytać o Śp. Dufo z Gdańska - to tak na marginesie.
patrząc na przykład państw w których dostęp do narkotyków jest łatwiejszy niż u nas, wnioskuję że za x lat rodziny patologiczne gdzie rodzice są narkomanami będą wprost proporcjonalne do rodzin gdzie problemem jest alkoholizm. a chyba każdy z nas choć 1 taką rodzinę zna. zaznaczam ze to moje zdanie.
nasz prezydent Torunia również był członkiem PZPR. masz racje nie można stawiać znaku równości pomiędzy SLD a PZPR, tym bardziej że w Polsce mamy na chwile obecną polityków-chorągiewki-karierowiczów bez sprecyzowanego poglądu politycznego. Dlatego taka polska lewica chce się bratać z prawicą, dlatego dwie prawicowe partie o bardzo podobnych poglądach walczą ze sobą o władzę. taki paradoks, dlatego daleko nam jeszcze do polityki demokratycznej w państwach zachodnich. Mimo wszystko to SLD na czele z otyłym Kaliszem woła o legalizację związków homoseksualnych i inne kontrowersyjne reformy, a to oznacza że takim ludziom nie można dawać nawet szansy.

"a jak ktos sie zacpa to nie nasz problem"
a myślisz ze detox to z czyich pieniędzy?

19MatiaS62 - 2011-05-15, 01:44

Powiedz , w jakim okresie pito najwiecej alkoholu?(mowa o swiecie a nie Polsce)
Podpowiem podczas prohibicji."Zakazany owoc najlepiej smakuje"
Co do Lewicy...Gdyby robili to co mowia , ze zrobia to ten kraj by odzyl.
Niech legalizuja te zwiazki homoseksualne ... Ch*j mnie obchodzi kto z kim , gdzie i kiedy i jak?Przeszkadza ci co kto robi? Tyle , ze z nasza lewica roznie bywa :) obiecuja , obiecuja i tylko obiecuja :) .Ewenement na skale swiatowa jak lewicowiec podpisal konkordat :o ....
Wiekszosci swoich obietnic sld i tak nie zrealizuje bo beda sie bali klechow ;]

ZW - 2011-05-15, 10:19

WSH - myślę że pisanie o tym że stadiony przyczyniły się do upadku komuny to jednak nadużycie. Oczywiście coś tam się działo, ale było to raczej odbiciem wydarzeń z innych miejsc, nie były to miejsca w których coś inicjowano itp.

Cytat:
Niech legalizuja te zwiazki homoseksualne ... Ch*j mnie obchodzi kto z kim , gdzie i kiedy i jak?Przeszkadza ci co kto robi? Tyle , ze z nasza lewica roznie bywa :) obiecuja , obiecuja i tylko obiecuja :) .Ewenement na skale swiatowa jak lewicowiec podpisal konkordat :o ....
Wiekszosci swoich obietnic sld i tak nie zrealizuje bo beda sie bali klechow ;]

Przestańcie już pisać brednie że lewica się boi Kościołą itp. Bzdury totalne. Modelowy przykład lewicowej durnoty pani szczuka, jeden z liderów tego pseudointeligentnego środowiska nawet w dzień beatyfikacji papieża potrafiła w radiu, zaproszona oczywiście przez super obiektywną panią olejnik, nadawać na niego non stop. To że lewica glosuje tak czy inaczej jest tylko i wyłącznie (podobnie jak w przypadku peło i 3 innych partii) wynikiem sondazy które robią i cynicznie potem przerabiają na poglądy. Odnośnie związków homo - chłopie przecież tu nie chodzi o żadne równouprawnienie tylko specjalne uprawnienia dla tych środowisk, kto im dzisiaj przeszkadza żyć ze sobą? Jakaś ustawa zabrania? Tu chodzi tylko o to żeby pozyskać kasę na jakieś durne projekty równouprawnienia i to żeby w przedszkolu dzieci uczyły się że jak się ma dwóch tatusiów to jest jeszcze fajniej. To środowisko które po tylu latach chce zmieniać podstawowe definicje - rodzina, małżeństwo itp. No ale może podobają ci się inicjatywy takie jak tęczowe sektory i marsze zboczeńców poprzebieranych za księzy itp itd.

Ciekawy jestem dlaczego w mediach zawsze jest cicho gdy wypowiada się o polityce np Pieronek? Aha, no dlatego że jego poglądy odpowiadają salonowi. Więc tu wtrącania się nie ma. Gorzej jak inny ksiądz powie coś odmiennego. Wtedy jest szum. Dopóki się z nami zgadzasz możesz gadać do woli. Jak przestajesz to oczywiście jest już państwo kościelne.

Cytat:

A na jakiej niby podstawie na prawo chcą wpływać np feministki? Albo środowisko gazety wyborczej? Oni mogą? Zresztą - sensem działalności Kościoła jest działalność misyjna - czyli też walka o to żeby ludzi przekonywać, starać się propagować swoje poglądy. Także lobbować żeby w uchwalanym prawie znalazły się zapisy zgodne z jego nauką. I tyle. Ja do Kościołą nie chodzę i śmiać mi się chce jak czytam te opowieści o tym jak to niby Kościół narzuca. Komu? Mi nic nie narzucił. Żyję według swoich zasad i jakoś nie muszę się z tym kryć. Natomiast ewidentnie narzucają mi swoje poglądy (poprzez prawo) jakieś lewackie organizacje - niedługo nie będzie można już powiedzieć "pedał" bo jak jakiś zniewieściały usłyszy to będzie kara. Nawet swoich poglądów niektórzy nie mogą manifestować bo wówczas są oczywiście faszystami. Może tym problemem się tu zajmiemy?
Już naprawdę jak czytam takie hasłą że jakby lewica zrobiłą to kraj by odżył....ręce opadają. Co by odżyło? Marsze równości chyba. Przecież ci ludzie w zasadzie żadnych poglądów nie mają. Rozumu starcza im tylko na to żeby wymyślić pojęcia pokroju "kultury gejowskiej". Ludzie co to kur... jest? Rownie dobrze może być kultura stolarska, murarska, kultura wielbicieli miłości analnej, oralnej itp. Nie dajcie się zwariować. Lewicową wrażliwość doskonale widać chociażby w toruńskim CSW. Grupa lewicujących świrów wmówiła sobie że np wiszący na sznurku kamień symbolizuje upadek świata. A lodówka z bananami to symbol przemijania. I obserwują jak podobni im mądrale chodzą i to omawiają (sam słyszałem). Głupota do potęgi. Ale oczywiście w ramach salonowego otwarcia na odmienność dla takich dziwaków buduje się takie instytucje.

pozdro

Mr.S - 2011-05-15, 10:44

Program lewicy

Cytat:
promowanie idei równości, wolności, sprawiedliwości społecznej i solidarności;
sprzeciw wobec kapitalizmu i wyzysku;
liberalizm społeczny i obyczajowy;
szacunek dla praw mniejszości;
walka z dyskryminacją jakichkolwiek grup społecznych (równouprawnienie lub równe traktowanie);
walka o prawa pracownicze;
u skrajnej lewicy nacjonalizacja przemysłu oraz uspołecznienie w szczególności środków produkcji
u skrajnej lewicy chęć wprowadzenia gospodarki centralnie planowanej
sprzeciw wobec prywatyzacji
poparcie dla praw socjalnych;
poparcie dla państwowego lub społecznego systemu edukacji i opieki zdrowotnej
dopuszczenie interwencjonizmu państwowego;
poparcie dla podwyższenia płacy minimalnej i skrócenia godzinnego tygodnia pracy;
poparcie dla progresywnego opodatkowania obywateli i sprzeciw wobec podatku regresywnego i podatku liniowego;
postulat zlikwidowania/zmniejszenia zjawiska bezdomności i bezrobocia;
niechęć wobec politycznej aktywności kościołów i związków wyznaniowych (normatywny antyklerykalny postulat "rozdziału" państwo/Kościół)
wolność wyznania, sprzeciw wobec fanatyzmu religijnego oraz promowanie ateizmu lub teologii wyzwolenia
ekologia i walka o prawa zwierząt
antyfaszyzm
internacjonalizm i pacyfizm
promowanie alterglobalizmu lub zrównoważonego rozwoju
federalizm oraz poparcie dla demokracji bezpośredniej i ekonomii uczestniczącej
patriotyzm internacjonalistyczny lub kosmopolityzm

Trochę żal patrzeć że niektórzy kibice,zapominają kim są i do czego się przywiązują dla lewicy nie ma znaczenia pojęcie patriotyzmu,tradycji,narodu czy nawet wiary.To co mają kibice robić zakładać teraz czapeczki U...xu w ramach postępu ?Zapraszać gejów do młyna gdzie w przerwie między biegami będą nie wiadomo co robić?Jak widzicie to lewica narzuca coś nie Kościół!
Kośćiół tylko mówi co jest dobre a co złe i każdy człowiek ma wolny wybór.A to że Kościół się wtrąca w politykę hmm wydaje mi się że to jest po prostu obrona przed lewactwem.
19Matia62 mam pytanie od kiedy Polska jest krajem świeckim i kto to wprowadził?

rkt - 2011-05-15, 11:18

Mr.S - a jakim niby państwem jest Polska jeśli nie świeckim ?
19MatiaS62 - 2011-05-15, 11:27

Kościół - Jestem Polakiem , ale nie wierze i np.nie życzę sobie , żeby decyzje MOJEGO kraju były uzależnione od klechów .
Homoseksualizm - Bardziej bałbym się zostawić dziecko z księdzem niż z gejem/lesbijką.
Lewica - Wiele rzeczy mówi mądrze .Nie ze wszystkim się zgadzam , ale wole ich niż pis czy po ...
Mr.S - przepraszam , źle się wyraziłem.Chodziło mi o to , że powinno być świeckie.Uważasz ,że geje to na każdym kroku się pier**lą ?To co widzisz na paradach(parad nie popieram)to jest tylko garstka ludzi z tego środowiska.Jest wielu homoseksualistów , którym też się to nie podoba.Żeby było jasne , bo zaraz zaczniecie mnie posądzać o nie wiem jakie rzeczy :p jestem hetero , ale jestem też tolerancyjny i otwarty i nie obchodzi mnie czyjaś dupa ;]Jezeli ja tego nie widze
ZW- spójrz na przedstawicieli prawicy.Co oni sobą prezentują ? Ośmieszają i kompromitują nasz kraj , dla osiągnięcia swoich celów.

KLW - 2011-05-15, 14:56

rkt napisał/a:
Mr.S - a jakim niby państwem jest Polska jeśli nie świeckim ?

Tzw. "umiarkowanie świeckim"

19MatiaS62 napisał/a:
Uważasz ,że geje to na każdym kroku się pier**lą ?To co widzisz na paradach(parad nie popieram)to jest tylko garstka ludzi z tego środowiska.Jest wielu homoseksualistów , którym też się to nie podoba.Żeby było jasne , bo zaraz zaczniecie mnie posądzać o nie wiem jakie rzeczy :p jestem hetero , ale jestem też tolerancyjny i otwarty i nie obchodzi mnie czyjaś dupa ;]Jezeli ja tego nie widze

Nie chodzi o nie wiadomo jaką dyskryminację, ale Twoja lewica promuje homoseksualizm jako coś "normalnego", a wręcz zachęca do tego zapraszając na różne parady itp. Umożliwia tęczowym przyjaciołom ze wschodu przyjazdy do Polski za darmo, w przeciwieństwie do innych ludzi stamtąd, którzy chcąc po prostu zwiedzić Polskę muszą placić niemałe pieniądze. Prowadzi to do niczego innego jak tylko do upadku zasad moralnych i degeneracji społeczeństwa.

19MatiaS62 napisał/a:
ZW- spójrz na przedstawicieli prawicy.Co oni sobą prezentują ? Ośmieszają i kompromitują nasz kraj , dla osiągnięcia swoich celów.

Którą prawicę masz na myśli? Bo chyba nie POPIS :573:

19KSAT62 - 2011-05-15, 15:19

Niby jak twoim zdaniem osmiesza sie prawica ? Zachowaj swoje lewackie ciagotki w strone gejow i lesb dla siebie ..
krzyzak1962 - 2011-05-15, 18:47

akurat u nas chyba nie ma partii ktora sie nie osmiesza, wiec to raczej normalne...
19MatiaS62 - 2011-05-15, 19:38

Cytat:
Niby jak twoim zdaniem osmiesza sie prawica ? Zachowaj swoje lewackie ciagotki w strone gejow i lesb dla siebie ..

Pisze sie ciągutki :) I nie w strone homoseksualistow tylko w strone tolerancji .Mi to nie musi pasowac , ale szanuje ze ktos jest inny niz ja , niestety niektorzy nigdy tego nie pojma.Ch*j cie obchodzi co ktos inny jesli ci krzywdy tym nie robi? iinnym w sumie tez , jesli uważasz homoseksualizm za zly to nie twoj problem , chyba ze masz potrzeba niesienia pomocy innym.WSZYSCY mamy ten sam kolor krwi i oddychamy tym samym powietrzem.
Po to jest ten temat , zeby sie wypowiadac i Ty mi tego nie zabronisz.
Nie jestem "lewakiem" , popieram pomysły i lewicowe i prawicowe ale nie wszystkie i z tej i z drugiej strony. Jesli mialbym wybierac pomiedzy PO a SLD to wybralbym 2 opcje bo po juz PO pokazalo na co ich stac.Nie mowie juz o partii Korwina bo ona nie ma prawa bytu...nie ma jej w mediach , nikt o niej nie mowi a w "obiektywnych "sondazach zajmuje ona jedno z ostatnich miejsc .Ci ludzie co chcieliby zaglosowac na JKM nie robia tego bo wybieraja tzw. Mniejsze zlo co dla mnie jest nie do pomyslenia powie tak sobie jeden z drugim a potek tak milion osob i wygrywa takie PO.
Mowiac przedstawiciele prawicy mialem na mysli Romana :p , Jarka , Dondzia i paru innych po studiach.Lewica tez sie osmiesza , ale w mniejszym stopniu .
KLW - zapraszajac na parady nie zacheca do bycia gejem/lesbijka tylko chce pokazac , ze to sa ludzie jak ja , Ty i wszyscy inni.
Mialem na mysli po pis swojego czasu lpr a teraz pjn ;]

Maciejka - 2011-05-15, 20:00

19MatiaS62 napisał/a:
I nie w strone homoseksualistow tylko w strone tolerancji .Mi to nie musi pasowac , ale szanuje ze ktos jest inny niz ja , niestety niektorzy nigdy tego nie pojma.Ch*j cie obchodzi co ktos inny jesli ci krzywdy tym nie robi? iinnym w sumie tez , jesli uważasz homoseksualizm za zly to nie twoj problem , chyba ze masz potrzeba niesienia pomocy innym.WSZYSCY mamy ten sam kolor krwi i oddychamy tym samym powietrzem.

mylisz się , homoseksualizm robi krzywdę m.in. dzieciom , załóżmy idzie sobie dziecko z mamą i się pyta : " czemu ci dwaj panowie trzymają się za ręce i się całują ? "
a tak przy okazji homoseksualistów , jeżeli chcą mieć dzieci to niech sami sobie je zrobią :diabelek:

krzyzak1962 - 2011-05-15, 20:00

no to przypomnij sobie pana Kwaśniewskiego chorującego na chorobe filipińską, ucieczki z sejmu przez okno, kontuzje kolana, Millera, Oleksego i wielu innych, a najlepszy byl ostatnio Napieralski jako DJ xD SLD juz pokazalo na co ich stac, afera za aferą. Jest mi wstyd za premiera na ktorego glosowalem (a raczej na jego partię) ale nie chce zeby ten kraj zamienil się w rzeczpospolitą smoleńską...

i pisze sie CIĄGOTKI, ciągutki to mozesz w sklepie kupic.

apropos postu maciejki to kabaret moralnego niepokuju pokazal kiedys ciekawy skecz na ten temat. jak znajde to wrzuce.

19KSA62 - 2011-05-15, 20:20

http://www.youtube.com/watch?v=y9uM_6GLV_k - zapewne chodziło o polityczną poprawność " Hulajnoga " :)
19KSAT62 - 2011-05-15, 20:23

tolerancja jest cecha ludzi bez przekonan ;)
zoltan112 - 2011-05-15, 21:01

Ehh miałem się w tym temacie nie wypowiadać ale kolega 19MatiaS62 mnie prowokował, prowokował aż w końcu sprowokował. :P
Jesteś lewakiem kolego, oj jesteś.
Homosie mi nie przeszkadzają sami w sobie. Skoro są to niech sobie będą, w końcu niektórzy obniżają mi konkurencje u kobiet. :) Przeszkadzają mi natomiast parady , na których zwykłe pedały poubierane w jakieś dziwne ciuchy na siłę nawołują do tego żeby ich nienawidzić. Skoro są normalnymi ludźmi jak ja czy ktoś inny to niech się tak do k**wy nędzy zachowują. Ja nie wychodzę na ulicę machając kolokwialnie mówiąc fiutem i krzycząc , że jestem Heteroseksualny. Ktoś słusznie napisał, Ci ludzie nie walczą o równouprawnienie, Oni walczą o naduprawnienie, o to zeby bycie gejem czy lesbijką było lansowane na fajne i cool. Zresztą... w niektórych filmach czy programach geje już są przedstawiani jako nadludzie...

Piszesz o tym, że prawica się ośmiesza? A lewica Nie?! Sięgnij pamięcią wstecz! Przykładów podawał nie będę bo zrobił to już za mnie krzyzak1962 ;)

Co do PO to pisałem już to zarówno przy okazji wyborów prezydenckich jak i tych sprzed 4 lat... nie ma mowy o tym żebym ich poparł. Przez ostatnie 4 lata pokazali jak można spierdolić sytuację w państwie nie robiąc niczego :) Jest to ugrupowanie polityczne , które świetnie radzi sobie z budowaniem PR'u i ciągłym napierdalaniem w PiS i niczym więcej. Kiedy coś im nie szło to tematów zastępczych mieliśmy bardzo wiele, afera hazardowa, Palikot z wibratorem(o partii tego Pana nic nie napiszę , ale naprawdę podziwiam ludzi, którzy w jego ugrupowaniu widzą "coś" więcej niż bezkresną głupotę i niechęć do Jarka Kaczyńskiego), dopalacze czy w końcu MY - kibice.

Ja mimo wszystko jestem zdania, że naszemu krajowi przydałyby się silnorękie rządy autorytarne i wtedy może przestałby nas otaczać ze wszystkich stron ten totalny absurd. Jest to niestety niemożliwe.

Moje poparcie zyskuje zatem Prawo i Sprawiedliwość. Partia , za której rządów ŻYŁO MI SIĘ LEPIEJ, a jak ktoś wyskoczy mi z Giertychem i Lepperem to niech się najpierw zastanowi nad tym co innego mogli wtedy zrobić niż zawrzeć koalicję z partiami tych dwóch panów... PiS ma gorszy PR, to jasne. Mainstream media nie popuszczą im jak będą u władzy ale gówno mnie to obchodzi. Mam dwoje oczu i sam będę widział czy robią coś dobrze czy źle. Po 4 latach mówię po raz kolejny NIE dla Donalda, jego partii i zakłamanych mediów!

19.APATOR.62 - 2011-05-15, 21:40

Zoltan, nic dodać nic ująć. Ludzie, do ku*** nędzy! Przestańcie kierować się tym co mówią i piszą w mediach, które w 80 % (Pomijam TVP i TRWAM) są negatywnie nastawione w stosunku do PIS.
P.S Pamiętacie jak się śmiano i jak głośno było w mediach o wpadkach Ś.P Lecha Kaczyńskiego? Niestety nasz Broniu przebił go o głowę w swoich poczynaniach w niecały rok urzędowania, a jednak nie jest o tym za głośno... :569:

Mr.S - 2011-05-15, 22:03

Przez 22 lata w tak zwanej "Wolnej Polsce" najlepsze rządy były za koalicji LPR-PIS-SAMOOBRONA.Po mimo programów tzw socjalistycznych potrafili obniżyć o dziwo podatki,próbować walczyć z tzw "układem" ,a media publiczne były obsadzone że tak powiem po równo Pospieszalski,Ziemkiewicz,Wildstein z drugiej strony Lis i inni.A ludzie którzy patrzą na sondaże no to przepraszam ale są to zwykłe lemingi.Rządzili tylko dwa lata i cały czas byli atakowani przez różne siły wyższe.Co nie zmienia faktu że spartaczyli wiele rzeczy.

Ogólnie ja bym widział w przyszłych wyborach PIS jako lewicę a UPR-WIP,Prawica RP jako prawice.I jestem przekonany że " żyło by się lepiej".Bierzmy przykład z Węgrów.

A co do TRWAM to ja się cieszę z ciekawych wypowiedzi tam np profesora Wolniewicza,Michalkiewicza czy Haliny Zamel :D

KLW - 2011-05-15, 22:25

19MatiaS62 napisał/a:

KLW - zapraszajac na parady nie zacheca do bycia gejem/lesbijka tylko chce pokazac , ze to sa ludzie jak ja , Ty i wszyscy inni.

http://www.tvn24.pl/0,170...,wiadomosc.html A co to jest, jak nie zachęcanie do bycia gejem? Tutaj dobrze powiedział Zoltan, homoseksualistom nie wystarczy być traktowanym tak samo jak normalni ludzie. Oni chcą czegoś więcej, chcą promocji swoich chorych zachowań, uważają, że to oni są lepsi i to im należą się przywileje tylko dlatego, że są odmieńcami. Z punktu widzenia jednostki nie ma to znaczenia, czy ktoś jest normalny, czy jest homosiem. Gorzej z punktu społeczeństwa, w którym wszystkie hierarchie się do góry dupą wywracają. Bo jeśli ktoś odchodzi od pewnej normy musi brać na siebie również piętno niezrozumienia czy też nietolerancji nakładane przez inne jednostki. A "geje" się tego bardzo boją i robią z siebie wielce poszkodowanych. Tolerancja, a w takich sprawach właściwie permisywizm do niczego dobrego nie prowadzi. W swoim domu niech każdy robi co chce, ale na ulicy zasady powinny być jasne. Żadnych jednopłciowych czułości i żadnego latania z gołą dupą po chodnikach. A niestety Twoja partia promuje takie zachowania, przypominam, że na każdej paradzie, która odbywa się w Warszawie, politycy Sojuszu się pojawiają. Wspieranie tęczowej ekipy pana Biedronia to ich cel numer jeden.

To o SLD, teraz coś o PIS.

Nie potrafię zrozumieć skąd u niektórych nagle się taka miłość do tej partii zrobiła? Tylko dlatego, że platfusy źle rządzą? Czy ma to związek z katastrofą smoleńską? Bo ja jakoś dobrze nie wspominam pisiorowych rządów, które ośmieszały Polskę na każdym kroku. We wszystkie strony świata szła ksenofobia panów Kaczyńskich. Nastawiliśmy przeciwko sobie zarówno Rosjan, jak i Niemców, kraje, które ze względu na bliskość geograficzną były, są i będą naszymi głównymi partnerami ekonomicznymi. Mówicie o wpadkach bronka, a pani była minister spraw zagranicznych, Anna Fotyga, której myliły się flagi państw europejskich to taka obeznana była? A polityka nienawiści siana przez tą partię, pod wpływem poparcia rydzyka i jego mediów? Uważanie tej partii za jakąś niezwykle patriotyczną to gruba przesada, bo oni tylko o swoje dupy dbają i w całej katastrofie smoleńskiej dostrzegali tylko ofiary z ich partii. A sam przywódca PIS-u nie zna dobrze słów refrenu Mazurka Dąbrowskiego, no cóż, wielki patriota nie musi. Ważne, że dostawał padaczki jak próbowali krzyż do kościoła zabrać.

A może teraz PIS się zmienił? Fakt, prezes oszalał, obwinia wszystkich na około za katastrofę z 10 kwietnia tylko nie swoich ludzi. Wszechobecne pieniactwo, upatrywanie teorii spiskowych to specjalność Jarosława, który jeśli nie może sobie poradzić cały czas ze stratą brata to powinien się dawno z polityki wycofać. A i polityka prowadzona w tej chwili przez PiS jest wspaniała, cokolwiek platfusy by nie zaproponowały to oni są przeciwko. Niezależnie czy dana ustawa jest zgodna z ich pierwotnymi poglądami czy nie. Byle być w opozycji. Kiedy rząd podjął słuszną decyzję o nieuczestniczeniu w akcji na Libię, Jaruś powiedział że liżemy dupę Ruskom. Ciekawe co by było jakby Tusk się zgodził, pewnie wtedy byłoby wytykanie, że nie stać nas, że rząd marnuje pieniądze podatników i liże dupę zachodowi.

Nie cierpię tej bandy 5+1 zasiadającej w sejmie. Wszystkie te partie(no może poza SLD, które forsuje tylko gejów i feministki i PJN, które ma dobre chęci, współpracując z profesorem Rybickim w sprawie programu politycznego) już dawno wyparły się swoich ideologii i programów politycznych na rzecz pragmatyzmu, który da im zwycięstwo w kolejnych wyborach. Prawda jest taka, że miejsce złodziei jest w kryminale i mam cichą nadzieję, że te 460 osób tam skończy. Wierzę, że za jakiś czas ludzie się opamiętają i dostrzegą, że ta hołota, która zasiada na wiejskiej to sami złodzieje. Bo niezależnie czy ktoś ma poglądy lewicowe, centrowe, czy prawicowe, chyba lepiej zaufać i dać szansę nowym ludziom, partiom, które jeszcze nigdy nie rządziły na realizowanie swoich pomysłów.

Osobiście popieram i już od długiego czasu jestem działaczem Nowej Prawicy(kiedyś UPR, WIP, UPR-WIP) bo to jedyna partia która łączy poglądy wolnościowe z narodowymi. Można mówić na temat Korwina różne rzeczy, lubić go albo nie, ale to człowiek, który ma pomysł na zmianę sytuacji Polski, czego brakuje mi u przewodniczących wszystkich największych partii.

info - 2011-05-15, 22:54

KLW napisał/a:

Nie potrafię zrozumieć skąd u niektórych nagle się taka miłość do tej partii zrobiła? Tylko dlatego, że platfusy źle rządzą? Czy ma to związek z katastrofą smoleńską? Bo ja jakoś dobrze nie wspominam pisiorowych rządów, które ośmieszały Polskę na każdym kroku. We wszystkie strony świata szła ksenofobia panów Kaczyńskich. Nastawiliśmy przeciwko sobie zarówno Rosjan, jak i Niemców, kraje, które ze względu na bliskość geograficzną były, są i będą naszymi głównymi partnerami ekonomicznymi. Mówicie o wpadkach bronka, a pani była minister spraw zagranicznych, Anna Fotyga, której myliły się flagi państw europejskich to taka obeznana była? A polityka nienawiści siana przez tą partię, pod wpływem poparcia rydzyka i jego mediów? Uważanie tej partii za jakąś niezwykle patriotyczną to gruba przesada, bo oni tylko o swoje dupy dbają i w całej katastrofie smoleńskiej dostrzegali tylko ofiary z ich partii. A sam przywódca PIS-u nie zna dobrze słów refrenu Mazurka Dąbrowskiego, no cóż, wielki patriota nie musi. Ważne, że dostawał padaczki jak próbowali krzyż do kościoła zabrać.

A może teraz PIS się zmienił? Fakt, prezes oszalał, obwinia wszystkich na około za katastrofę z 10 kwietnia tylko nie swoich ludzi. Wszechobecne pieniactwo, upatrywanie teorii spiskowych to specjalność Jarosława, który jeśli nie może sobie poradzić cały czas ze stratą brata to powinien się dawno z polityki wycofać. A i polityka prowadzona w tej chwili przez PiS jest wspaniała, cokolwiek platfusy by nie zaproponowały to oni są przeciwko. Niezależnie czy dana ustawa jest zgodna z ich pierwotnymi poglądami czy nie. Byle być w opozycji. Kiedy rząd podjął słuszną decyzję o nieuczestniczeniu w akcji na Libię, Jaruś powiedział że liżemy dupę Ruskom. Ciekawe co by było jakby Tusk się zgodził, pewnie wtedy byłoby wytykanie, że nie stać nas, że rząd marnuje pieniądze podatników i liże dupę zachodowi.

popieram to w 100% i to nie dlatego że głosowałem na PO, tylko pamiętam co było jak PiS był przy władzy. Masa naszych pieniędzy wydana na śledztwa, podsłuchy, węszenie i tworzenie Państwa Policyjnego. Ośmieszali się na każdym kroku +koalicja z Lepperem i Giertychem :lol: chyba już o tym zapomnieliście, albo jesteście za młodzi :diabelek:

pacer - 2011-05-15, 23:11

jezu, mozecie pisać krócej, nigdy w zyciu tyle nie przeczytałem.
a jak juz się skupiacie na polityce, i na tym jak wam cieżko to temat pisu i po poroponowałbym odłozyc na bok i wybrać kogos z kim sie zgadzacie.

pis i po powinny zniknąć i tracic na popularnosci

Radosław - 2011-05-16, 14:57

Info za pisu byla masa wydanych pieniedzy na sledztwa itp tak jak mowisz, ale ze pis nie mial poparcia faktycznej wladzy w tym kraju-mediow to byl niegrozny. nic nie bylo tak wyolbrzymiane, a co wazniejsze POPIERANE przez ludzi i media. Z kolei teraz PO ma za soba media i zaslepionych ludzi glosujacych na PO tylko ze wzgledu PISU (Np. TY), do tego slaba opozycja. PO jest silna partia ale wcale ich rzady nie sa lepsze niz pisowcow. Chociazby przyklad wzrostu cen czy podatku. Pis jest nieudolny dlatego niegrozny, a PO dobrze bajeruje szarych obywateli
Krzychu_1991 - 2011-05-16, 15:12

Tak na rozluźnienie bajeczka :D Habich jest milionerem związany z JKM
http://www.youtube.com/watch?v=DuCgpOgkZ0g

Pytanie co do tej bajki do was. Kim wy się czujecie mrówką czy konikiem polnym?

rkt - 2011-05-16, 15:44

WSH - niestety ceny rosną na całym świecie. A tam jak wiemy nie sięga władza PO, tak że obarczanie wprost ich rządu za wzrost cen nie jest uprawnione.
Z podatkiem oczywiście jest inaczej.

Krzychu_1991 zapodał temat Pana Janusza. Mam pytanie do jego zwolenników bo nie wiem czy dobrze pamiętam. Ten gość jest przeciwko prawu do głosowania w wyborach powszechnych dla kobiet ? Nie pamiętam dokładnie ale chyba widziałem z nim wywiad w którym mówił coś takiego: "jako pierwsze prawa wyborcze kobietom dało imperium brytyjskie.... które upadło, ostatnia w europie była pod tym względem Szwajcaria....i chyba nie muszę nikomu mówić jaka jest teraz bogata".
Z czystej ciekawości pytam czy on naprawdę ma takie poglądy ?

KLW - 2011-05-16, 16:19

Rozmawiałem na ten temat z Korwinem, więc myślę, iż jestem kompetentną osobą do udzielenia odpowiedzi. On twierdzi, że kobiety powinny mieć wyłącznie bierne prawo wyborcze (możliwość kandydowania), a czynne(głosowanie) powinno leżeć w gestii mężczyzn - nie z racji dyskryminacji, tylko z faktu, iż kobiety rzadko interesują się polityką i często wybierają na kogo głosują z powodów niepolitycznych, typu "podoba mi się jego nazwisko", czy "przystojny jest, to na niego zagłosuję".

Nie jestem tego samego zdania co JKM, aczkolwiek jak widzę wszystkie sondaże to się zastanawiam czym się ludzie kierują i dochodzę do wniosku, że Korwin ma trochę racji.

rkt - 2011-05-16, 16:32

KLW napisał/a:
kobiety rzadko interesują się polityką i często wybierają na kogo głosują z powodów niepolitycznych, typu "podoba mi się jego nazwisko", czy "przystojny jest, to na niego zagłosuję".

Czy miał na ten temat jakieś badania naukowe, statystyki, obiektywne dane czy to może tylko jego prywatne zdanie ?
Ja też nie mam danych ale wydaje mi się że odsetek kobiet które się nie interesują polityką jest taki sam jak facetów. Z doświadczenia też wiem że jak się ktoś nie interesuje polityką to raczej na wybory nie chodzi, tak że po co mu zabierać prawa wyborcze ?
A co z facetami którzy nie interesują się polityką ? Im też pozabierać ?
Jeśli tak jak KLW piszesz - Pan Janusz tak uważa to moim zdaniem stosuje uogólnienia i żyje stereotypami niegodnymi wykształconego człowieka.

Mr.S - 2011-05-16, 16:41

Tutaj jest o tym kto wg JKM ma głosować.Uważam że bardzo rozsądne myślenie:

http://www.youtube.com/watch?v=xejPF_00Xrw

MAJĄ GŁOSOWAĆ CI KTÓRZY ZNAJĄ SIĘ NA POLITYCE!!!

rkt - 2011-05-16, 17:03

A kto ma decydować o tym kto zna się na polityce a kto nie ?
Egzaminy jakieś ?

KLW - 2011-05-16, 17:05

To raczej zwykła prosta obserwacja, bo powszechnie wiadomo, że mężczyźni bardziej się interesują sportem, polityką, a kobiety takimi rzeczami jak moda, plotki itp. Co oczywiście nie znaczy, że wszystkich mężczyzn i wszystkie kobiety można tak generalizować, ale u większości tak jest

No niestety, to są dość specyficzne poglądy JKM i jego unikalne sposoby argumentacji. Albo ktoś je lubi albo nie. Myślę jednak, że to jest tylko taka jego wizja idealnego państwa, której wcielać w życie nawet by nie próbował, bo zawsze podkreśla, że najważniejsze dla niego jest stworzenie porządku gospodarczego i ustabilizowanie pozycji rodziny w społeczeństwie

SMRK - 2011-05-16, 17:46

Generalnie interesuje sie polityka i zabieram zdanie w roznych sprawach dotyczacych kraju. Ale obecnie szczerze mowiac jebi* mnie jakie sa zaslugi PO i jaka sa argumenty ludzi za ta paria. Jak jest w kraju zle, jest bieda, slaba infrastuktura. To zawse mam wybor. Moge wyjechac. Ale atakowanie i proba zniszczenia ruchu kibicowskiego w PL to cos czego im na pewno nie wybacze.

Nie powiem wam na kogo macie glosowac. Bo to jest kazdego wybor. Macie pelno partii do wyboru nie ograniczajcie sie do tych 4 przy korycie. Po prostu nie glosujcie na tych hiPOkrytkow.

rkt - 2011-05-16, 17:50

KLW napisał/a:
To raczej zwykła prosta obserwacja, bo powszechnie wiadomo, że mężczyźni bardziej się interesują sportem, polityką, a kobiety takimi rzeczami jak moda, plotki itp. Co oczywiście nie znaczy, że wszystkich mężczyzn i wszystkie kobiety można tak generalizować, ale u większości tak jest

No niestety, to są dość specyficzne poglądy JKM i jego unikalne sposoby argumentacji. Albo ktoś je lubi albo nie. Myślę jednak, że to jest tylko taka jego wizja idealnego państwa, której wcielać w życie nawet by nie próbował, bo zawsze podkreśla, że najważniejsze dla niego jest stworzenie porządku gospodarczego i ustabilizowanie pozycji rodziny w społeczeństwie

KLW - z całym szacunkiem, ale to nie jest prosta obserwacja czy powszechna wiedza. Moim zdaniem jest to stereotyp. Może Korwin obraca się w takim środowisku w którym kobiety są od tylko garów, rodzenia dzieci i od przynoszenia browara samcowi alfa oglądającemu mecz w TV :) Moje znajome, kobiety z mojej rodziny czy żony moich kumpli mają swój rozum i nie zajmują się tylko modą i plotkami. jak ktoś ma do czynienia tylko z Paniami które mają takie zainteresowania to najzwyczajniej mi go żal, bo wiele traci.

Wizja idealnego Państwa ? W którym ponad połowa obywateli jest sprowadzona do drugiej kategorii nie mogących decydować o kształcie kraju w jakim żyje ?
Nie jest dla mnie ważne czy by to wprowadził czy nie ale jeśli uważa to za coś "ok" to ja na niego nie zagłosuje.
Korwina Mikke nie wychowywała matka (czego mu szczerze po ludzku współczuje), ale ja bym swojej prawa głosu pozbawiać nie chciał.

KLW - 2011-05-16, 18:09

tak a propos to policz sobie ile kobiet wypowiadało się w tym temacie :) Też mam znajome, które interesują się polityką, ale w większości jest to właśnie elektorat JKM :] A te co się nie interesują, chodzą głosować na PO. Mi wisi to kto głosuje i tak dopóki wybiera większość to normalnie nie będzie, bo tym krajem rządzą zakłamane media, które do władzy dopuszczają tylko swoich ludzi, lub też dobrze sprzedawalnych populistów(Samoobrona, Palikot). Już dawno w polityce przestały się liczyć idee na rzecz zwykłej popularności. Ot taka demokracja ;)
rkt - 2011-05-16, 18:15

Akurat samoobrona to przykład nie za bardzo....oni zawsze mieli złą prasę i media nigdy ich nie poparły do puki nimi nie zaczęli rządzić.

To ile kobiet wypowiada się w tym temacie pokazuje tylko profil aktywnych użytkowników tego forum, gdzie dziewczyn jest niewiele.
Moja żona udziela się na forum matek dzieci urodzonych we wrześniu 2007 roku. Jak tam założą sobie wątek o polityce to wyjdzie, że polityką nie interesuje się żaden facet i im trzeba zabrać prawa wyborcze :D

KLW - 2011-05-16, 18:20

To nieważne czy ma się poparcie mediów czy nie. Ważne że media pokazują daną partię, taka prawda, że to co robił Lepper swego czasu na drogach, czy każdy event Palikota jest pokazywany w TV, a "niewygodne" wydarzenia organizowane przez bardziej niszowe organizacje sa omijane. :)

Hahaha no tak, ale to jest związane z tym co mówiłem, że to mężczyźni częściej się sportem interesują :)

Radosław - 2011-05-16, 22:29

http://kampaniawyborcow.p.../test-wyborczy/

czyli na wybory nie ide ;)

Krzychu_1991 - 2011-05-16, 22:34

KLW nie wyciągaj proszę Cię tych wypowiedzi o kobietach, bo są niefortunne Pana Janusza, to nie jest wina, że ludzie głosują, którzy nie mają pojęcia. To ustrój jest zły, to on im na to pozwala...
Znam przypadek w Przysieku, gdzie dość majętna starsza pani zaprosiła kilku meneli spod budki z piwem na obiad i na flaszkę i tak przekonała ich do głosowania na PiS :/
Kiedyś w Atena tylko wybrani mogli głosować, fakt mężczyźni, ale mieszkający kilkanaście lat w mieście i z pewnym majątkiem...

Jeszcze raz podkreślam to wina ustroju nie ludzi!

rkt - 2011-05-16, 22:48

Krzychu - ale czy to co było w Atenach byłoby dziś ok ?
Chcielibyście tego ?rzeba walczyć

To co się działo w Przysieku, Wałbrzychu czy wielu innych miastach to patologia z którą trzeba walczyć ale nie jedno z założeń systemu. To że w jakimś systemie występują patologie nie znaczy, że jest on zły. To tak jak z kibicami ;P to że wśród nich są debile to nie znaczy że wszyscy są tacy ;P

info - 2011-05-16, 23:02

na szybko żarcik usłyszany w Żartburgerze u Majewskiego:

Wchodzi Kaczyński do monopolowego ,a tam Wina Tuska :lol: :lol:

Krzychu_1991 - 2011-05-17, 15:31

Rkt, jak jakaś osoba się nie zna na operacji stawu biodrowego to się nie wypowiada,a tym bardziej nie wpływa na decyzję osób posiadających ta fachową wiedzę. Niestety w demokracji to większość jest tymi ludźmi nieznającymi się dosłownie na niczym...
a np. taki pan Niesiołowski mgr. botaniki, co on wie o prawie karnym? ALE PRAWO STANOWI
Czy zdajecie sobie z tego sprawę że od 22 lat mieliśmy tylko 2 ministrów obrony narodowej, którzy byli w wojsku :lol: (Szeremietiew i Sikorski) już nie mówiąc o Klichu (obecnym), który jest psychiatrą z zawodu HAHAHAHA

bez odbioru...

rkt - 2011-05-17, 15:50

Pytam jeszcze raz...kto ma decydować o tym kto może się zajmować polityką a kto nie, skoro ludzie tego nie mogą robić bo większość się nie zna ?

To, że ktoś nie ma wykształcenia w danym kierunku nie powoduje, że nie może się na tym znać lub to wykonywać...większość ludzi jeśli coś robi przez dłuższy okres czasu staje się w tym biegłymi...nawet jeśli nie skończyło szkoły w tym kierunku. Wiedzy nie zdobywa się tylko w szkołach.
Co do botanika stanowiącego prawo..... sejm funkcjonuje trochę inaczej jednak. To nie Pan Niesiołowski siedzi nad ustawą i ją pisze na komputerku zimowymi wieczorami. Tym zajmują się anonimowi specjaliści (lepsi lub gorsi), którzy konsultują się z innymi specjalistami i tak dalej i tak dalej.....dopiero końcowy efekt jest poddawany pod głosowanie sejmu.

Co do Klicha to akurat odpowiednia specjalność żeby ogarnąć sprawy armii, bo to co się w niej dzieje wymaga wiedzy na temat chorych umysłów :D Temat znam dość dobrze bo pochodzę z rodzimy o wojskowych tradycjach, wielu moich znajomych to żołnierze lub oficerowie tak że każda impreza to bajerka jak to jest w armii teraz.....a jak było np za komuny, jaki był sprzęt, wyszkolenie itp.

info - 2011-05-17, 17:41

KLW czy mógł byś przybliżyc program wyborczy Nowej Prawicy JKM?
Krzychu_1991 - 2011-05-17, 18:05

info napisał/a:
KLW czy mógł byś przybliżyc program wyborczy Nowej Prawicy JKM?

http://www.youtube.com/wa...feature=related Koszty Pracy
http://www.youtube.com/watch?v=nyJ1dfjlqaY kara śmierci
http://www.youtube.com/wa...feature=related dług publiczny
Bardzo fajnie utworzone klipy animowane prezentujące poglądy JKM :)
Szczególnie zwróćcie uwagę na Koszty pracy... p.s filmiku nie zrozumieją osoby na zasiłku oraz nie znające trudu zarobku.

KLW - 2011-05-17, 18:05

Oficjalnego programu Nowej Prawicy jeszcze nie ma, ale nie będzie się różnił zbyt dużo od tego http://torunwip.wordpress.com/program-upr-wip/

Tak w skrócie:

- Prywatyzacja wielu przedsiębiorstw, na które idzie dużo pieniędzy z budżetu (telewizja polska, poczta polska, PKP itp.)
- Likwidacja przymusu ubezpieczeń społecznych
- Likwidacja przymusu ubezpieczeń zdrowotnych
- Drastyczne obniżenie liczby urzędników
- Zniesienie podatku dochodowego, obniżenie akcyzy i jeszcze kilku innych podatków
- Wzmocnienie pozycji rodziny, poprzez przywrócenie praw zabranych rodzicom
- Sprzeciw wobec małżeństw homoseksualnych, eutanazji, aborcji itp.
- Sprzeciw dla waluty euro i w przyszłości opuszczenie struktur UE

takie najważniejsze wymieniłem ;)

I jak najbardziej polecam te filmiki, które wstawił Krzychu :]

Radosław - 2011-05-17, 19:01

KLW napisał/a:
Oficjalnego programu Nowej Prawicy jeszcze nie ma, ale nie będzie się różnił zbyt dużo od tego http://torunwip.wordpress.com/program-upr-wip/

Tak w skrócie:

- Prywatyzacja wielu przedsiębiorstw, na które idzie dużo pieniędzy z budżetu (telewizja polska, poczta polska, PKP itp.)
- Zniesienie podatku dochodowego, obniżenie akcyzy i jeszcze kilku innych podatków

]I jak najbardziej polecam te filmiki, które wstawił Krzychu :]

to juz dawno powinno zostac wypier****, ja osobiscie płace składe zdrowotna, i skladke odprowadza za mnie rowniez moj pracodawca. czyli place 2 skladki :) oczywiscie chodzi o przymusowe do ZUSu. a lecze i tak sie prywatnie

Krzychu_1991 - 2011-05-17, 19:33

No widzisz a mógłbyś się leczyć tylko prywatnie, za własne pieniądze. Pytanie brzmi czemu oni uważają nas za idiotów? Są przekonani, że sami nie potrafimy zadbać o swoje zdrowie i starość.

Nie dajmy z siebie robić idiotów! JA JUŻ WIEM JKM!

rkt - 2011-05-17, 22:17

Krzychu...tutaj akurat się zgadzam z JKM w sprawie ubezpieczeń społecznych i zdrowotnych....
Sam sobie płacę za większość świadczeń medycznych i jak tylko można leczę siebie i rodzinę prywatnie.
To samo z ubezpieczeniem społecznym. Na ZUS w ogóle nie liczę. Jak dostaje te ich symulacje to żal mi tylko tych ludzi którzy nic nie robią i liczą na to że coś się zmieni....
No ale tutaj dochodzimy do twojego pytania o to czemu Państwo traktuje nas, obywateli jak idiotów ? Wystarczy spojrzeć na sprawy przyszłych emerytów i już masz odpowiedź.
Ciekawe kto wie ile % polskiego społeczeństwa ma coś takiego jak 3 filar ? Niestety ale mniej niż 10%. Jeśli reszta kraju to krezusi, kamienicznicy albo właściciele ziemscy.....to znaczy że nieźle mamy w kraju. Państwo jasno mówi, kombinujcie inaczej bo na ZUS nie ma co liczyć....a obywatele nic z tym nie robią.
To samo niestety by było z ubezpieczeniem zdrowotnym. Idę o zakład, że jak by je zlikwidować, 70% społeczeństwa by się tylko ucieszyła że będzie większa wypłata, ale już by nie pomyśleli o tym że kiedyś mogą na coś zachorować. Może nie 70 a 50%....
Prędzej czy później by to doprowadziło do tego, że ludzie by zaczęli zdychać na ulicach a to już by było mało miłe nawet dla tych co sobie ubezpieczenie wykupili.

W tym systemie Korwina bez ubezpieczeń zdrowotnych obowiązkowych zastanawia mnie tylko jedno. Co w przypadku chorób mega rzadkich a za to mega kosztownych w leczeniu ?
Kto by miał pokrywać procedury medyczne które dla jednego pacjenta mogą kosztować setki tysięcy PLN czy nawet miliony ?

KLW - 2011-05-17, 22:24

http://www.youtube.com/watch?v=bd45BN5YWx8 Na ten temat w przełożeniu amerykańskim ;)
ZW - 2011-05-17, 23:59

Cytat:
Idę o zakład, że jak by je zlikwidować, 70% społeczeństwa by się tylko ucieszyła że będzie większa wypłata, ale już by nie pomyśleli o tym że kiedyś mogą na coś zachorować. Może nie 70 a 50%....
Prędzej czy później by to doprowadziło do tego, że ludzie by zaczęli zdychać na ulicach a to już by było mało miłe nawet dla tych co sobie ubezpieczenie wykupili.

No i teraz jest pytanie - jak ludzie którzy często nie potrafią ogarnąć swojej najbliższej przyszłości mogą decydować w wyborach o losie całego kraju...?
Wiadomo że wybiorą jakichś przygłupów którzy potrafią naobiecywać cuda a nie mają nawet zamiaru czegokolwiek zmienić... Zresztą modelowym przykładem jest tu PO.

Z wieloma tezami JKM się nie zgadzam ale trzeba oddać jedno - to jedyny wśród ludzi funkcjonujących w polityce który naprawdę ma poglądy a nie tylko ogląda słupki. Jedyny który ma jakąś wizję i pojęcie o tym o czym mówi. I pewnie dlatego przegrywa bo niestety większość ludzi niespecjalnie to potrafi zrozumieć. Wolą zagłosować na napieralskiego rozdającego jabłka na rynku, albo na bronka "bul" komorowskiego który w kilka miesięcy zdążył zaliczyć więcej kompromitacji niż wszyscy dotychczasowi prezydenci razem:).

krzyzak1962 - 2011-05-18, 00:24

Winston Churchill napisał/a:
Demokracja to najgorszy możliwy system polityczny, ale nie wymyślono żadnego lepszego

Only APATOR - 2011-05-18, 00:26

Krzyzak1962 -> Nie żebym się czepiał Ciebie...Ale w Białymstoku, też miałeś przejaw demokracji?
Krzychu_1991 - 2011-05-18, 07:28

http://www.heritage.org/index/Ranking
Spójrzcie na ranking wolności gospodarczej wszystkich krajów. To są fakty, tam gdzie jest wolny rynek, bardzo mało interwencji państwa, tam jest więcej pieniędzy w kieszeniach obywateli. Czy to nie przypadek, że te kraje=ludzie mają dużo pieniędzy, nie cierpią biedy? W Hong Kongu co 10ty obywatel jest milionerem...
Pod rządami JKM każdemu z nas by się polepszyło. No chyba, że ktoś jest nierobem....

extoruniak - 2011-05-18, 08:07

PRZESUNIĘTE Z >>KIBICE<<

krzyzak1962 napisał/a:
19KSAT62 napisał/a:
http://www.weszlo.com/news/6893
to co sie dzieje jest chore. I jesli uważacie ze to nas nie dotyczy to jestescie w bledzie ... Po pilce wezmą sie za nas ..
I gdzie sa teraz obroncy PO ? podoba sie wam polityka milosciwie nam panujacego ?
by żyło sie lepiej :!:

co masz na mysli mówiąc OBROŃCY? Ja głosowałem i będę głosował na PO, choć nie popieram zachowania i stanowiska rządu w stosunku do nas - kibiców.
A przypominam tez sytuację kiedy to policja zatrzymała bezdomnego za obrazę prezydenta Kaczyńskiego. Nie usprawiedliwiam i nie bronię Tuska, ale już sobie wyobrażam akcje przeciwko nam prowadzone przez PiS gdyby teraz rządzili.

KLW napisał/a:
a Ty cały czas z tym PO-PIS-owskim sposobem myślenia :) Uwierz mi, że nie jesteśmy USA, czy WB i mamy kilka alternatyw poza tymi dwiema partiami.

A to co się zaczyna dziać w tym kraju to już totalne przegięcie. Długo nie zabierałem na ten temat głosu, bo też nie wszystkie działania kibiców mi się podobały. Ale w tym momencie żyłka pękła i to co zrobiło ZOMO w Białymstoku to zdecydowanie za dużo. Na razie ten konflikt wychodzi na plus dla rządu, bo bezmózgi plebs jest zachwycony brawurowymi akcjami walki z chuligaństwem, ale liczę, że jeszcze staniemy się kością w gardle pana Donalda.

Only APATOR napisał/a:
krzyzak1962 napisał/a:
co masz na mysli mówiąc OBROŃCY? Ja głosowałem i będę głosował na PO, choć nie popieram zachowania i stanowiska rządu w stosunku do nas - kibiców.
A przypominam tez sytuację kiedy to policja zatrzymała bezdomnego za obrazę prezydenta Kaczyńskiego. Nie usprawiedliwiam i nie bronię Tuska, ale już sobie wyobrażam akcje przeciwko nam prowadzone przez PiS gdyby teraz rządzili.

Dopisz jeszcze, że głosujesz na PO wybierając mniejsze zło...Popularny slogan z tvn :D

Kibic napisał/a:
krzyzak1962 napisał/a:
19KSAT62 napisał/a:
http://www.weszlo.com/news/6893
to co sie dzieje jest chore. I jesli uważacie ze to nas nie dotyczy to jestescie w bledzie ... Po pilce wezmą sie za nas ..
I gdzie sa teraz obroncy PO ? podoba sie wam polityka milosciwie nam panujacego ?
by żyło sie lepiej :!:

A czy Polska to USA , że istnieją tylko 2 partie? NA PO i PiS polska polityka się nie kończy.

A co do premiera, to On chyba zapomniał, że kibice to też wyborcy, i jak pojdą na wybory to na pewno na PO nie zagłosują. Wyjątków takich jak kolega którego cytuje post bedzie nie wiele. Także aby do jesieni i rządy Tuska się skończą.

extoruniak - 2011-05-18, 08:28

KLW napisał/a:
...
Tak w skrócie:

ciekawy program. ale jakos nijak ma sie do realiow - skrajny liberalizm z konserwatyzmem :)

likwidacja ubezpieczeń - po przejęciu władzy przez JKM w bardzo krótkim czasie mielibyśmy wysyp ludzi umierających ze względu na brak środków na finansowania leczenie. nie mowie tu o ludziach młodych tylko o emerytach i rencistach którzy z racji wieku mają swoje przypadlości zdrowotne. składki nie idą na nas, do naszej puli tylko na finansowanie, tych którzy są chorzy, są emerytami czy rencistami. likwidacja tego podatku spowoduje to że ludzie nie będa mieli za co żyć bo co oni są winni że poszli na emeryture czy rente 5-10-15 lat temu i mają po 60-70-80 lat.
rozumiem że jeżeli ktoś popiera JKM i nie daj Bóg przypałęta mu się np wycięcie wyrostka robaczkowego, złamie nogę to nie będzie pobieral wynagrodzenia bo jest to przecież sprzeczne z programem i pogladami. nikt normalny, pracujący i mjący rodzinę na utrzymaniu na to sie nie zgodzi:)
jedyna rzecz która jest sensowna w tym zapisie to podwójne/potrójne oplacanie skladek zdrowotnych które jest, niezależne na ilu etatach pracujesz, obowiązkowe w każdym przypadku.

drastyczne obniżenie liczby urzedników - hm też dobre, czyli jakieś 50/60% - lekarze, strażacy, policjanci ( :) ), celnicy, żołnierze, służby sanitarne, komunikacja miejska - out! rewelacyjne posunięcie :) nie będę się rozpisywał bo chyba kazdy widzi że przy takich brakach kadrowych jakie sa będzie tylko "lepiej"

zniesienie podatku dochodowego - najlepszy pomysł jaki słyszałem:) podstawowe żródło dochodu państwa, przy obniżeni liczby urzedników ma sens ale w porównaniu do liczb jest głupotą, porównując liczbę urzędników a tylko ludzi w wieku produkcyjnym dodając do tego firmy przynoszące dochody powstaje gigantyczna spadek dochodów państwa. czyli brak finansowania np budowy dróg, finansowania szpitali (tych by juz nie było bo nie było by lekarzy-likwidacja urzedników po za tym nie było by pieniędzy ze składek zdrowotnych), finansowaniu wojska generalnie wszystkiego co nie przynosi dochodu a jest oplacane z budżetu. kolejny strzał w kolano :)

wzmocnienie pozycji rodziny - tez rewelacyjne w przypadku realizacji w/w punktów przywileje rodzinne to różnego rodzaju uligi dofinansowania do przedszkoli, świadczenie rodzinne - których by nie było bo przecież nie było by podatku dochodowego finansującego tego rodzaju świadczenia

pedalizm powinien byc zakazany, eutanazji by nie było bo ludzie by umierali z braku środków na podstawowe leczenie (koszyk świadczeń gwarantowanych finansowany z podatku dochodowego :) )

Euro i UE hm powiem tak Lepper tez był przeciw wejściu do UE ale jak tam wszedł to jako rolnik brał garsciami jak mógł i dalej bierze jako rolnik

wg mnie podstawowa sprawa to zmniejszenie wydatków państwa na kapitalochłonne sfery życia.
przykład - finansowanie takich grup społecznych jak rolnicy, służby mundurowe, górnicy, rybacy. rolnik dostaje kase za sam fakt że istnieje. dostaje piękne kredyty preferencyjne z dopłatami państwa w momencie jak spadnie deszcz czy jak świeci słońce bo albo jest susza albo powódź - zawsze źle ale zawsze kredyt na zerowym oprocentowaniu. w czym rolnik jest gorszy od przedsiębiorcy? rolnik dostaje kase za to że prowadczi swoja działalność. dlaczego nie dostaje np urzędnik, przedsiębiorca za samo fukcjonowanie?
to samo rybacy i górnicy. dodatkowe rekompensaty i finansowania mocno obciążające budżet państwa. mundurowi. mimo że sam biore z tego garnuszka pełnymi garściami to wg mnie jest bzdurą - co rok mundurówka, dodatek za rozłąkę, mieszkanie, dodatek za awans na obszycie... dlaczego nie dostaje np żaden pracownik za awans na kupno karnitura, koszuli itp... w czym jest gorszy urzadnik, przedsiębioracm pracownik najemny? podobnie emerytury - 40-75% ostatniego uposażenia po przepracownaiu 15 lat?

podstawowa sprawa to likwidacja przywilejów. prywatyzacja nie rentownych gałęzi przemysłu i tez nie całkowita. 20-30% akcji w rękach skarbu państwa. pozostała prywatyzacja do 50%+1. głównie ze względu na dywidendę i dodatkowe dochody. prywatyzacja musi być przemyślana i mająca w perspektywie długo falowe dochody z tego tytułu a nie tylko chwilowym załataniem wydatków przychodami ze sprzedaży całości.

PS. zaznaczam że moje poglady są odmienne od PO :)

extoruniak - 2011-05-18, 09:00

Krzychu_1991 powiedz mi jedno rzecz.
Likwidacja podatku dochodowego i likwidacja składek społecznych, które nie stanowią powiększania kapitału emerytalno-rentowego osoby płacącej, idzą na pokrycie bieżących zobowiazań państwa z tego tytułu - wypłatę rent i emerytur dla obecncy rencistów i memerytów. Ostatnio ZUS miał z tym problemy.
To jak państwo może wypłacąć świadczenia ograniczając sobie drastycznie dochody? Z punktów przytoczonych w programi JKM nie znalazłem żadnych zamienników lub alternatywy na podatek dochodowy i składek socjalnych.

KLW - 2011-05-18, 09:08

Otóż to Krzychu, a wzmocnienie pozycji rodziny nie polega na dawaniu jej jakiś socjalnych świadczeń, tylko na mocniejszej pozycji prawnej. To rodzice powinni wybierać czy posłać dziecko do szkoły, czy nie, gdzie je posłać do tej szkoły, czy ma do niej iść w wieku 6 lat czy 8. To rodzic powinien dać "klapsa" dziecku, w niektórych sytuacjach, a teraz jest to już zakazane i karane. O takie rzeczy chodzi : ]
Dostrzegam u Ciebie, Extoruniak taki typ rozumowania: Żeby poprawić czyjąś sytuację trzeba mu dać pieniądze z budżetu państwa. A to nieprawda. Najłatwiej jest temu człowiekowi ich nie zabierać, szczególnie pod postacią rabunku jakim jest podatek dochodowy. Bo im ktoś więcej i ciężej pracuje tym więcej mu zabierają.

Co do zmniejszenia liczby urzędników - Nie chodzi nam o strażaków, policjantów itp. Chodzi mi wyłącznie o system administracji publicznej. Oczywiście nie jest to możliwe bez znacznego uproszczenia procedur, do czego oczywiście jak najbardziej chcemy dążyć ;)

co do UE, to argument, że Lepper zmienił poglądy to nie jest żaden argument. Samoobrona to partia populistyczna, której generalnie zależało na kasie i jak zobaczył, że może kogoś tam ograbić z pieniążków to mu się spodobała.

Co do Twoich propozycji, w większości ich podzielam. Myślę Extoruniaku, że nasze poglądy różnią się tylko i wyłącznie sposobem myślenia ;) Trzeba zabrać niektórym zawodom przywileje, a nie dawać innym następne.

Jeszcze dla nieprzekonanych:

http://www.youtube.com/wa...25-hAjPqro&NR=1

Krzychu_1991 - 2011-05-18, 09:11

Extoruniak to jest właśnie błąd myślenia, to nie twoja wina dużo ludzi znających trochę JKM, może wywnioskować, że wprowadzając jego program polityczny obecni emeryci zostają na lodzie. To nie tak. Sam Korwin mówił, że oni (emeryci) podpisali umowę z państwem i państwo musi się z tej umowy wywiązać, czyli Ci ludzie dalej będą dostawać emerytury z ZUS po dojściu do władzy przez Pana Janusza.
Zmiana diametralna jest w przypadku osób dopiero wchodzących w wiek produkcyjny (18-26 lat) tutaj już należy wprowadzać dobrowolne ubezpieczenie, nieprzymusowe to od tego wieku ludzie musieliby zadbać o samych siebie.

Nikt nie zabraniam pomagać ludziom biednym, przecież w państwie Korwina łatwiej będą miała wszelkie prywatne, dobrowolne charytatywne organizacje. Do, których Ci na prawdę potrzebujący mogliby się zgłaszać. Przecież to już działa np. Caritas

Piszesz "podatek dochodowy podstawowe źródło państwa" JAK MOŻNA KARAĆ NAS ZA LEPSZĄ PRACĘ?! im więcej pracujesz tym więcej musisz oddać do państwa swojej kasy. Ja się pytam po kiego ma istnieć państwo, czemu to państwo musi dogi utrzymywać, czemu to państwo musi szpitale utrzymywać, jaką mamy jakość?! dzięki temu utrzmywaniu. LUDZIE CO WY MACIE JAKIEŚ KLAPKI NA OCZACH? ŚLEPI JESTEŚCIE? Te szpitale, drogi to wszystko na siebie nie zarabia, stale są straty... Nikt by nie umierał z głodu jak to piszesz... Już mówiłem dobrowolne fundacje, a tak na prawdę ludzie by się wzieli w końcu do roboty! Już to pisałem kiedyś "Ja martwię się o 87% ludzi pracujących, co mnie obchodzi 13% bezrobotnych" Porównanie do Leppera, nie widzę związku. Jak sugerujesz, że libertarianie biorą dotacje z UE :lol: to jesteś w błędzie. Nikt nie kradnie :)

No i czas się z Tobą zgodzić "zmniejszenie wydatków państwa na kapitalochłonne sfery życia.
przykład - finansowanie takich grup społecznych jak rolnicy, służby mundurowe, górnicy, rybacy. rolnik dostaje kase za sam fakt że istnieje. dostaje piękne kredyty preferencyjne z dopłatami państwa w momencie jak spadnie deszcz czy jak świeci słońce bo albo jest susza albo powódź - zawsze źle ale zawsze kredyt na zerowym oprocentowaniu. w czym rolnik jest gorszy od przedsiębiorcy? rolnik dostaje kase za to że prowadczi swoja działalność. dlaczego nie dostaje np urzędnik, przedsiębiorca za samo fukcjonowanie?"

Podsumowując wszystko co prywatne jest lepsze, jak coś w kapitaliźmie jest do dupy, to sam rynek pozbywa się zbędnego balastu.

[ Dodano: 2011-05-18, 09:21 ]
extoruniak napisał/a:
Krzychu_1991 powiedz mi jedno rzecz.
Likwidacja podatku dochodowego i likwidacja składek społecznych, które nie stanowią powiększania kapitału emerytalno-rentowego osoby płacącej, idzą na pokrycie bieżących zobowiazań państwa z tego tytułu - wypłatę rent i emerytur dla obecncy rencistów i memerytów. Ostatnio ZUS miał z tym problemy.
To jak państwo może wypłacąć świadczenia ograniczając sobie drastycznie dochody? Z punktów przytoczonych w programi JKM nie znalazłem żadnych zamienników lub alternatywy na podatek dochodowy i składek socjalnych.

Drogi kolego, wytłumacz mi jak chłopowi... Czemu ludziom brakuje pieniędzy z ZUS? Mówi Ci coś procent składany?
http://pl.wikipedia.org/wiki/Procent_sk%C5%82adany
Matematyka królową nauk!
PRzecież sam Zus też jakoś funkcjonuje... Strzelam, że tą całą kasę też kumuluje na coś na wzór procentu składanego. Tak wogóle procent składany na maturze występuje :P Jak ja sam bym wpłacał przez 40 lat pracy co miesiąc 250 zł na procent składany, to w wieku 65 lat przechodząc na emeryturze miałbym ponad 1 MLN na koncie. Średnia wieku w Europie jest hymm z 73 lata. Sami sobie podzielcie, ile macie kasy na własny użytek. Jak Pan Bóg pozwoli i bym żył do 100go roku życia to był miał co miesiąc ponad 2 tys zł emerytury.

JAK KUR.. W ZUSIE MOŻE BRAKOWAĆ KASY NA EMERYTURY?!!! LUDZIE ONI NAS W CH... ROBIĄ NA KAŻDYM KROKU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

p.s piszcie jak coś odniose się do komentarzy wieczorem

rkt - 2011-05-18, 09:47

Oczywiście że ZUS to złodziejska instytucja której działanie woła o pomstę do nieba.
Dlatego jakiś czas temu ktoś mądry zrobił reformę emerytalną, dodał II i III filar.
II filar zlikwidowany został praktycznie przez miłościwie nam panujących.
Trzeci filar jest nadal i nikt go nie powinien ruszyć (w nim moja nadzieja na godną emeryturę ;) , ale ile procent społeczeństwa z tego korzysta ?

KLW - 2011-05-18, 09:51

Taka prawda, że z III filaru korzystają głównie bogaci właściciele dużych firm. Reszta to jednostki, po prostu ludzi nie stać. :)
extoruniak - 2011-05-18, 09:52

KLW napisał/a:
Otóż to Krzychu, a wzmocnienie pozycji rodziny nie polega na dawaniu jej jakiś socjalnych świadczeń, tylko na mocniejszej pozycji prawnej. To rodzice powinni wybierać czy posłać dziecko do szkoły, czy nie, gdzie je posłać do tej szkoły, czy ma do niej iść w wieku 6 lat czy 8. To rodzic powinien dać "klapsa" dziecku, w niektórych sytuacjach, a teraz jest to już zakazane i karane. O takie rzeczy chodzi : ]
Dostrzegam u Ciebie, Extoruniak taki typ rozumowania: Żeby poprawić czyjąś sytuację trzeba mu dać pieniądze z budżetu państwa. A to nieprawda. Najłatwiej jest temu człowiekowi ich nie zabierać, szczególnie pod postacią rabunku jakim jest podatek dochodowy. Bo im ktoś więcej i ciężej pracuje tym więcej mu zabierają.

Co do zmniejszenia liczby urzędników - Nie chodzi nam o strażaków, policjantów itp. Chodzi mi wyłącznie o system administracji publicznej. Oczywiście nie jest to możliwe bez znacznego uproszczenia procedur, do czego oczywiście jak najbardziej chcemy dążyć ;)

co do UE, to argument, że Lepper zmienił poglądy to nie jest żaden argument. Samoobrona to partia populistyczna, której generalnie zależało na kasie i jak zobaczył, że może kogoś tam ograbić z pieniążków to mu się spodobała.

Co do Twoich propozycji, w większości ich podzielam. Myślę, że nasze poglądy różnią się tylko i wyłącznie sposobem myślenia ;) Trzeba zabrać niektórym zawodom przywileje, a nie dawać innym następne.

co do rodziny to racja tylko jest kolejne "ale" kto ma finansować przedszkola i szkoly. z ogólnego założenia powinny być bezpłatne i finansowane z budżetu państwa. i wracamy do punktu wyjścia ograniczenie dochodów z pozycji budżotowej która daje ponad 60% wpływu zatraca sens.

mylisz się jeżeli uważasz że wyznaje zasadę "dać pieniądze będzie lepiej". państwo jest od tego aby stworzyć takie narzędzia aby jednostka mogła się rozwijać i / lub dokonywać wyboru. kasa nie rozwiązuje problemów a jest jedynie śreodkiem doraźnym.

urzędników jest jeśli się nie myle ok 500 tys (administracji publicznej). urząd urzedowi nie równy i równe cięcie po wszystkim np 10/20% jest bzdurą. sa urzędy gdzie moce przerobowe sa nie wykorzystane ale sa i takie gdzie nawet zwiększenei etatów x2 nic nie pomoze. uproszczenie procedur? chodzi głównie o jedno okienko. ale szczerze co to ma za znaczenie skoro jak chcesz otworzyć firme to i tak ja założysz idąc do 3 urzędów zamiast do 1. sam czas oczekiwania to ok 7 dni licząc z ZUS, REGON, US i gminą.
o innych procedurach szczerze to nie słyszałem. po za tym jest chyba w opracowywaniu ustawa "debiurokatyzacyjna" czy jakoś tak :) gdzie nie będziesz potrzebował miliony papierów z urzędów aby coś udowodnic, co jest modne wśród urzędników "musze mieć papier" - bazować będzie się na oświadczeniach samych zainteresowanych- chyba taki był zamysł. ale to rodzi kolejny problem upraszczasz procedurę w jednym skrzydla ale musisz zapewnić kontrole w drugim, czyli zapobiegać oszustwom i wyłudzeniom, a tym samym rozbudowujesz komórke kontroli. (w najlepszej sytuacji nie zwalaniasz i nie zatrudniasz tylko przerzucasz ludzi z jednego urzędu do drugiego przy zachowaniu obecnej ilości ewentualnie małej różnicy)

UE. moze żle sformułowałem założenie. porównaj nasz kraj np 2000 i dziś. 11 lat różnicy. lata 2000-2004 nie robiło sie praktycznie nic spłacane były kolosalne długi gierka do klubu paryskiego i londyńskiego szło tam miliony dolarów - zero inwestycji nic. lata 2005-2001 to juz strefa UE. większość inwestycji (które sa namacalne stojąc na rogu ulicy możesz ich pokazac przynajmniej jedna) np w sferze publicznej od 40 do 25 procent pochodziło z BP a reszta z UE. więc budowaliśmy wodociągi, kanalizę, autostrady (jednak się je buduje mimo że my w Toruniu tego nie widzimy i nie may styczności), szkoły, renowacja zabytków, boiska średnio za 1/3. finansując sami mieli byśmy tego tylko 1/3. wykonawcami nie były firmy zachodnie no może w przypadku gigantycznych inwestycja ale nasi lokalni krajowi przedsiębiorcy więc kapitał szedł w ich kierunku a podatki które płacili szli do naszego, krajowego garnuszka.

rkt - 2011-05-18, 10:09

KLW napisał/a:
Taka prawda, że z III filaru korzystają głównie bogaci właściciele dużych firm. Reszta to jednostki, po prostu ludzi nie stać. :)

To jest nieprawda co piszesz. Każdy kto ma dochody może przeznaczyć ich część na oszczędzanie. III filar nie jest opłacalny nawet jak odkładasz 50 pln miesięcznie. To wszystko kwestia ustawienia polisy i dobrania opcji w niej zawartej. Wystarczy chwilę pomyśleć, co niestety większości społeczeństwa przychodzi ciężko.... moim zdaniem dlatego powinien istnieć system ubezpieczeń obowiązkowych aby zapewnić ludziom minimum opieki ze strony Państwa na starość. Nie czarujmy się, ale większość ludzi i to nie tylko w Polsce tego oczekuje.
Osoby które same są w stanie zapewnić sobie dobrobyt na starość i srają na ZUS, II i III filar to mały procent ludzi po pierwsze świadomych a po drugie wybitnych.
Co z resztą ? Mają wyzdychać na starość jak ten konik polny jeśli sobie nie ogarną środków na przetrwanie ?
Ja osobiście sam się zabezpieczam i ZUS tylko mi w tym przeszkadza bo bierze moją kasę którą sam bym lepiej zainwestował.....ale do ch*ja.... nie chciałbym żyć w Państwie (nawet z grubym portfelem w kieszeni) w którym mniej zaradni albo tym którym się nie udało pomimo starań będą zdychać na ulicach podczas kiedy ja będę chciał sobie iść na spacer z wnukiem albo pojeździć na rowerze. Korwin pewnie by to nazwał myśleniem komunistycznym. Niestety ale pomimo tego, że w kapitalizmie czuję się świetnie i jakoś tam sobie radzę pracując od paręnastu lat zawsze w sektorze prywatnym, ja tak myślę i tego nie zmienię.

extoruniak - 2011-05-18, 10:24

Krzychu_1991 napisał/a:
Nikt nie zabraniam pomagać ludziom biednym, przecież w państwie Korwina łatwiej będą miała wszelkie prywatne, dobrowolne charytatywne organizacje. Do, których Ci na prawdę potrzebujący mogliby się zgłaszać. Przecież to już działa np. Caritas

w punktach JKM o ewentualnym lepszym bycie prywatnych podmiotów gospodarczych jest żeczywiście. ale nie widze nic o osobach biednych które nie są zaradne i nie potrafia o siebie zadbać np osoby ciężko chore gdzie leczenie jest kosztowne i długo trwałe - rak, porażenia mózgowe. jaka jest alternatywa? ci co mają kasę będa się leczyć a inni?
fundacje ktoś musi stworzyc i ją finansować. dzis żyjemy w świecie gdzie nikt nic nie robi bezinteresownie. co oni mieli by w zamian po za zmniejszeniem swoich dochodów bo ktos musiał by na to łożyć? dziś nawet w ryj za darmo nie dostaniesz...

Krzychu_1991 napisał/a:
Piszesz "podatek dochodowy podstawowe źródło państwa" JAK MOŻNA KARAĆ NAS ZA LEPSZĄ PRACĘ?! im więcej pracujesz tym więcej musisz oddać do państwa swojej kasy. Ja się pytam po kiego ma istnieć państwo, czemu to państwo musi dogi utrzymywać, czemu to państwo musi szpitale utrzymywać, jaką mamy jakość?! dzięki temu utrzmywaniu. LUDZIE CO WY MACIE JAKIEŚ KLAPKI NA OCZACH? ŚLEPI JESTEŚCIE? Te szpitale, drogi to wszystko na siebie nie zarabia, stale są straty...

piszesz o procencie składanym o niewidzialnej ręce rynku to powinieneś wiedzieć że zawsze jest tak że biedny jest utrzymywany przez bogatego. podstawowa zasada ekonomii.
piszesz o drogach które na siebie nie zarabiają. autostrady wg GDDKiA maja być w 100% płatne + niektóre odcinki dróg szybkiego ruchu. oznacza to iz generalnie będa przynosić zyski. sa jeszcze drogi publiczne bezpłatne. oznacza to że ktos się nimi musi zając remontować, odśnierzać budować. kto ma to robić fundacje o których wspominasz? po co ma robić to państwo jak nic nie zarabiają? może lepiej poruszac się po łąkach i trawach a rzeki przekraczać na łódce? jeżeli wprowadzi się oplaty za tego rodzaju elementy będzie to równoznaczne z wprowadzeniem swoistego podatku drogowego (odprowadzanego czy to do prywatnej kieszenie czy państwa) za poruszanie się po drogach publicznych - a to bedzie sprzeczne z zasadą likwidacji podatków. brak konsekwencji...
szpitale. słyszałeś o szpitalu w grudziądzu który przynosi zyski? odsyłam do lektury.

Krzychu_1991 napisał/a:
Drogi kolego, wytłumacz mi jak chłopowi... Czemu ludziom brakuje pieniędzy z ZUS? Mówi Ci coś procent składany?

pieniądze nie ida na emerytury czy renty tylko na inne rzeczy finasowanie misji, dróg, szkół... z emerytura i renta nie ma nic wspólnego

rkt - 2011-05-18, 10:43

Tak się zastanawiam nad rolą organizacji charytatywnych w Państwie Korwin Mikke i uważam to za sprytny wybieg z jego strony. Na moje to odsunięcie tematu który powinien zostać rozwiązany systemowo. Nie można planować Państwa na zasadzi, że może znajdą się dobrzy ludzie którzy zajmą się dziedziną na którą nie ma się pomysłu.

Co stanie się z obłożnie chorymi, np dziećmi które urodzą się chore i niezdolne do pracy w momencie gdy nie znajdzie się w Państwie odpowiednia ilość dobrych ludzi którzy z myślą o tych dzieciaczkach pozakładają fundacje dobroczynne ?

KLW - 2011-05-18, 11:34

rkt napisał/a:
KLW napisał/a:

To jest nieprawda co piszesz. Każdy kto ma dochody może przeznaczyć ich część na oszczędzanie. III filar nie jest opłacalny nawet jak odkładasz 50 pln miesięcznie. To wszystko kwestia ustawienia polisy i dobrania opcji w niej zawartej. Wystarczy chwilę pomyśleć, co niestety większości społeczeństwa przychodzi ciężko.... moim zdaniem dlatego powinien istnieć system ubezpieczeń obowiązkowych aby zapewnić ludziom minimum opieki ze strony Państwa na starość. Nie czarujmy się, ale większość ludzi i to nie tylko w Polsce tego oczekuje.
Osoby które same są w stanie zapewnić sobie dobrobyt na starość i srają na ZUS, II i III filar to mały procent ludzi po pierwsze świadomych a po drugie wybitnych.
Co z resztą ? Mają wyzdychać na starość jak ten konik polny jeśli sobie nie ogarną środków na przetrwanie ?
Ja osobiście sam się zabezpieczam i ZUS tylko mi w tym przeszkadza bo bierze moją kasę którą sam bym lepiej zainwestował.....ale do ch*ja.... nie chciałbym żyć w Państwie (nawet z grubym portfelem w kieszeni) w którym mniej zaradni albo tym którym się nie udało pomimo starań będą zdychać na ulicach podczas kiedy ja będę chciał sobie iść na spacer z wnukiem albo pojeździć na rowerze. Korwin pewnie by to nazwał myśleniem komunistycznym. Niestety ale pomimo tego, że w kapitalizmie czuję się świetnie i jakoś tam sobie radzę pracując od paręnastu lat zawsze w sektorze prywatnym, ja tak myślę i tego nie zmienię.

Odpowiem tylko tym filmikiem, nie wiem czy go oglądałeś http://www.youtube.com/wa...feature=related

extoruniak napisał/a:

co do rodziny to racja tylko jest kolejne "ale" kto ma finansować przedszkola i szkoly. z ogólnego założenia powinny być bezpłatne i finansowane z budżetu państwa. i wracamy do punktu wyjścia ograniczenie dochodów z pozycji budżotowej która daje ponad 60% wpływu zatraca sens.

Dlatego mówimy głównie o prywatyzacji szkolnictwa wyższego.

extoruniak napisał/a:

urzędników jest jeśli się nie myle ok 500 tys (administracji publicznej). urząd urzedowi nie równy i równe cięcie po wszystkim np 10/20% jest bzdurą. sa urzędy gdzie moce przerobowe sa nie wykorzystane ale sa i takie gdzie nawet zwiększenei etatów x2 nic nie pomoze. uproszczenie procedur? chodzi głównie o jedno okienko. ale szczerze co to ma za znaczenie skoro jak chcesz otworzyć firme to i tak ja założysz idąc do 3 urzędów zamiast do 1. sam czas oczekiwania to ok 7 dni licząc z ZUS, REGON, US i gminą.
o innych procedurach szczerze to nie słyszałem. po za tym jest chyba w opracowywaniu ustawa "debiurokatyzacyjna" czy jakoś tak :) gdzie nie będziesz potrzebował miliony papierów z urzędów aby coś udowodnic, co jest modne wśród urzędników "musze mieć papier" - bazować będzie się na oświadczeniach samych zainteresowanych- chyba taki był zamysł. ale to rodzi kolejny problem upraszczasz procedurę w jednym skrzydla ale musisz zapewnić kontrole w drugim, czyli zapobiegać oszustwom i wyłudzeniom, a tym samym rozbudowujesz komórke kontroli. (w najlepszej sytuacji nie zwalaniasz i nie zatrudniasz tylko przerzucasz ludzi z jednego urzędu do drugiego przy zachowaniu obecnej ilości ewentualnie małej różnicy)

Mówimy o likwidacji niektórych podatków, pomyśl ile formalności trzeba przy dochodowym robić, ile urzedników musi te PIT-y i CIT-y przyjmować i sprawdzać.

A co do UE to zależy jak na to patrzeć. Faktycznie, dzięki UE część inwestycji została zrealizowana, ale w dobrze funkcjonującym państwie nie potrzebne jest takie wsparcie. Przez fundusze spójności, sapardy i inne pierdoły wszystko jest na siłę wyrównywane. Rolnik nie może więcej wyprodukować, bo Unia mu na to nie pozwala. Nad każdym rolnikiem stoi urzędnik i patrzy co on produkuje. Przez likwidację cukrowni mieliśmy, na szczęście chyba tylko czasowe, problemy z cukrem. Jesteśmy traktatem lizbońskim uzależnieni od prawa unijnego. Tracimy powoli suwerenność, bo wszystko co uchwalą organy UE my musimy akceptować.

UE ma jedynie swoje plusy, w postaci zabezpieczenia współpracy ekonomicznej z mocarstwami, tj. USA, Rosją i Chinami, osobiście jestem zwolennikiem poglądów De Gaulleu'a, na temat Europy Ojczyzn.

rkt - 2011-05-18, 12:23

KLW - nie za bardzo wiem teraz czy mam dyskutować z tobą czy z tym filmikiem ?
Ale nic nowego z niego się nie dowiedziałem poza tym co zostało już tu napisane.

Ale ok, może zapytam o to co wzbudziło w tym filmiku moje pytania, a może ty mi odpowiesz.

Co się stanie jeśli Mietek zamiast zachorować na grypę i złamać nogę będzie miał np mega skomplikowane złamanie kręgosłupa, zachoruje na białaczkę jego żona tuż po urodzeniu przewlekle chorego dziecka ? Z czego będą wtedy żyli i się leczyli ? Ze złotej karty w Medicoverze ?

A jeśli jego bank w którym oszczędza kasę na emeryturę odwali plajtę na skutek światowego kryzysu ?

Albo co będzie jeśli Mietek będzie chciał być sprytniejszy i zacznie oszczędzać w inny sposób, np akcje czy inne fundusze. I jeszcze na rok przed emeryturą będzie zarobiony na maxa podczas gdy już miesiąc przed upragnioną emeryturą nastąpi kryzys i wszystkie jednostki funduszy w które zainwestował stracą na wartości o 95% ?

Czy Państwo nie powinno w żaden sposób gwarantować zatem naszych oszczędności tak jak jest to teraz ? Jeśli zlikwidujemy podatki to nie będzie miało z czego to robić....

extoruniak - 2011-05-18, 13:08

KLW napisał/a:
Odpowiem tylko tym filmikiem, nie wiem czy go oglądałeś http://www.youtube.com/wa...feature=related

a mnie YT sie tnie i nie oglądam :)

KLW napisał/a:
Dlatego mówimy głównie o prywatyzacji szkolnictwa wyższego.

rozumiem że chodzi o odpłatne studia wyższe? czy o 2 kierunek? ja osobiście uważam że studia nie kształcą ludzi. skończyłem je i więcej nauczyłem się sam niż przez 5 lat na na uczelni. zamienił bym te 5 lat na 1 rok w technikum i praktykę niż sucha teorię. sam kombinowałem różnego rodzaju praktyki i inne ale do ksera i chodzenia po zakupy to się każdy nadaje.
inna sprawa że obecni absolwenci "to pępki świata", "fachowcy" jakich mało z ogromna wiedzą. a minimum pensji to 3 tyś na start :) uczelnie tworzą armie bezrobotnych którzy, szczerze nic nie potrafią. sam mam z takimi styczności i wiem co mówię :)
na temat SW jest jedna osoba na forum która zna temat od podszewki i wiele ciekawych rzeczy na temat uczelni i jej funkcjonowania mogła by napisać.

KLW napisał/a:
Mówimy o likwidacji niektórych podatków, pomyśl ile formalności trzeba przy dochodowym robić, ile urzędników musi te PIT-y i CIT-y przyjmować i sprawdzać.

czyli konkretnie jakie?
PIT i CIT po sprawdzeniu 5-6 kolumn jesteś w stanie ocenić czy został dobrze sporządzony (niezależnie ile wypełniasz danych :) ). po za tym od 2 lat (od tego roku każdy a 2 lata temu tylko ci którzy mieli podpis elektroniczny) można składać PIT elektronicznie który jest sprawdzany automatycznie gdzie jest zaciągany do systemu. udogodnienie jest tylko od nas zależy czy z tego skorzystamy.

KLW napisał/a:
Przez fundusze spójności, sapardy i inne pierdoły wszystko jest na siłę wyrównywane.

taki juz nasz przywilej po "wygranej" II wojnie światowej i traktacie w Jałcie :)

Mr.S - 2011-05-18, 13:26

Polecam lektury:

Stanisław Michalkiewcz "Dobry "zły" liberalizm"
http://www.ksiegarnianauk...id=710%2CDobry+\\\%22z%C5%82y\\\%22+liberalizm

Milton i Rose Friedman "Wolny wybór"

I ciekawe stanowisko :
http://www.kosciol.pl/art...040614015119443

Wszystko jest dokładnie opisane.

KLW - 2011-05-18, 15:13

rkt:

Filmik przytoczyłem w celu rozmowy na temat ubezpieczenia w III filarze i na poparcie mojego stanowiska, iż ludzie się w nim nie ubezpieczają, ponieważ ich na to nie stać, a samo ubezpieczanie się na własną rękę się opłaca, jeżeli system ubezpieczeń nie jest obowiązkowy.

Co do takich wypadków to jak podkreślał Krzychu jest wiele stowarzyszeń, fundacji, które będą lepiej działać w naszym systemie. A zresztą, tak jak mówi Ron Paul, powinno istnieć coś takiego jak ubezpieczenie od ciężkich wypadków, wiadomo im ulega bardzo mała liczba osób i dla jakiś dużych spółek prowadzących usługi zdrowotne to powinno stanowić jeszcze zysk. A kto się nie ubezpieczy i coś mu się stanie to albo płaci za swoje, jeśli go stać, albo liczy na pomoc jakiejś fundacji, albo ma pecha. Problem jest w tym, że to czy ktoś się ubezpiecza, czy nie powinno być własnym wyborem. Zapewniam, że i tak większość by się ubezpieczyła i wyszło by to z zyskiem dla nich.

Co do ubepzpieczeń społecznych - jest to pewien sposób ryzyka, a do hazardu nie można nikogo przymuszać. Równie dobrze państwo(ZUS) może zbankrutować i nikt emerytur nie dostanie. Taka gra. Ubezpieczać można się na różne sposoby - bank, kosztowności, akcje, nieruchomości, ziemia, można sobie nawet 10cioro dzieci narobić, które na starośc będą rodziców utrzymywać. Jest wiele sposobów i według mnie są one lepsze, niż państwowe ochłapy.

Myślę, że jesteśmy podzieleni na państwowców i wolnościowców i do jakiegoś konsensusu nie dojdziemy. My jesteśmy zdania, iż każdy jest kowalem swojego losu i to od nas zależy jak to życie przeżyjemy. Dlatego możemy rozmawiać i rozmawiać, ale nic konkretnego z tego nie wyniknie :P

extoruniak:

chodzi generalnie o studia wyższe.
A mógłbyś jeszcze wyjaśnić, co ma konferencja w Jałcie do naszej obecności w UE? :D

rkt - 2011-05-18, 15:43

KLW - nadal nie rozumie, dlaczego zakładasz, że ludzie nie ubezpieczają się na przyszłość bo ich nie stać. Że niby muszą płacić ZUS i dlatego ich nie stać ? Moim zdaniem każdego pracującego stać na II filar, kwestia tylko ile chce odkładać. Ludzie się nie ubezpieczają nie dlatego że ich nie stać, tylko dlatego że o tym nie myślą. Wielu moich znajomych zarabia konkretną kasę a nie odkładają nic systematycznie bo nie myślą o przyszłości wychodząc z założenia że jakoś to będzie lub że dorobią się później i jeszcze mają czas na oszczędzanie. Taka jest natura ludzka, że jak sobie odłożysz na koncie 200 tys to kupisz mieszkanie, odłożysz kolejne - kupisz dom.

Co do fundacji - ich istnienie nie jest obowiązkowe i nikt nikogo nie przymusi do ich prowadzenia. Kasa z fundacji też jest przyznawana uznaniowo. W systemie obowiązkowym nie ma uznaniowości. Fundacje nie są rozwiązaniem systemowym i nie możemy zakładać że będą istniały i pewną częścią się zajmą. To tak jak by Ministerstwo zdrowia w swoim budżecie zakładało że np w tym roku nie kupuje sprzętu do dializ bo pewnie się znajdzie jakaś fundacja która to kupi, albo może WOŚP się tym zajmie i na to zrobi zrzutkę.
Piszesz, że ciężkim wypadkom ulega mała ilość osób. Prawda. Natomiast wszyscy musieliby się od tego ubezpieczać bo jednak nie wiadomo na kogo wypadnie. Oczywiście w prywatnych firmach ubezpieczeniowych. Czy one będą robiły to za darmo czy jednak będą miały na tym jakiś zysk ? Chyba jednak będą miały....Co za różnica czy ta kasa na ubezpieczenie idzie do Amplico czy do NFZ który z zasady nie powinien skupiać się na wypracowywaniu zysku. Oczywiście nie jest tak w przypadku firm ubezpieczeniowych, których jednak głównym celem jest generowanie zysku - tu chyba się zgodzisz ?

Odwieczne pytanie - ubezpieczenie obowiązkowe czy nie. Moim zdaniem i tak koniec końców koszt leczenia tych co się nie ubezpieczyli spadł by na tych co się ubezpieczyli. Czy to przez jałmużnę, czy przez składki na fundacje. Tak jak napisałem o sobie a myślę że nie tylko ja mam takie odczucia - nie chciałbym żyć w kraju w którym zdychają ludzie na ulicach bo sobie nie wykupili ubezpieczenia odpowiednio wcześnie, lub też ich polisa nie obejmowała np przeszczepów bo na taką nie było ich stać.

Co do ubezpieczeń społecznych - racja, można dywersyfikować portfel inwestycji, każdy kto ma trochę kasy odłożone i bawi się w inwestycje o tym wie. Ale czy Państwo może wymagać od każdego obywatela gruntownej wiedzy z zakresu inwestycji na rynku kapitałowym ? Dzięki, ale od tego powinni być specjaliści którym się za to płaci (w 1,2 i 3 filarze). Jak bym miał sam inwestować swoją składkę emerytalną to bym musiał chyba na dwóch etatach pracować aby nie mieć potem wyrzutów sumienia że coś mogłem lepiej zainwestować itp. Co do dzieci i ich ilości to argument trochę nie z tej epoki. nie wiem czy masz dzieci czy nie, ja mam. I powiem ci że starając się o dziecko i je wychowując nie myślę o tym czy ono mnie utrzyma jak skończę pracować i raczej nikt normalny o tym nie myśli. Każdy rodzic stara się aby to dziecko miało jak najlepiej, bo to rodzice są dla dzieci a nie odwrotnie.

Co do podziałów i tego kto kim jest. Ja tam żadnych książek o tym nie czytałem i wszystko co piszę to moje przemyślenia i doświadczenia. Idea to jedno ale realia to druga rzecz. Wydaje mi się, że jak już to możemy się podzielić na idealistów i realistów :D Niektóre rzeczy które proponuje JKM mi pasują, bo są realne do zrobienia ale dużo z jego wizji to tylko wizje utopijne. Tak jak ZW napisał wyżej, że JKM to jedyny facet który ma poglądy i ideały. Może nie jedyny, ale nie można zaprzeczyć że poglądy swoje ma.

WALUS - 2011-05-18, 16:13

rkt napisał/a:
KLW - nadal nie rozumie, dlaczego zakładasz, że ludzie nie ubezpieczają się na przyszłość bo ich nie stać. Że niby muszą płacić ZUS i dlatego ich nie stać ? Moim zdaniem każdego pracującego stać na II filar, kwestia tylko ile chce odkładać. Ludzie się nie ubezpieczają nie dlatego że ich nie stać, tylko dlatego że o tym nie myślą. Wielu moich znajomych zarabia konkretną kasę a nie odkładają nic systematycznie bo nie myślą o przyszłości wychodząc z założenia że jakoś to będzie lub że dorobią się później i jeszcze mają czas na oszczędzanie. Taka jest natura ludzka, że jak sobie odłożysz na koncie 200 tys to kupisz mieszkanie, odłożysz kolejne - kupisz dom.

a co powiesz o ludziach co zarabiaja najnizsza krajowa, z kad maja brac na ten II filar?

rkt - 2011-05-18, 16:18

II filar każdy z nas płaci czy chce czy nie.

Na III filar każdy może oszczędzać, czy ma najniższą, średnią czy najwyższą krajową. To od jego codziennych wydatków zależy ile zdecyduje się odłożyć.

A jak ktoś chce oszczędzać a mu nie stracz bo jego zarobki nie pokrywają jego potrzeb to chyba jasne że wtedy musi poprosić o podwyżkę, zmienić pracę.....albo strajkować (jak np górnicy).

extoruniak - 2011-05-18, 16:44

KLW napisał/a:
A mógłbyś jeszcze wyjaśnić, co ma konferencja w Jałcie do naszej obecności w UE? :D

porównywałem do wyrównywania szans i skąd ta bieda i zacofanie w naszym kraju. cały blok wschodni tego doświadczył - CZ, SK, PL, kraje nadbałtyckie generalnie demoludy. myślałem ze załapałeś ironię :)

Krzychu_1991 - 2011-05-18, 18:53

http://www.youtube.com/watch?v=njuqQFRBcV4

"Płacę też za bezrobotnych,
funduję im życie darmowe
Opłacam im szpital, kablówkę, żytniówkę
i wino owocowe
Chciałbym móc nie pracować
i raczyć się tanim winem
dostając pieniądze za to, że jestem
leniwym sukinsynem"

Kurde co się w naszym kraju dzieje to jest jakiś absurd. W faktach tv była mowa o taksówkarzach, którzy dowozili klientów do domów publicznych i za klienta dostawali jakąś tam prowizję od agencji. Oczywiści wszystkiemu zainteresowała się policja i zwinęli kilkunastu taksówkarzy nazywając ich grupą przestępczą. Kur.. czy komuś działa się krzywda z tytułu podwozu? Czy to było źle, że taksówkarze reklamowali klientom tą agencję? Czy kogoś zmuszali?

"Socjalizm to taki ustrój, w którym bohatersko zwalczane są problemy nie znane w innym ustroju"

heineken - 2011-05-19, 13:28

w naszym kraju ludzi boli to jak ktos ma wiecej od nich samych. I nigdy to sie nie zmieni :okulary2:
Kibic - 2011-05-19, 14:17

heineken napisał/a:
w naszym kraju ludzi boli to jak ktos ma wiecej od nich samych. I nigdy to sie nie zmieni :okulary2:

Ale to chyba nie tylko w Naszym? To chyba taka natura ludzka.

KLW - 2011-05-19, 21:12

extoruniak napisał/a:
KLW napisał/a:

porównywałem do wyrównywania szans i skąd ta bieda i zacofanie w naszym kraju. cały blok wschodni tego doświadczył - CZ, SK, PL, kraje nadbałtyckie generalnie demoludy. myślałem ze załapałeś ironię :)

domyślałem się, że o to Ci chodzi, ale wolałem dopytać :P

rkt: No myśl co chcesz, ale uwierz mi, duża część społeczeństwa walczy jak tu dotrwać do pierwszego, państwo zabiera im 50% dochodu, a za resztę muszą skromnie przezyć. Trudno w takim wypadku myśleć o dodatkowym ubezpieczaniu się. Na III filar stać tylko najbogatszych i ewentualnie tych, którzy potrafią bardzo dobrze oszczędzać. Czasem mam wrażenie, że żyjesz w jakimś innym świecie, gdzie wszyscy zarabiają po kilka tysięcy ojro miesięcznie :]

rkt - 2011-05-19, 21:26

KLW - nie uważam że na oszczędzanie stać tylko najbogatszych. Można oszczędzać przecież nawet małe pieniądze co miesiąc. Ważna jest regularność i systematyczność a nie kwota.
Żebym żył w świecie gdzie wszyscy zarabiają parę tysi ojro miesięcznie to bym chyba musiał wyjechać z Polski....

Co do tego że duża część społeczeństwa zarabia tyle ile zarabia..... to chyba sami powinni sobie pomóc starając się o taką pracę aby być zadowolonym z tego ile zarabiają. Sorry ale chyba zwolennikowi wolnego rynku i poglądów JKM nie muszę tłumaczyć co powinien zrobić ktoś kto nie jest zadowolony ze swoich dochodów.

Krzychu_1991 - 2011-05-19, 22:47

A ja się spytam po raz kolejny czemu państwo nie daje mi wyboru? Takie pytanie w urzędzie: Czy chce pan/pani wpłacać na I i II filar, przyszłą emeryturę ? Jak tak to państwo panu gwarantuje emeryturę. Jak nie to radź se pan sam. W razie kłopotów w przyszłości państwo ma dowód, że nie zawiniło poprzez oświadczenie na piśmie zainteresowanego.
Czy to tak trudno dać ludziom wybór?

Myślę, że przy takim układzie nikt by nie był poszkodowany... Ta wasza biedota ma swoją opiekę. My liberałowie mamy swoją :) Ciekawe kto by lepiej na tym wyszedł, ale to już jest inny temat

rkt - 2011-05-20, 00:15

Tak z ciekawości ?
Jest gdzieś taki kraj na świecie gdzie funkcjonuje to w taki sposób o którym piszesz ?

extoruniak - 2011-05-20, 08:29

Krzychu_1991 napisał/a:
A ja się spytam po raz kolejny czemu państwo nie daje mi wyboru? Takie pytanie w urzędzie: Czy chce pan/pani wpłacać na I i II filar, przyszłą emeryturę ? Jak tak to państwo panu gwarantuje emeryturę. Jak nie to radź se pan sam. W razie kłopotów w przyszłości państwo ma dowód, że nie zawiniło poprzez oświadczenie na piśmie zainteresowanego.
Czy to tak trudno dać ludziom wybór?
Myślę, że przy takim układzie nikt by nie był poszkodowany... Ta wasza biedota ma swoją opiekę. My liberałowie mamy swoją :) Ciekawe kto by lepiej na tym wyszedł, ale to już jest inny temat

Już ci tłumacze w dość prosty sposób.

Większość osób i zapewne i ty woli odkładać na swoją przyszył emeryturę niż żyć z dnia na dzień. Jeżeli damy ludziom wybór to pewnie 30/40 procent osób wybierze pewne dzisiaj niż niepewne jutro. I taki hydraulik który dokonał takiego wyboru nie odkładając na emeryturę w wieku 65 lat kiedy nadszedł by już czas przejścia na wolne musi dalej tyrać i tak do śmierci bo nie ma emerytury bo jego emeryturą jest pensja, na która musi pracować w wieku nawet 80, 90 lat a sił już coraz mniej. To jak wspomniałem te 30/40 z biedoty i braków środków się nie podniesie same – gwarantuje ci że społeczeństwo wyszło by na ulicę z protestami że państwo o nich nie dba. A teraz przykład z życia, na poparcie tego co mówię - zeszłoroczna powódź. Ludzi potracili swoje całe dobytki, domy, generalnie wszystko. Główne tereny zalane były od zawsze terenami zalewowymi i składając wnioski o pozwolenie na budowę wiedzieli że tak jest ale mimo to się wybudowali. Przyszła powódź – stracili wszystko. I co zrobili? „Donald daj” i „czemu tak mało”. Każdy z nich dotknięty w mniejszym czy większym stopniu szedł po pomoc od państwa. A przecież sami chcieli tam mieszkać. Widzisz zbieżność?

Dalej. Zapewne Ty również chcesz mieć emeryturę i kasę na leki i życie po 65 roku życia. Więc po co dawać ludziom wybór jak i tak wszyscy chcą ją (emeryturę) mieć. Dlatego Państwo wymyśliło taki instrument jak przymusowe ubezpieczenie społeczne aby ochronić obywateli przed lepszym dzisiaj lub jak to sam nazwałeś dokonaniem wyborów. Więc dlaczego dawać ludziom wybór i tworzyć dodatkowe kwity jak oświadczenia że coś chce czy nie chce (sam tak piszesz) i tworzyć dodatkową biurokrację – z czym JKM chce walczyć, jakaś niekonsekwencja – jak i tak każdy chce mieć pieniądze po wkroczeniu w wiek emerytalny. Odpowiedź na Twoje pytanie jest: Państwo chroni, przynajmniej próbuje w jakiś sposób, swoich obywateli przed dokonywanie błędnych wyborów.

Teraz ja zadam Ci pytanie jakiego dokonał byś wyboru: emerytura czy konsumpcja całej pensji. Wybór chyba jest oczywisty.

Inna kwestia to sposób funkcjonowania ZUSu.

Jest też grupa ludzi którzy czytają i dopytują co to jest IKE i wpłacają i oszczędzają na lepsze jutro. Znam osoby mniej zamożne które już myślą o emeryturze które odkładają po 50-40 zl miesięcznie nie przejadają wszystkiego. Nie uważają tego za formę oszczędzania Ana emeryturę tylko jako zwykłe oszczędności. Ale i tak wszystko do tego się sprowadza że oszczędzasz na lepsze jutro.

Kolejne pytanie do Ciebie: znasz sposób działania III filara, interesowałeś się tym czy znasz temat z TV czyli "tylko dla bogatych", "ludzi przeciętnych na to nie stać"?

Krzychu_1991 - 2011-05-20, 08:49

Tak np. Stany Zjednoczone, chociaż obecnie pod rządami Obamy weszła nowa ustawa o publicznej służbie zdrowia i każdy ma dostęp, taki naszy NFZ. Nawet w polskiej tv pokazywano tysiace Amerykanów protestujących przeciwko temu socjalizmowi. Jednak Amerykanie i tak są majętnym narodem i dalej chodzą do prywatnej służby zdrowia. Jednak dodatkowy podatek i po kasie im leci.

A no już wiem, że ktoś zaraz powiem a co z czarną biedotą. To właśnie bogaci prywatni lekarze działali charytatywnie i dawali tej biedocie pełną opiekę lekarską.

A tak poza tematem duża większość czarnych biorących zasiłki jest Amerykanami. Ci emigranci z Afryki wszyscy pracują. Kiedy Clinton bardzo zawyżył wymagania na "benefit"-zasiłki
przybyło do amerykańskiej gospodarki ponad milion osób na rynek pracy.
Szkoda, że Obama rozpie..... tak piękny kapitalistyczny kraj. Ale spokojnie jak szybko zaczął tak szybko skończy za rok. Amerykanie mają wpojone ciężką pracę i na siebie, może jak ktoś ze znajomych był to warto posłuchać "jak chcesz cos mieć musisz zapier....."

extoruniak - 2011-05-20, 09:05

Krzychu_1991 mówimy o służbie zdrowia czy o ubezpieczeniach społęcznych NFZ a I-III filar to są dwie różne sprawy.

Z tego co się orientuję to w US też mają jak my 3 filary, niemal identyczne do naszych.

Krzychu_1991 - 2011-05-20, 10:20

Przepraszam jeszcze odniosłem się do wcześniejszych wypowiedzi.

Co do emerytur w USA niestety nie mam wiedzy na daną chwilę, ale postaram się dowiedzieć u źródła.

Mrs1962 - 2011-05-20, 14:26

http://demotywatory.pl/3087960/a-wiec :lol:
Krzychu_1991 - 2011-05-20, 22:19

Jak napisał mi współprowadzący audycję Jan Fijor przedstawia 1 czerwca lub 26 maja o godzinie 21.00 w radio Kontestacja będzie o emeryturach w USA. No proszę jak się ładnie poprosi to nawet zaskakujące skutki mogą być :)

Jan Fijor jest to polski milioner, który dorobił się majątku w USA. Ma wiele firm, prowadzi internetową sprzedaż książek itp

Kurde dzisiaj powaliła mnie wiadomość o tym iż Obama zaapelował do Izraela o oddane Palestynie ich ziem sprzed 67 roku. Czyli Izrael straciłby 1/3 terytorium.
Kurde od zawsze Izrael był utrzymywany przez USA walili tam miliardy dolarów. Wpływy żydowskie w USA są przeogromne, a tu taka miła wiadomość :) Chociaż z 2giej strony domyślam, że amerykański budżet nie jest bez dna + ten cały kryzys i socjalistyczne reformy. Kiedyś to musiało się stać, bo przecież niedawno Obama powiedział, że nalotów na Kadafiego nie zrobią, bo po prostu nie mają pieniędzy xd

Mr.S - 2011-05-20, 22:49

USA się sypią.
rkt - 2011-05-21, 00:20

Nie tylko USA ma problemy.....

No to jak to jest z tymi emeryturami ? W którym kraju świata można sobie wybrać: albo "ZUS" albo cała kasa moja i sam sobie emeryturę ogarniam ?

Czy to co mówi JKM gdzieś się sprawdziło, czy to tylko teoria ?

Kibic - 2011-05-21, 04:12

Krzychu_1991 napisał/a:
Jak napisał mi współprowadzący audycję Jan Fijor przedstawia 1 czerwca lub 26 maja o godzinie 21.00 w radio Kontestacja będzie o emeryturach w USA. No proszę jak się ładnie poprosi to nawet zaskakujące skutki mogą być :)

Jan Fijor jest to polski milioner, który dorobił się majątku w USA. Ma wiele firm, prowadzi internetową sprzedaż książek itp

Kurde dzisiaj powaliła mnie wiadomość o tym iż Obama zaapelował do Izraela o oddane Palestynie ich ziem sprzed 67 roku. Czyli Izrael straciłby 1/3 terytorium.
Kurde od zawsze Izrael był utrzymywany przez USA walili tam miliardy dolarów. Wpływy żydowskie w USA są przeogromne, a tu taka miła wiadomość :) Chociaż z 2giej strony domyślam, że amerykański budżet nie jest bez dna + ten cały kryzys i socjalistyczne reformy. Kiedyś to musiało się stać, bo przecież niedawno Obama powiedział, że nalotów na Kadafiego nie zrobią, bo po prostu nie mają pieniędzy xd

USA utrzymywało Izrael jak to piszesz, gdyż w USA żyje więcej Żydów niż w samym Izraelu. I to w sumie podstawowy powód. Dobrze, że Obama chce zrobić porządek na bliskim wschodzie. Problem jednak w tym, że Izrael na to na bank nie pójdzie, Żydzi są zbyt pazerni, i jak coś uzyskali to nie oddadzą. Z kolei Palestyna teraz dostałą wiatr w żagle. I będzie walczyć o swoje (według mnie słusznie) szczególnie mając poparcie samego prezydenta USA. I to wszystko może się skończyć znowu kolejnym konfliktem zbrojnym. W tamtym regionie. Zastanawia mnie co by zrobiło USA jeśli by faktycznie do konflitu tam doszło. Po której wtedy stronie by USA staneło i czy w ogóle by kogokolwiek poparli.
Zresztą uważam, że już dawno potrzebny był Stanom taki prezydent. OStatnie, wojny kosztowały USA sporo kasy, reformy socjalne też "pare" dolarów kosztowały. Także myślę, że w najbliższym czasie raczej nikt niema po co do USA zwracać się z prośbą o pomoc, kurek z dolarami zakręcony.

Mr.S - 2011-05-21, 09:17

Cytat:
Zastanawia mnie co by zrobiło USA jeśli by faktycznie do konflitu tam doszło. Po której wtedy stronie by USA staneło i czy w ogóle by kogokolwiek poparli.

Po obu stronach handlowali by bronią tu i tu.A pod koniec wojny by się włączyli i grali w barwach tych co by im najwięcej obiecali.

Krzyżolek - 2011-05-21, 11:00

http://komixxy.pl/766606/Pinokio
pacer - 2011-05-21, 20:11

rkt napisał/a:

Niemcy wprowadzaja podobną strategię, tylko póki co tylko najbogatsi mogą zrezygnować ze składek (na własne ryzyko) róznica polega też na tym, że nasz ZUS jest juz trupem za życia, u nich to może jeszcze jakos funkcjonuje.

Pomysl zlikwidowania obowiązkowych składek jest jak najbardziej OK, ale jak zwykle znajdzie sie kilkanaście tysiecy debili, ktorzy tę kasę przepierdzielą na pierdoły i ciekawe co z nimi będzie.

jeżeli ktos zrezygnuje ze składki powinni mu żelazem na czole wypalic, ze panstwo nie ponosi zadnych konsekwencji, to moze wtedy by dotarło do głowy i wrzucili by kase na lokatę 6% i mieliby z tego wiecej niz z obecnej emeryturki.

ja zrozumiałem, zrozumiałem i dlatego będę produkował sedesy. niezapłaconą składkę wyłożę na rozruch firmy. a my? my zostaniemy krolami zycia, synkowie!

ZW - 2011-05-21, 20:31

Mistrzostwo:):

Kononowicz

Krzychu_1991 - 2011-05-21, 22:36

pacer napisał/a:
rkt napisał/a:

Niemcy wprowadzaja podobną strategię, tylko póki co tylko najbogatsi mogą zrezygnować ze składek (na własne ryzyko) róznica polega też na tym, że nasz ZUS jest juz trupem za życia, u nich to może jeszcze jakos funkcjonuje.

Pomysl zlikwidowania obowiązkowych składek jest jak najbardziej OK, ale jak zwykle znajdzie sie kilkanaście tysiecy debili, ktorzy tę kasę przepierdzielą na pierdoły i ciekawe co z nimi będzie.

jeżeli ktos zrezygnuje ze składki powinni mu żelazem na czole wypalic, ze panstwo nie ponosi zadnych konsekwencji, to moze wtedy by dotarło do głowy i wrzucili by kase na lokatę 6% i mieliby z tego wiecej niz z obecnej emeryturki.

ja zrozumiałem, zrozumiałem i dlatego będę produkował sedesy. niezapłaconą składkę wyłożę na rozruch firmy. a my? my zostaniemy krolami zycia, synkowie!

Emerytury tak wogóle to pomysł z XIX wieku, który zapoczątkował Bismarck, wielki rozwój gospodarczy świata można datować już na końcówkę wieku XVII, jak pokazuje historia przez całe wieki jakoś na całym świecie dało się żyć bez państwowych emerytur...

Odpowiedź dla kolegi, którzy żąda pokazania przykładu jaki można podciągnać pod poglądy JKM
http://www.kapitalizm.org...cle&art_id=4598 CHILE!
A w takim Hong Kongu, gdzie co 10ty mieszkaniec jest milionerem prywatna firma ogarnia im emerytury i nie ma wyznaczonego wieku emerytalnego.

Ja bym osobiście nie chciał aby kapitalizm w Polsce został tak wprowadzony jak w Chile. Trzeba było kilka tysięcy socjalistów rozstrzelać :) NIECH ŻYJE PINOCHET!!!!
Kurde na prawdę zdejmijcie te klapki z oczu. Jak mam wam udowodnić jeszcze, że tam gdzie jest kapitalizm, mały interwencjonizm państwa, wolny rynek, tam się ludziom żyje lepiej i bogaciej.

KLW - 2011-05-22, 12:34

http://torunwip.wordpress...arsz-dla-zycia/ Tak przy okazji zapraszam ;)

[ Dodano: 2011-06-02, 14:56 ]
Widziałem, iż jest tu co najmniej kilku zwolenników polityki p. Janusza Korwin-Mikkego i Kongresu Nowej Prawicy. Jeśli ktoś ma talent do tworzenia projektów graficznych (vlepek, plakatów, ulotek itp) lub do tworzenia stron internetowych i chciałby wesprzeć toruński oddział partii, proszę na pw :]

zoltan112 - 2011-07-06, 01:25

http://www.tvn24.pl/28377..._wiadomosc.html
Polecam od 15 minuty sobie obejrzeć.
Interesujący przykład jak ktoś może pójść do programu, zeby wypowiedziec sie rzeczowo i ciekawie, a ktoś inny z kolei chyba tylko po to zeby z plastikowym usmiechem temu pierwszemu przerywać i rzucać trochę oklepanymi głupotami :)

kora - 2011-07-06, 01:47

jeszcze nie skończyłam oglądać (przerwać trzeba było, bo bym sobie pukając palcem w głowę, krzywdę zrobiła... :P ), ale... MR jakoś nie mam okazji za często oglądać... ona nietrzeźwa jest, czy co ona bierze? :572:
ZW - 2011-07-07, 00:11

Ale dramat ta richardson, aż żal patrzeć na to jak głupi ludzie są teraz zapraszani do tv i co gorsza wyraźnie próbuje się ich pokazać jak "znawców". Zero argumentów, typowe pieprzenie bez sensu. Od razu widać na jaką partię ta "gwiazda" głosuje:)
rkt - 2011-07-07, 00:27

Typówka dla TVN....od kiedy w temacie kibiców do studia jako "eksperci" zostali zaproszeni Hirek Wrona i ten głupek Leszczyński to nic już mnie nie zdziwi w tej TV.....
Barney - 2011-07-10, 23:30

Cytat:
Polska bez Orła?

Unia Europejska coraz mocniej i boleśniej atakuje patriotyczne wartości. Tym razem celem unijnych urzędników stały się godła państwowe umieszczane na koszulkach piłkarskich. Według nich symbole państw powinna zastąpić... flaga UE. Pomysł hiszpańskiego polityka, Santiago Fisas Ayxela, podchwyciło wielu eurodeputowanych. Na razie jedyny sprzeciw zgłosili Brytyjczycy.

Inicjatywa powstała w niewinnym celu - promowanie Unii Europejskiej. Hiszpański eurodeputowany, Santiago Fisas Ayxela słusznie zauważył, że najbardziej popularną dyscypliną sportu jest piłka nożna. Dlatego też jego zmiany póki co odnoszą się do futbolu, choć wielu entuzjastów jego zaskakującego planu apeluje o usunięcie narodowych symboli także z koszulek reprezentantów kraju na Igrzyskach Olimpijskich. W miejsce godła mają się pojawić flagi Unii Europejskiej.

Choć w Polsce pomysł spotkał się z oburzeniem, w UE trwają już pierwsze rozmowy na temat wprowadzenia idei "Europejski wymiar sportu" w życie. Pozytywnie zaopiniował już organ Parlamentu Europejskiego, Komisja Kultury i Sportu. Warto dodać, że propozycja jest zgodna z traktatem lizbońskim, który gwarantuje UE możliwość ingerencji w sprawy sportu poszczególnych członków Wspólnoty.

Pierwsze protesty zgłosili brytyjscy politycy. Miejmy nadzieję, że absurdalny pomysł nie znajdzie uznania w oczach opinii publicznej, a przede wszystkim eurodeputowanych, bo prawdopodobnie to oni będą w tej sprawie mieć decydujący głos.

Krzychu_1991 - 2011-07-11, 00:05

Kurde no kolejny debilizm UE. Na prawdę ś.p L.Kaczyński nam zgotował los, podpisując ten traktat... Co nam Unia narzuci to musi zostać wdrożone lub przystosowane... Jak pokazał pan Czarnecki w programie "Młodzież Kontra" z 3.07.2011, w Brukseli też niewiedzą nad czym głosują i takie efekty mamy. Nasi krajowi umiłowani rządzący nie są gorsi. Przez ustawe hazardową na koszulkach zespołów np.Realu Madryt nie ma wszystkich sponsorów związanych z tą branżą w grze komputerowej FIFA. Po prostu debilizm!!!
Ale jestem spokojny, że w najbliższym czasie unia i tak się rozleci :) Finansowo ten twór nie ma racji tego burdelu pociągnąć :D jeszcze ze 2 Grecje się szykują (Hiszpania i Włochy).

p.s A tak jeszcze ku pokrzepiniu serc, miała być 1000letnia Rzesza Niemiecka, Związek Radziecki miał trwać do końca świata i jeden dzień dłużej. Wszystko ma swój początek i koniec UE też :)

Mr.S - 2011-07-11, 17:10

http://republika.pl/blog_.../tr/palikot.jpg

"Sondaż
zamówiony przez p.Janusza Palikota w nieprzychylnym Prawicy "Homo Homini":"

Jest nadzieja że JKM wejdzie!

http://www.youtube.com/watch?v=fbBwmxS_IT4 Polecam obejrzeć.

Radosław - 2011-07-11, 17:14

Krzychu_1991 napisał/a:
Kurde no kolejny debilizm UE. Na prawdę ś.p L.Kaczyński nam zgotował los, podpisując ten traktat... Co nam Unia narzuci to musi zostać wdrożone lub przystosowane... Jak pokazał pan Czarnecki w programie "Młodzież Kontra" z 3.07.2011, w Brukseli też niewiedzą nad czym głosują i takie efekty mamy. Nasi krajowi umiłowani rządzący nie są gorsi. Przez ustawe hazardową na koszulkach zespołów np.Realu Madryt nie ma wszystkich sponsorów związanych z tą branżą w grze komputerowej FIFA. Po prostu debilizm!!!
Ale jestem spokojny, że w najbliższym czasie unia i tak się rozleci :) Finansowo ten twór nie ma racji tego burdelu pociągnąć :D jeszcze ze 2 Grecje się szykują (Hiszpania i Włochy).

p.s A tak jeszcze ku pokrzepiniu serc, miała być 1000letnia Rzesza Niemiecka, Związek Radziecki miał trwać do końca świata i jeden dzień dłużej. Wszystko ma swój początek i koniec UE też :)

i ZSRR istniał niespełna 70 lat :P patrząc na to że UE w takiej formie jak obecnie istnieje 18 lat (czyli tak jak blisko połowa tego forum), możemy czekać dosłownie do usranej śmierci aż w końcu ten świat znormalnieje ;-)

pacer - 2011-07-18, 09:51

Stan sondy(tvn24.pl) na 18 lipca godzina 9:50. Ciekawe czy reżim już sie boi ;]

P. - 2011-07-18, 18:49

...
pacer - 2011-07-18, 21:56

kurde, moje awatary i signatury polityczne są chyba najbardziej popularne na tym forum :D

[ Dodano: 2011-07-20, 21:37 ]
Zgodnie z moimi podejrzeniami, sonda na reżimowej stronie została usunięta, autorzy argumentują:

"Dlatego zdecydowaliśmy się zamknąć sondę, ponieważ niektórzy zabawę potraktowali zbyt poważnie i włożyli dużo wysiłku w to, by jedna z partii wygrała przynajmniej w głosowaniu internetowym. Tym samym zepsuli zabawę tym, którzy głosowali uczciwie."

nawet nie mam sily tego komentować :P

Krzychu_1991 - 2011-07-21, 12:32

Sondaże polityczne powinny być zakazane... To jest podświadomy wpływ na odbiorcę.

Najlepszy klip jaki widziałem z udziałem Prezesa Nowej Prawicy! Szczególnie polecam czas 0-1.48 i 6.02-8.52 (ta starsza Pani) oraz końcówkę z programu Młodzież Kontra.
http://www.youtube.com/wa...feature=related

Mr.S - 2011-07-21, 21:04

Cytat:
Zdecydowaliśmy się zamknąć sondę zorganizowaną w ramach przedwyborczej akcji "Czas decyzji". Pytaliśmy w niej, na kogo jesteście skłonni zagłosować w zbliżających się wyborach parlamentarnych. Niestety niektórzy zabawę potraktowali zbyt poważnie. Obserwując działalność skryptów do głosowania mamy świadomość, że wyniki są dalekie od rzeczywistego poparcia.
W sondzie oddano dokładnie 232 293 głosów. Wyniki są zaskakujące. Wygrała Nowa Prawica otrzymała 46 proc. poparcia. Drugie miejsce zajęło PO - 13 proc., trzecie KPEiR -11 proc., a czwarte było PiS, które miało 7 proc.

Jak zagłosujemy w październiku?
Jednomandatowe okręgi do Senatu, parytety i głosowanie korespondencyjne... czytaj więcej »Lider?

Gdy w uruchomiliśmy sondę 17 lipca 2011 r. poparcie było zbliżone do tego z sondaży. Wygrywało PO, drugie miejsce zajmował PiS, a kolejne SLD i Ruch Palikota. Na dalszych miejscach było PSL (w sondażach zajmuje 4. miejsce), ale to nas nie dziwiło. Nadal na terenach wiejskich, gdzie Ludowcy notują dobre wyniki, jest problem z dostępem do internetu.

Jednak z minuty na minutę poparcie Nowej Prawicy zaczęło rosnąć. I tak pierwszego dnia o godzinie 22.20 partię tę popierało już 48 proc. głosujących (wówczas oddano ok. 30 tys. głosów). NP stała się liderem naszego sondażu.

Wyniki sondyI poparcie dla niej dalej, w zawrotnym tempie rosło. Zaledwie 20 minut później już 73 proc. głosujących deklarowało, że na nią zagłosuje. Co więcej, w tym czasie liczba oddanych głosów wzrosła o 30 tysięcy. Potem poparcie skoczyło nawet do 78 proc.

Zaczęliśmy podejrzewać, że ktoś przestał traktować sondę jak zabawę.

Nieuczciwie

Nasi internauci także to zauważyli. Otrzymaliśmy kilka maili, sugerujących, że jest to zorganizowana przez Nową Prawicę akcja "mobilizująca" jej zwolenników do oddawania głosów w sondzie tvn24.pl.

Dwudniowe wybory i zakaz billboardów niekonstytucyjne
Dwudniowe wybory do Sejmu i Senatu, zakaz używania billboardów w kampanii... czytaj więcej »Sprawdziliśmy. Okazało się, że na swojej stronie internetowej NP zamieściło notki, w której chwali się, że dzięki "zmobilizowaniu sympatyków i zwolenników w sieci" już w pierwszym dniu od uruchomienia sondażu na portalu tvn24.pl, partia uzyskała bardzo wysokie poparcie, na poziomie 73 proc., co jak piszą "nie jest nierealne!".

Wrócimy

Dlatego zdecydowaliśmy się zamknąć sondę, ponieważ niektórzy zabawę potraktowali zbyt poważnie i włożyli dużo wysiłku w to, by jedna z partii wygrała przynajmniej w głosowaniu internetowym. Tym samym zepsuli zabawę tym, którzy głosowali uczciwie.

Ugrupowaniu życzymy jak najlepiej, ale obserwując działalność skryptów do głosowania mamy świadomość, że wyniki są dalekie od rzeczywistego poparcia.

Z sondą wrócimy, gdy wprowadzimy mechanizm ograniczający do minimum możliwość nieuczciwego, automatycznego głosowania.

edit:
Cytat:
13.Każdy kto wklei linka do którejś z poniższych stron, pożegna się z forum.
+ TVN

1 ostrzeżenie

http://www.nowaprawica.or...u-nowej-prawicy

KLW - 2011-08-11, 11:23

Masz dość nieudolnych rządów Platformy Obywatelskiej? Zależy Ci na poprawie sytuacji kibiców w kraju? Oczekujesz silnej Polski, opartej na długoletniej tradycji i kulturze? Wesprzyj Nową Prawicę!

Jesteśmy rozwijającą się partią polityczną. W przeciwieństwie do największych ugrupowań w kraju, nie mamy dotacji z budżetu państwa, każde nasze działania oparte są na własnych funduszach i ciężkiej pracy wkładanej przez ludzi, którzy często wyrzekając się swojego wolnego czasu spędzają godziny na organizacji spotkań, szukaniu potencjalnych sponsorów, czy też reklamowaniu partii.

Przyszedł czas na zbieranie podpisów na listę komitetu Nowej Prawicy. Abyśmy mogli wystartować, w naszym okręgu (Toruń, Grudziądz, Włocławek) potrzebne jest min. 5000 podpisów. Nie jest to mała liczba, z tego względu liczymy na wsparcie wszystkich ludzi dobrej woli, którzy chcą pomóc Nowej Prawicy w wystartowaniu do wyborów parlamentarnych.

http://www.sendspace.pl/f...8031b5881d0d9f6 pod tym linkiem możecie znaleźć formularz do zbierania podpisów. Prezydent Bronisław Komorowski postarał się, aby czasu na ich zbieranie było najmniej jak to możliwe, więc do końca przyszłego tygodnia musimy zgromadzić całą pulę podpisów.

Jeśli chce ktoś wesprzeć nas w zbiórce podpisów, proszę zgłosić się do mnie na PW, lub GG: 4251674

Mamy również ostatnie płatne miejsca w komisjach wyborczych, które możemy zaoferować najbardziej aktywnym w zbiórce podpisów!

Krzychu_1991 - 2011-08-30, 18:44

Burza poproszę Twoje wypociny z którymi będzie można polemizować.

Info popraw mnie może się mylę. Kościół nie płaci podatków do budżetu RP, ale z tego co się orientuję każdy kościół katolicki płaci podatek do Watykanu.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzić zasady państwo a kościół jak w Niemczech. Kto identyfikuje się z parafią płaci co miesiąc np. 30 ojro :) kto nie to nie płaci.

burza93 - 2011-08-30, 19:17

A co mam jeszcze pisac,juz powiedziałem Pis to najwieksze zło i tyle,ich rządy to była kompletna porażka a Kaczyński to już normalnie totalne dno,tyle razy ten człowiek się kompromitował,że głowa mała.
Mr.S - 2011-08-30, 19:28

eee tam antyklerykalowie w Hiszpanii mowili ze Swiatowe dni mlodziezy beda kosztowac 100 mln euro ale ZYSKU dla turystyki,restauracji itd bylo 160 mln euro.. Takze Kosciol kazdy czy to katolicki prawoslawny zostawmy.
kora - 2011-08-30, 22:31

No to żeś się Burza napocił... no nie ma co... :P
pacer - 2011-08-30, 23:01

Głosujmy na Napieralskiego.

On chce zeby wszyscy mieli darmowy internet, lekarzy i szkolnictwo.

rkt - 2011-08-31, 10:59

A kto za to zapłaci ?
Za darmo to można wpierdol dostać.

A tak wracając trochę do polityki, to orientuje się ktoś czy to już ostatecznie Prawica RP i Nowa Prawica pożegnały się z wyborami ?
Jeśli tak to szkoda...ale z drugiej strony świadczy to tylko o "dupowatości" działaczy tych partii że nie byli w stanie zebrać wymaganej liczby podpisów.

Krzychu_1991 - 2011-08-31, 11:30

To o to chodzi generalnie, żeby każda partia przyniosła z minimum 21 okręgów 5 tys. podpisów, wtedy to z automatu startują działacze w pozostałych okręgach, w których nie zebrano tych 5 tys. Wszystkich okręgów w Polsce jest chyba 40ści. Jak partia zarejestruje poprzez te 5 tys. podpisów np. 5 okręgów to oczywiście w tych 5ciu okręgach może startować, pytanie tylko czy to się opłaca, jak widać Jurkowi się to nie opłaca...
http://www.rp.pl/artykul/...e-startuje.html
Jak na tą chwilę Nowa Prawica walczy... nerwowo jest :/ Do piątku musi się wszystko wyjaśnić.

info - 2011-08-31, 12:11

Krzychu_1991 napisał/a:
Info popraw mnie może się mylę. Kościół nie płaci podatków do budżetu RP, ale z tego co się orientuję każdy kościół katolicki płaci podatek do Watykanu.
Moim zdaniem najlepszym rozwiązaniem byłoby wprowadzić zasady państwo a kościół jak w Niemczech. Kto identyfikuje się z parafią płaci co miesiąc np. 30 ojro :) kto nie to nie płaci.

tu masz szczegóły http://www.racjonalista.pl/kk.php/s,2728

rkt - 2011-08-31, 12:44

Kumam.
Dobrze, że choć w paru okręgach będzie większa różnorodność.

Z tego co wiem partie które nie mają listy krajowej, tzn które nie zebrały tych 21 x 5000 podpisów mniej będą miały czasu antenowego za free.
Na tym dużo straciły te ugrupowania prawicowe jak i całe wybory.

Myślałem, że jeśli komuś się nie uda zebrać tych podpisów to będzie Palikot z jego pseudodziałaczami typu Leszczyński by ten konferansjer od strong manów.

ZW - 2011-08-31, 12:51

pacer napisał/a:
Głosujmy na Napieralskiego.

On chce zeby wszyscy mieli darmowy internet, lekarzy i szkolnictwo.

ooo:) czyli zlikwiduje wszystkie składki no i podatki oczywiście bo przecież z tego to jest finansowane:). Wtedy będzie darmowo:)

na lewice nigdy w życiu nie głosowałem i nie głosuje, ale tak mówiąc szczerze to nie moge wyjśc z "podziwu" jak taki gośc jak napieralski może być przewodniczącym partii... przecież ten koleś nawet jak na polityka to juz gada takie frazesy że dosłownie komedia. Że w ogóle ktoś na niego głosuje to dla mnie niepojęte....

info - 2011-08-31, 13:06

stary fajny kawałek z aspektem politycznym ;)

http://www.youtube.com/watch?v=P26SJF4K3_s

KLW - 2011-09-01, 10:16

Zapraszam wszystkich zainteresowanych na Konwencję Wyborczą NOWEJ PRAWICY. Odbędzie się ona w niedzielę 4 września na Rynku Staromiejskim.

START: 14:00
W PROGRAMIE:

-Przemowa JKM
-Przedstawienie lokalnych kandydatów
-Festyn archeologiczny

18:00 Konferencja prasowa w restauracji "Pod Arsenałem" po której nastąpi luźne spotkanie i możliwość rozmowy z p. Januszem, jak i z każdym kandydatem Nowej Prawicy z naszego okręgu.

Zapraszamy!

info - 2011-09-01, 12:11

KLW też startujersz w wyborach ? :)
rkt - 2011-09-01, 16:13

Zastanawia mnie punkt trzeci programu imprezy.....
pacer - 2011-09-01, 19:16

rkt napisał/a:

a ktorego slowa nie rozumiesz?

KLW - 2011-09-01, 20:00

info napisał/a:
KLW też startujersz w wyborach ? :)

Działam lokalnie, ale w tych wyborach jeszcze nie startuję.

Z ciekawostek związanych z kibicami, z Grudziądza startuje prezes Giekaemowców.

rkt napisał/a:

Przyjdź, przekonasz się. Sam nie jestem pewien jak to będzie wyglądało, ponieważ nie zajmuję się tym ;)

rkt - 2011-09-01, 21:09

pacer napisał/a:
rkt napisał/a:

a ktorego slowa nie rozumiesz?

Napisałem, że mnie to zastanawia a nie że nie rozumie co jest napisane. To nie to samo.

Dzięki KLW za zaproszenie ale mam już inne plany na niedzielę. W każdą niedzielę w której nie ma meczu, trzeba spłacać "dług" wobec rodziny zaciągany w te niedziele gdy mecz jest :D

KLW - 2011-09-01, 21:34

Rozumiem :D

Tak z ciekawości, spójrzcie na nr 10

http://torunwip.wordpress...-nowej-prawicy/

rkt - 2011-09-01, 22:23

Celowo ściągnięty z Sulechowa ze względu na nazwisko ?
KLW - 2011-09-01, 23:08

Nie, bardziej przypadek :)
Radosław - 2011-09-19, 21:26

jakby komuś przyszło na myśl głosować na naszego niedoszłego żużlowca Tomasza Michnickiego to wrzucam z jego facebooka jeden ze znalezionych wpisow:

"W Toruniu niedługo powstanie hala widowiskowo-sportowa i sala koncertowa. Obie inwestycje pochłoną ponad 200 mln zł. Na chwilę obecną stadion Motoarena służy praktycznie tylko klubowi żużlowemu, a miasto nie potrafi wykorzystać potencjału tego obiektu. Mało tego, w tym roku wydano dodatkowe 12 mln zł na dobudowę zbędnego zadaszenia. Tym czasem za oknem temperatura sięga blisko 30 stopni, a w Toruniu nie mamy ani jednego odkrytego basenu! Nie wspominam już nawet o aquaparku - myślę o zwykłym basenie, chociażby takim jaki był na Jordankach. Mówiąc w przenośni - dzieci potrzebują nowe buty, a dostają lalkę i resoraka. Tak właśnie toruńskie władze spełniają potrzeby miasta i mieszkańców."

ogolnie aż polecam poczytać jego facebooka, koleś ma zrytą banią niesamowicie. az dziwne ze nie jest z Pisu
http://pl-pl.facebook.com/tomasz.michnicki

maRcinKSA - 2011-09-19, 21:28

ale jest od donalda matoła:)

Idz na wybory, nie głosuj na PO!!!!

burza93 - 2011-09-19, 21:58

maRcinKSA napisał/a:
ale jest od donalda matoła:)

Idz na wybory, nie głosuj na PO!!!!

I na Pis tez nie :D

krusher - 2011-09-19, 22:03

http://fcchelmza.tk/?p=658

przywitanie Tuska

ZW - 2011-09-25, 21:43

Kolejny "występ" bufona sikorskiego:

Sikorski

Czyli kto jest przeciw platformie ten z pisu:). Jak widać minister twitter temat białoruskich standardów ma opanowany dobrze i brakuje mu ich u nas.... A rozmowa tel. pod koniec to już dramat zupełny...;/

Mamut - 2011-09-25, 23:28

ten filmik pokazuje doskonale jak platforma trzesie dupa przed tymi wyborami! boja sie ulicy, boja sie okrzykow, boja sie "lysych" kiboli i boja sie o utrate wladzy! wielki sikorski - gwiazda polityki zagranicznej hehe smiechu warte! NA POHYBEL TAKIM!
burza93 - 2011-09-26, 15:34

Taaaa to lepiej,zeby wygrało Pis i ta idiotka Fotyga kompromitowała Nas na arenie międzynarodowej :D
ZW - 2011-09-26, 15:57

burza93 napisał/a:
Taaaa to lepiej,zeby wygrało Pis i ta idiotka Fotyga kompromitowała Nas na arenie międzynarodowej :D

Twoje wpisy to jakiś dramat po prostu.
napisz coś rzeczowo a nie tylko wpadasz, puścisz coś i zero w tym treści. Dają Ci ludzie przykłady co się dzieje, chyba trzeba mieć już klapy na oczach żeby platfromy bronić a Ty dalej swoje. Zrozum chłopie w końcu że to że ktoś ma dosyć platformy nie znaczy że kocha pis, bo chyba masz jakąs obsesje jak macierewicz. Zdejmij różowe okulary i przestań powtarzac jak mantrę głupot! Powtarzasz frazesy i nie potrafisz nawet tego przemyśleć. Wysil się trochę i oprócz tego co Ci kładzie do głowy GW i TVN, pomyśl też sam. I jeśli jeszcze raz masz napisać zdanie typu że wolisz bo coś tam to już lepiej nie pisz nic. Zrozum że na platformie życie się nie kończy. Dawniej jej nie było i ludzie jakoś żyli.

19MatiaS62 - 2011-09-26, 16:09

Wy wszyscy już przesadzacie . PO to gówno , PiS to gówno , SLD to gówno etc. Wszystkim chodzi tylko o jedno - władzę. Jeśli nie wygra PO , to wygrają pisiory i będzie jeszcze gorzej niż jest teraz. Nie pamiętam żeby za PiS tyle się budowało , nie pamiętam żeby pis wybudował orliki . Nagonka na kibiców ? Owszem istnieje , ale wpadacie z deszczu pod rynnę... Jeden materiał w RM czy TV trwam a wy się podniecacie jaki to Rydzyk nie jest cudowny.To samo Gazeta Polska / Niezależna wszystko robione jest pod kampanie a nie żeby pomóc nam kibicom.
Może to , że zamknęli stadion Lecha i Legii nie było za dobre posunięcie ale co miał zrobić ? Co z kibicowaniem miał wspólnego ten typ co Kopnął kobietę i to w plecy ? Tyle samo miał wspólnego , co Ci w Krakowie co z maczetami się po mieście ganiają...

burza93 - 2011-09-26, 16:15

ZW napisał/a:
burza93 napisał/a:

Twoje wpisy to jakiś dramat po prostu.
napisz coś rzeczowo a nie tylko wpadasz, puścisz coś i zero w tym treści. Dają Ci ludzie przykłady co się dzieje, chyba trzeba mieć już klapy na oczach żeby platfromy bronić a Ty dalej swoje. Zrozum chłopie w końcu że to że ktoś ma dosyć platformy nie znaczy że kocha pis, bo chyba masz jakąs obsesje jak macierewicz. Zdejmij różowe okulary i przestań powtarzac jak mantrę głupot! Powtarzasz frazesy i nie potrafisz nawet tego przemyśleć. Wysil się trochę i oprócz tego co Ci kładzie do głowy GW i TVN, pomyśl też sam. I jeśli jeszcze raz masz napisać zdanie typu że wolisz bo coś tam to już lepiej nie pisz nic. Zrozum że na platformie życie się nie kończy. Dawniej jej nie było i ludzie jakoś żyli.

To Ty teraz gadasz głupoty bo z góry zakładasz,że wolę Po bo czytam Gw i oglądam Tvn a wcale tego nie robię.Po prostu pamiętam co się działo za rzadów Pis to byl dramat.Jak chcesz wiedziec to też mi podpadła Platforma tą akcją wymierzoną w Nas i dlatego na nią również nie będę głosował.

rkt - 2011-09-26, 16:17

No właśnie co miał wspólnego ? To, że był na meczu.

Zamiast go złapać i ukarać, zamknęli stadiony i ukarali tysiące.
Ja mam za to pretensję do rządzących.

To że za PO się tyle buduje a za innych rządów by tego nie było to można między bajki włożyć.
Poza paroma inwestycjami dużymi budują głównie samorządy. Budowałoby się tyle samo moim zdaniem.

Proponuję posty począwszy od wpisu ZW z linkiem go wizyty Pana Radka Mudżahedina w Białymstoku przenieść do tematu o polityce bo z kibicowaniem ma on niewiele wspólnego.

rkt - 2011-09-26, 16:30

WSH, nie jest z Pis'u bo akurat jak stwierdził że chce zostać politykiem PIS nie był przy korycie. Dla mnie to typowy przykład karierowicza. Mało wie, mało umie ale się mądruje :D
ZW - 2011-09-26, 16:52

rkt napisał/a:
WSH, nie jest z Pis'u bo akurat jak stwierdził że chce zostać politykiem PIS nie był przy korycie. Dla mnie to typowy przykład karierowicza. Mało wie, mało umie ale się mądruje :D

Dokładnie tak:). W razie potrzeby mógłby szybko zmienić "poglądy". Zgodnie z fajnym zdaniem - " Mam swoje zasady. Jeżeli ci się one nie podobają, mam też inne."

W sumie ten cały Michnicki mam nadzieję że w polityce zrobi taką samą "karierę" jak w żużlu:).

Radosław - 2011-09-26, 17:40

zaraz nam się zrobią 2 tematy o polityce.
jak ktoś z adminów/modów umie to niech przerzuci tą sondę do tematu o polityce.

pacer - 2011-09-26, 17:46

ja jednak zagłosuje na Palikota. Ch z pedałami, ale niech wejdzie
kora - 2011-09-26, 17:53

WSH napisał/a:
zaraz nam się zrobią 2 tematy o polityce.
jak ktoś z adminów/modów umie to niech przerzuci tą sondę do tematu o polityce.

wystarczy scalić dwa tematy.

kami1962 - 2011-09-26, 17:54

Ja tam Mame nakręciłem żeby zagłosowała na Palikota ;d Ojcu piwo kupie i też zagłosuje ;d
zoltan112 - 2011-09-26, 17:56

pacer napisał/a:

Podejście wydawało mi się prawicowe , avatar taki a nie inny a zagłosujesz na lewicę z Biedroniem w składzie? Nono... ;)

Mr.S - 2011-09-26, 18:01

Nie tylko z Biedroniem ale tez z tym panem co usunal sobie ptaka i zmienil plec...
p[A]tryk - 2011-09-26, 18:07

Na PO zagłosować to będzie jak jest lub gorzej. Jedyne tak na prawdę szanse z PO ma PiS. Na nich zagłosować to tez dramat, ale może i tym razem poddadzą się szybciej, a jakaś inna sensowna partia (których w sumie w Polsce nie ma) będzie w stanie zagrozić tym dwóm zasranym syfom.
19.APATOR.62 - 2011-09-26, 18:17

Szczerze? PIS, tylko oni mogą wygrać z PO, każdy powinien się porządnie zastanowić na czym mu bardziej zależy tj. Żeby Donald nie był premierem? Czy żeby do sejmu weszły takie partie jak KNP i Ruch Poparcia Palikota.
pacer - 2011-09-26, 18:29

zoltan112 napisał/a:
pacer napisał/a:

Podejście wydawało mi się prawicowe , avatar taki a nie inny a zagłosujesz na lewicę z Biedroniem w składzie? Nono... ;)

wiem boli mnie to, ale jeszcze sie waham:

Korwin osobiscie do sejmu nie wejdzie, nawet gdyby miał 90%, a KNP bez niego raczej nie zdziała nic.
a co do palikota- on jest bardzo sensowny w sensie gospodarczym, chce obiżac podatki, zwalniać urzedników.

najlepiej wyobrażałbm sobie JKM jako premiera, rybinskiego jako ministra finansów, ale cóż.

maRcinKSA - 2011-09-26, 18:38

ja zagłosuje na Nową Prawice.

Niech wejdą do sejmu ludzie z Nowej Prawicy i Ruchu Poparcia Palikota, bo i tak wiadomo ze wygra ktoś z dwójki PO PIS i będą mieli większość swoich ludzi w sejmie.

Krzychu_1991 - 2011-09-26, 19:18

Ja na Nową Prawicę zagłosuję, przynajmniej sumienie mam czyste, bo są najbardziej radykalni i największe perspektywy oferują dla nas wchodzących na rynek pracy.
Niskie podatki min. likwidacja PIT i CIT, podatku Belki, obniżka vat, akcyzy. Likwidacja zasiłków, wszelkich dotacji! KAŻDY ROBI NA SIEBIE!
Tak jakby prawie raj podatkowy dałoby się stworzyć, a to oznacza, że prywatne firmy wchodzą do nas i inwestują! Co za tym idzie wzrost pracy dla nas :)
Tak się obecnie dzieje od dawna w Chile czy Chinach, a od kilku lat w Brazylii czy nawet w Indiach (za kilkanaście lat mają być 3cią potęgą gospodarczą).

http://www.bankier.pl/wia...ej-2226930.html

POWTARZAM PYTANIE ILE TRZEBA DOPIER....Ć WAM PODATKU AŻ ODCZUJECIE W DOMOWYCH BUDŻETACH? Głosujcie dalej na PO i pogrążajcie nasz kraj w długach!

Państwa nie upadają bo są złe, niedobre, czy ludziom się nie podoba, Państwa upadają bo BANKRUTUJĄ!

http://www.youtube.com/watch?v=-Ci4MGUeUXk obejrzyjcie prosze, dopłacamy już do politycznego trupa UE

Ja. - 2011-09-26, 21:24

to jest polityka i tyle, PIS mowi ze zle ze zamkneli a jakby oni rzadzili to PIS by zamknal a PO mowilo ze zle, oni tylko walcza miedzy soba i robia dobra mine do zlej gry. az sie w koncu skonczy bo ktos inny wygra wybory, a nawiasem mowic to Ci politycy to w wieszosci wiecej mowia niz robia.

+bez popierania zadnej partii.

dave - 2011-09-26, 21:34

dobra to jak nazwiesz to?
http://www.rakow.com.pl/archives/2789
poza tym przez represję na stadionach kolejne grupy kibicowskie (Górnik Zabrze) zawieszają działalność. na Koronie co mecz przybywa kilku nowych zakazowiczów, na innych stadionach milicjanci rozdają hurtowo mandaty za przestępstwa typu stanie na schodach, przeklinanie itp. Sorry ale więcej przykładów nie pamiętam, a nie mam czasu na szukanie i potwierdzanie ci czegoś. i jakoś takich represji na stadionach nie było 4 czy 6 lat temu.
powstały i powstają nowe stadiony na których jest pełen monitoring i tylko szaleńcy się porywają na akcję sportowe!
a to że teraz wielce budują to co z tego? muszą budować, bo euro za rok będzie i nie chcą popy mieć na cały świat! zresztą Toruń akurat jest złym przykładem bo pewnie większość się tym kieruje mówiąc że tak dużo budują.
a jeśli już mówimy o budowaniu to trzeba też zwrócić uwagę na to ile nie wybudowali!
i przesuńcie tego posta jak coś do właściwego działu tylko go nie kasujcie.

ZW - 2011-09-27, 00:10

Ciekawy tekst dziś czytałem na k.net, tzn. tam właśnie został zacytowany. Myślę że wiele w nim prawdziwych stwierdzeń:

Cytat:
Największym nieporozumieniem jest wiązanie tego co robią obecnie kibice w jakikolwiek sposób z PiSem. W taki ton uderzają media, patrzę że część z was przyjęło ten kierunek. Cała akcja antyrządowa nie wypłynęła z polityki i nigdy na niej się nie skończy, niezależnie które ugrupowanie z tego skorzysta (poniekąd przypadkiem). Wróćmy do podstaw. Jeżeli chcemy podążać tropami (bo jest ich parę) skąd się wziął taki ostry konflikt kibiców z Tuskiem i PO musimy pamiętać kto wojnę zaczął. Otóż Gazeta Wyborcza. Od dobrych paru lat wzięła sobie na cel walkę z kibolstwem. Dlaczego, no tu sobie każdy może odpowiedzieć, w każdym bądź razie dla środowisku i redaktorów i czytelników sam fakt bycia kibicem w stylu odskulowym jest nie do przyjęcia. Wyraźnie też przerażał sama świadomość, że istnieje w Polsce tak duża i w sumie niesterowalna przez dzisiejsze mechanizmy grupa ludzi. Wyborcza wysmarowywała co jakiś czas artykuły na temat kibiców, często tak wyssane z palce, że aż śmiać się chciało. Przypomnijmy, że od dobrych paru lat trwał bojkot Wyborczej w Poznaniu czy Warszawie, słynne Gówno Prawda, pojawiało się cały czas. Wyborcza też stanęła jednoznacznie po stronie Waltera podczas paroletniego konfliktu Legii z ITI. I tak to sobie szło.

I tu dygresja, przez cały okres rządów PiSu kibice byli zdecydowanie na anty, bez ostentacji, ale np. na meczu Finlandia-Polska, kiedy Kaczyński z Kurskim byli na trybunach co jakiś czas gniazdowi zapodawali "Gdzie te stadiony, Kaczyński gdzie te stadiony", albo "Kurski c**j, Kurski c**j". Część śpiewała, część nie, ot normalnie, bez entuzjazmu. Tak to wyglądało.

Ale wracamy do rządów PO. Otóż kibice na szerszą skalę zobaczyli, że za Donkiem stoi wyraźnie TVN, który mało że podpadł Legii to jeszcze też puszczał reportaże o kibolach w tonie propagandowym i niesprawiedliwym. Biorąc pod uwagę, że za PO była też znienawidzona Wyborcza, zaczęły się pewnym co inteligentniejszym jednostkom oczy otwierać. Ale to jeszcze nie był punkt zapalny. Wg mnie nastąpiło to kiedy na stadionie Legii powieszono ogromy transparent z podobizną Michnika i napisem - "Szechter przeproś za brata" i kiedy całą trybuna miała różnokolorowe kartki, które z dystansu układały się w napis "Gówno Prawda". W swoje ręce wziął wtedy sprawę Donald Tusk. Zaczęły się pogróżki, medialne prowokacje, zaostrzenie prawa pod kątem Euro2012, bo cała Europa boi się polskich bandytów. Rozdmuchano do ogromnej skali fakt wtargnięcie na murawę kibiców Legii i Lecha podczas finału pucharu Polski i się wtedy już machina ruszyła pełną parą. Zaczęto zamykać stadiony, karać kluby, zakazano wnoszenia jakichkolwiek transparentów na stadiony, karano za okrzyki itd., itp. Mamy do dziś regularną wojnę kibiców z rządem i PO, jak to wygląda każdy widzi. Donald Tusk porwał się na coś co komuna nigdy się targnęła, chce uciszyć stadiony. I niestety mu się to udaje. Ale, nie zrozumiał jednej rzeczy, na stadionie sprawa się nie zamyka.

I chłopaki teraz jadą. Nikt ich nie prowokuje, nikt im nic nie mówi, nie sugeruje. Walczą o swoje. Kibice wcale PiSu nie kochają, a z resztą wg mnie politycy PiS zachowują się całkiem sensownie, bo są za na tyle, na ile przyzwoitość pozwala, bo na pewne sprawy nie można przymykać oczu, to co Donek odwala to jest jawne kurewstwo. Co innego Gazeta Polska, która akurat od zawsze jest prokibolska, i z kibicami warszawskimi jest w ewidentnej sztamie. Cóż media walą swoje. "PiS steruje kibicami", o większą głupotę i nieznajomość tematu nie można prosić, kompromitacja 10. W przypadku PO zabieg świadomy, bo Donek ewidentnie jedzie na przestraszenie ludzi, "Kibolskie bojówki pisoskie". I co ma teraz niby Jaro zrobić ? Jak chce Eden - odciąć się. Bez sensu, po pierwsze kibice mają rację w tym sporze, a po drugie znaczna cześć kibiców zagłosuje na PiS jak nie z miłości, to na złość. Ilość ludzi, którzy zagłosuję przeciw Donkowi dzięki protestom kibicowskim jest niewspółmiernie większa od tych, których uda się przestraszyć (a z resztą oni i tak na PO by zagłosowali). Donald Tusk popełnił dramatyczny błąd piarowy, wydaje mi się że gdyby mógł wrócić czas na wojenkę za Szechtera by nie poszedł (podkreślam, był to jeden z elementów, fajerstarter). Jakie byście szpagaty nie robili to jest fakt, poziom protestu przerósł najśmielsze oczekiwania.

Ale jakie jest drugie dno całego zamieszania. Nie ukrywajmy, kibice zawsze będą antysystemowi i w mniejszym lub większym stopniu antyrządowi. Policja wróg numer jeden i koniec. To jest zupełne nieporozumienie, że większość kibiców ma wyrobione poglądy, ogólnie wiedzą o co kaman, ale mitologizowanie też nie ma sensu. Ale całe zamieszanie z Donkiem, a wcześniej z Wyborczą czy ITI pokazało im jak skonstruowana jest dzisiejsza Polska. I to nie chodzi o poszczególne jednostki, chłopaki w trybie ekspresowym musieli ogarnąć kto, co i dlaczego. Wszystko co związane z PO, koncernem Agory czy mediami ITI po wsze czasy będzie znienawidzone. Jak to mówił Staruch z takimi zawodnikami jeszcze nie mieliśmy do czynienia. I każdy kto będzie wyszydzany i opluwany w skurwiałych mediach będzie z automatu rósł w oczach kiboli. Oni pewnych spraw nie zapomną.

Czy fakt którym zamknąłem poprzedni akapit ma jakieś znaczenie na przyszłość ? Można pisać o kibolach jako bezrozumnych łysych pałach, patrzących jak by tu komuś przypierdolić. Można. Tylko, że to gówno prawda. W ruchu kibicowskim jest jakaś specyfika, która powoduje że nawet z pozoru największy nibyprymityw ma swoją mądrość. A nazywajcie to jak chcecie, solidarność plemienna, odruchy stadne itd., ale jest tam pewien szacun dla takich normalnych, czysto ludzkich wartości. W ciągu ostatniego roku na szeroką skalą zostali uświadomieni światopoglądowo i o co w dzisiejszej Polsce chodzi (dodajmy że jaka część już była). Mają ogromną moc sprawczą, nieformalne struktury i zacięcie. I wroga. Panie Donaldzie Tusk jakim pan jest matołem ...

JORGE>

Mamut - 2011-09-27, 11:55

burza 93 rozumiem ze to Twoje pierwsze wybory? czy jeszcze nie mozesz glosowac? w niedziele wyborcza sie ladnie ubierz, idz z cala rodzinka i glosuj na kogo chcesz, tylko juz nie pisz tych swoich madrosci w tym temacie bo tego sie czytac nie da!

Do wszystkich, ktorzy chcieli glosowac na Kongres Nowej Prawicy, a teraz sie wahaja bo " i tak nie wejda" ! Idzcie i zaglosujcie! Moze cos z tego bedzie! Nie zarejestrowano komitetow w calej Polsce, dlatego trzeba pokazac ze troche ludzi jednak popiera takie poglady!

info - 2011-09-27, 12:04

Doszliśmy już do takiego etapu że ludzie nie głosują na partię której program im się podoba, tylko dlatego żeby dana partia nie doszła do władzy... U mnie w domu rodzice już są zniesmaczeni działaniami Tuska ale pójdą na wybory i zagłosują na PO zeby idioci z PiSu nie wygrali. Tak samo widze jak Kaczyński próbuje zyskiwac głosy na nie koniecznie zwolennikach swojego progamu ale na przeciwnikach Tuska.

Chyba rzeczywiście najrozsądniejsze jest zagłosowania na każdą inną partię tylko nie ma PO PIS PSL SLD i tak tez zrobię.

KLW - 2011-09-27, 13:18

Mamut napisał/a:

Do wszystkich, ktorzy chcieli glosowac na Kongres Nowej Prawicy, a teraz sie wahaja bo " i tak nie wejda" ! Idzcie i zaglosujcie! Moze cos z tego bedzie! Nie zarejestrowano komitetow w calej Polsce, dlatego trzeba pokazac ze troche ludzi jednak popiera takie poglady!

Dokładnie, teraz nie można odpuszczać, tylko się bardziej zmobilizować, wtedy jest szansa na powtórzenie wyborów.

P10TR - 2011-09-27, 14:04

Najwazniejsze, zeby isc na wybory, siedzeniem w domu nic nie zmienimy!
burza93 - 2011-09-27, 14:14

Mamut napisał/a:
burza 93 rozumiem ze to Twoje pierwsze wybory? czy jeszcze nie mozesz glosowac? w niedziele wyborcza sie ladnie ubierz, idz z cala rodzinka i glosuj na kogo chcesz, tylko juz nie pisz tych swoich madrosci w tym temacie bo tego sie czytac nie da!

Tak to moje 1 wybory będą,ile razy mam tłumaczyć,ze nie jestem wcale jakims fanatykiem Po,po prostu nienawidze Pis i Po też mi się naraziło akcją wymierzoną w Nas i na nich nie zagłosuje.

19KSAT62 - 2011-09-28, 19:38

Dziwia troche głosy oddane na SLD czy ruch poparcia palikota no ale cóż ... Nic tylko liczyc ze wszyscy pojda glosowac zgodnie z tym co jest w tej ankiecie :)
19MatiaS62 - 2011-09-28, 20:11

Ta :D Może by się wreszcie coś zmieniło w tym kraju , ale mi się jednak wydaje , że PO będzie drugą kadencję rządziło ;x .
pacer - 2011-09-28, 22:23

19MatiaS62 napisał/a:
Ta :D Może by się wreszcie coś zmieniło w tym kraju , ale mi się jednak wydaje , że PO będzie drugą kadencję rządziło ;x .

PO rządziła

woytas - 2011-09-29, 11:02

Jak kogoś to interesuje to:
Weług najnowszego sondażu Nowa Prawica ma już 4 % poparcia :)

A Palikot wyprzedził PSL i ma 7 % poparcia :P

KLW - 2011-09-29, 12:19

Dojedziemy do 10% i wejdziemy do sejmu! :)
pacer - 2011-09-30, 12:16

KLW napisał/a:
Dojedziemy do 10% i wejdziemy do sejmu! :)

5% wystarczy :)

Mr.S - 2011-09-30, 17:40

http://www.wykop.pl/link/...olinskiego-rpp/

ciekawy...

Krzychu_1991 - 2011-10-03, 20:53

http://www.kontestacja.co...ode&episode=875
W sumie to nie jest polityczna audycja... Główny nacisk to na bandyckie podatki jakie serwuje się w Polsce oraz w USA, z perspektywy Jana Fijora przedsiębiorcy konserwatywnego-liberała :)

p.s Audycja na żywo jest w każdą środę o godz.21.00

dave - 2011-10-03, 21:04

tak teraz zauważyłem, że bardzo ciekawe wyniki sondy mamy...
6% nadal chce głosować na PO, które zabiera nam trybuny
5% o zgrozo na SLD
i to co mnie najbardziej rozwala 11% na RPP :galy: jak można zagłosować na partię w której jedynką na liście w Gdyni jest Robert Biedroń-pierwszy pedał RP
łącznie daje to 22% czyli co 4 kibic albo jest ślepy, albo lubi homosiów...
zastanówcie się jeszcze, macie na to prawie cały tydzień!

Radosław - 2011-10-03, 21:22

a Gargamel ma 0% :P
pacer - 2011-10-03, 21:30

dave napisał/a:

i to co mnie najbardziej rozwala 11% na RPP :galy: jak można zagłosować na partię w której jedynką na liście w Gdyni jest Robert Biedroń-pierwszy pedał RP
ł

Palikot wcale nie jest aż tak głupi, bo:
1. jest bardzo wolnościowy, jego pojecie wolnosci tyczy sie wszystkich, kiboli, palaczy MJ, pedałów itd.
2. W sprawach gospodarczych jest bardzo podobny do korwina, nie radykalizuje co prawda jak JKM ale obydwaj ida w tym samym kierunku.
3. Jedyne czego mozna sie obawiać to to, ze skuma sie z PO, tego, ze ludzie ktorych ma w partii nikt nie zna (poza biedroniem :D )
4. Szczerze? Wole Palikota od Tuska. Pytanie tylko kim jest ten wydrzynski, z torunskiego RPP.

burza93 - 2011-10-03, 21:47

dave napisał/a:
5% o zgrozo na SLD

Widze,że na tym forum mało mamy osób tolerancyjnych,ja głosuje na SLD i tyle.Mnie przeraża 14% na Pis ;/

pacer - 2011-10-03, 22:42

burza93 napisał/a:
dave napisał/a:
5% o zgrozo na SLD

Widze,że na tym forum mało mamy osób tolerancyjnych,ja głosuje na SLD i tyle.Mnie przeraża 14% na Pis ;/

a co ty chcesz znowu tak tolerować?

Hullit - 2011-10-03, 22:49

a mnie przeraza Kongres Nowej Prawicy :galy: pojde zaglosowac dopisze partie KSA i jebne krzyzyk :D
burza93 - 2011-10-03, 22:50

pacer napisał/a:
burza93 napisał/a:
dave napisał/a:
5% o zgrozo na SLD

No homoseksualizm,nie mówię,że to mi się podoba no ale mamy XXI wiek i trzeba byc tolerancyjnym.

pacer - 2011-10-03, 23:01

burza93 napisał/a:
pacer napisał/a:
burza93 napisał/a:
dave napisał/a:
5% o zgrozo na SLD

No homoseksualizm,nie mówię,że to mi się podoba no ale mamy XXI wiek i trzeba byc tolerancyjnym.

nadal nie odpowiedzialeś na pytanie:
CO w homoseksach chcesz tolerować?

Mr.S - 2011-10-03, 23:08

http://www.youtube.com/watch?v=SgarbNWBlmI

Wydrzyński taki ktory chce walczyc z pseudokibicami,ktory boi sie isc na mecz pilki noznej..

Rece opadaja jak ludzie chca glosowac na Palikota..Ze wy sie nazywacie kibicami Apatora...

pacer - 2011-10-03, 23:21

Mr.S napisał/a:

Wydrzyński taki ktory chce walczyc z pseudokibicami,ktory boi sie isc na mecz pilki noznej..

Rece opadaja jak ludzie chca glosowac na Palikota..Ze wy sie nazywacie kibicami Apatora...

nie mowie, ze zaglosuje na palikota, mowie tylko ze jest on lepszy od donalda

matt - 2011-10-03, 23:28

Mr.S napisał/a:

1.juz nie chodzi o to ,że kibicami ekipy A(tu dowolna nazwa) , czy klubu B(tu dowolna nazwa) ,a ogolnie KIBICA

2.palikot tak walczy z kościołem ,a jego kandydat wspomniany w cytacie wydrzyński zabiega o głosy katolików swoją ucieszona morda ktora wisi wywieszona przy wejsciu do Katedry Świetych Janow...

3. burza93 ... jak ty możesz takie pierdoły pisać ...tolerancja dla pedałów??? bo XXI wiek?! Bo na zachodzie taka moda panuje ?! zapamietaj sobie ! pewnych rzeczy nie można tolerować!!! ZAKAZ PEDAŁOWANIA !

Krzychu_1991 - 2011-10-04, 09:13

Palikoty są za powszechnym dostępem do aborcji. Na takie kur....o się nie głosuje.
Tyle o Palikotach

Chicago - 2011-10-04, 09:47

Krzychu_1991 napisał/a:
Palikoty są za powszechnym dostępem do aborcji. Na takie kur....o się nie głosuje.
Tyle o Palikotach

I dobrze, że śa bo tak powinno być. Aborcja dla każdego!

Palikot mi zaimponował akcją w UM w Szczecinie... Wywalić wszelkie krzyże z urzędów i instytucji nie związanych z kościołem! Palikot jest ok, bo walczy o świeckie państwo.
Bo jak się nic nie zmieni to niedługo przy każdej bramie wejściowej na MA będzie wisiał krzyż, a żeby móc kupić bilet będzie trzeba mieć zaświadczenie z parafii...

dave - 2011-10-04, 10:00

a to że jak? widziałeś jakiś projekt ustawy, że ma coś takiego wejść? bo MA stoi kilka lat i krzyża jeszcze nie spotkałem.
a tak poza tym to jak się nie mylę Polska już ponad 1000 lat jest chrześcijańska, 90% Polaków jest chrześcijanami i ta zdecydowana większość ma się podporządkowywać do 10% ateistów, jehowych, muzułmanów i innych? chyba nie tędy droga!
rozumiem opodatkować Kościół, ale nie usuwać jeden z symboli narodowych bo to jest chore i za kilka lat obudzimy się z ręką w nocniku, że tak samo jak w Niemczech, Francji czy Anglii jest pełno Turasów, Arabów i murzynów!

poldek - 2011-10-04, 10:56

dave napisał/a:
a to że jak? widziałeś jakiś projekt ustawy, że ma coś takiego wejść? bo MA stoi kilka lat i krzyża jeszcze nie spotkałem.
a tak poza tym to jak się nie mylę Polska już ponad 1000 lat jest chrześcijańska, 90% Polaków jest chrześcijanami i ta zdecydowana większość ma się podporządkowywać do 10% ateistów, jehowych, muzułmanów i innych? chyba nie tędy droga!
rozumiem opodatkować Kościół, ale nie usuwać jeden z symboli narodowych bo to jest chore i za kilka lat obudzimy się z ręką w nocniku, że tak samo jak w Niemczech, Francji czy Anglii jest pełno Turasów, Arabów i murzynów!

Święte słowa !!! Aborcja dla każdego ?? A mam takie małe pytanie do Ciebie drogi kolego - Czy widziałeś kiedykolwiek,jakikolwiek film z usuwania ciąży u kobiety ? Rozmawiałeś z jakąkolwiek kobietą która podjęła taką decyzję? Sądząc po Twoim wpisie Chicago nie masz o tym najmniejszego nawet pojęcia ... Poczytaj,pooglądaj i dopiero sie wypowiadaj na takie tematy !!!

Mr.S - 2011-10-04, 10:56

http://www.youtube.com/watch?v=gGYX_YHbUyY
rkt - 2011-10-04, 12:42

Mr.S napisał/a:

Czy kibice Apatora muszą mieć jakieś określone poglądy polityczne aby mogli się uważać za kibiców Apatora ?
Nie przesadziłeś trochę z tym stwierdzeniem ?
Czy miłość do Apatora od dziś będziemy mierzyć przy pomocy miłości do JKM czy może przy pomocy nienawiści do pedałów i lewicy ?
Opanujcie się trochę drodzy koledzy !

ZW - 2011-10-04, 13:56

Chicago:

Cytat:
Bo jak się nic nie zmieni to niedługo przy każdej bramie wejściowej na MA będzie wisiał krzyż, a żeby móc kupić bilet będzie trzeba mieć zaświadczenie z parafii...

Co Ty bredzisz...? raczej wcześniej będziesz musiał zaświadczyć że popierasz homo i uwielbiasz "odmiennych" przyjaciół. Powtarzasz jakieś puste frazesy bez argumentów. Gdzie masz znowu tą wszędobylskośc Kościoła? Ja jakoś tego nie odczuwam, do Kościoła ostatnimi czasy nie chodze i w żadnej czynności jego działanie mnie nie ogranicza. Ogranicza mnie natomiast koniecznośc politycznej poprawności w każdym temacie - nie można już powiedzieć że za kimś nie przepadasz, narzucana jest akceptacja dla różnych zachowań które mi akurat nie odpowiadają itp. A Ty powtarzasz po śmiesznym palikocie głupstwa że to niby Kościół jest jakąs przyczyną problemów w Polsce. To Kościoł buduje najdroższe na świecie stadiony? To Kościół wybudował w Warszawie drogę która zaczęła się sypać przed oddaniem a cena za km była taka jakby ją pionowo w góre budowali? A może to Kościół zarządza resortem zdrowia w Polsce i może w końcu jakiś ksiądz powiedział o tym że kolejki w służbie zdrowia wynikają z tego że jest super oferta, bo jakby była słaba to by ludzie nie szli? O kościelnych sektorach na stadionie nie slyszałem, ale o tęczowych już tak. Poczekaj parę lat to zobaczysz że i ta idea się ziści.
Jakieś lipne darcie Biblii jest ok (od razu mówię - mi to nie przeszkadza, raczej śmieszy), spróbuj podobnie się zachować z jakąś rzeczą która np jest ważna dla homosiów - zobaczymy kolego jak się zabawa skończy.

Daj już spokój z tymi historiami o Kościele bo to tylko i wyłącznie sztuczny problem, ale niektórzy mają jakąś fobię na tym punkcie. Tylko nie pisz że Kościół nie może się wtrącac w sprawy państwa (aborcja, in vitro, eutanazja itp) bo od razu Ci odpowiadam że może i powinien. Od tego jest. Jak w te rzeczy wtrącają się różne środowiska (homo, ekolodzy, gazety) to jakoś nie protestujesz a nie wiem jaką niby legitymację do czegoś takiego one posiadają.

Palikot to POLITYK, taki jak każdy inny. Z biegiem czasu coraz częściej dochodzę do wniosku że cała formuła demokracji to jakaś pomyłka bo zawsze dojdzie do władzy ten który ma największe wpływy (media), najwięcej (głupot) naobiecuje i oczywiście mało go obchodzi co będzie za 5 lat, on ma 4 żeby ustawić się w życiu (stanowiska,. urzędy, rady nadorcze itp.) I zawsze tak to będzie funcjonowało niestety, pora wyzbyć się złudzeń.

Krzychu_1991 - 2011-10-04, 14:43

Chicago jaka jest wina dziecka, że ma matkę kurwę, a ojca chuja ?! za to trzeba je zabić?! co ono winne do chuja ?

Jakim ty ....... jesteś Chicago ?

edit:
rozumie emocje, ale proszę o przestrzeganie regulaminu dotyczące pisania z CAPS LOCK'iem. Proszę również wszystkich o kulturę i trzymanie poziomu dyskusji. Nie obrażajmy się i nie wyzywajmy.

Mr.S - 2011-10-04, 15:43

A tak apropo z punktu widzenia gospodarki to KK przynosi wysokie wplywy w turystyki ,pielgrzymek itd.. Poza tym chyba lepiej oddac KK czy protestantom czy prawoslawnym czy zydom jakis budynek zeby oni utrzymywali go a nie panstwo..

Poza tym co wy chcecie opodatkowac datki z tacy? To ja nie moge wlasnym mieniem rozporzadzac?Nie moge np dac na Kosciol albo bezdomnemu?Bezdomni musza miec kase fiskalna czy co?Pieniadze ktore trafiaja do kosciola sa opodatkowane.KK nie ma mennicy..

Poza tym panstwa ktore nie maja tozsamosc religijnej umieraja.Pokazcie mi panstwo ktore bylo zbudowane bez zadnej etyki zwiazanej z religia.. nie ma takiego nawet w Afryce plemiona wierza w rozne kulty..

Czepiacie sie wyznan ktore bronily polskosci ..gdyby za komuny Kosciol nie wlaczyl sie w polityke dzisiaj byscie chodzili na marsze lenina,stalina ..a na paszport byscie musieli czekac do momentu gdy skonczycie 65 lat i wasi rodzice wyraza na to zgode czyli nigdy..

zoltan112 - 2011-10-04, 17:56

http://www.youtube.com/wa...player_embedded

:572:

dave - 2011-10-04, 17:58

z tacy to jedna sprawa, bo tego się nie da opodatkować, bo zawsze można utaić dochód.
ale rzeczy typu ślub, chrzciny czy nawet zwykła msza za zmarłą osobę to już można ustalić jednakową cenę i odciągać podatek. i nie mówię, że 25% tylko chociażby skromny, bo dlaczego ja mam płacić państwu, a Kościół nie może się dorabiać naszym kosztem?

Mr.S - 2011-10-04, 18:01

dave ja jestem za zlikwidowaniem dochodowego to problem chrzcin ,slubow sie rozwiaze..poza tym jestem tez za zlikwidowaniem urzedow stanu cywilnego..

19.APATOR.62 - 2011-10-04, 18:06

Oglądał ktoś wczoraj Kaczyńskiego u Lisa? Jak nie to obowiązkowo: http://www.youtube.com/watch?v=bcwwjX8msFg, heh w sumie to był bardziej pojedynek, w każdym razie śmieszny readaktorek Lis dostał niezłe baty :lol:
Mr.S - 2011-10-04, 18:09

Tak oglądałem prymitywna tendencyjność u Lisa..zresztą JK wybrnął z niej dobrze.Ale o programie,założeniach partii,planach nic nie wiadomo..Myślę że Lis specjalnie to robił żeby Kaczyński wygrał w wyborach.W końcu Lis chciał zatopić TVN itd..
pacer - 2011-10-04, 18:13

dave - 2011-10-04, 18:24

Mr.S napisał/a:

dave ja jestem za zlikwidowaniem dochodowego to problem chrzcin ,slubow sie rozwiaze..poza tym jestem tez za zlikwidowaniem urzedow stanu cywilnego..

zlikwidujesz dochodowy ok, ale jak zapełnisz jego miejsce? bo dług nie może rosnąć w nieskończoność chyba...
teoretycznie urząd stanu cywilnego jest nie potrzebny, ale co jak małżeństwem chce być ktoś po rozwodzie? albo gdzie rejestrować narodzenie dziecka? to trzeba byłoby utworzyć zastępczy urząd, no chyba że masz inny pomysł :)

kora - 2011-10-04, 18:32

Krzychu_1991 napisał/a:
Chicago jaka jest wina dziecka, że ma matkę kurwę, a ojca chuja ?! za to trzeba je zabić?! co ono winne do chuja ?

Więc kto je wychowa?

A jak się chore urodzi, co dajmy na to było wcześniej wiadomym, to kto będzie płacił za leczenie? co na to JKM? :P

Poza tym... Co to dla Ciebie jest dziecko? Bezkształtny zarodek nie posiadający nawet układu nerwowego? Czy może już zygota? Może skoro tak święte są nauki kościoła to wierzycie, że nosicie w sobie miliony małych dzieci? Pal 6 antykoncepcję (tym bardziej tę "po")... Stosunek przerywany to też grzech. :P

In vitro też jest beeee samo w sobie?
Może jeszcze Terlikowskim mi tu ktoś zaargumentuje? :P

Mr.S - ja też nie mam mennicy i podatek od każdej zarobionej złotóweczki muszę odprowadzić... na co suma sumarum nawet niespecjalnie mam wpływ... Od darowizny też trzeba odprowadzić podatek...
Pismo Święte raczej nie nawołuje do budowania złotych kościołów czy stawiania na każdym rogu figur i pomników.
Powiesz, że Kościół żyje z dobrowolnych datków i nie muszę mu nic dawać... Abstrahując od tego, że jednak jakaś tam cząstka mojego podatku trafia do Stolicy Apostolskiej... mi też pieniędzy państwo nie daje a jednak muszę się z nim dzielić? Dlaczego taki Kościół już nie musi?
Pomiń proszę pomysł zakładania własnego kościoła :P

Mr.S - 2011-10-04, 19:04

dave po prostu wyrzuci sie urzednikow ,zmieni sie prawo,zlikwiduje sie rozne koncesje,polikwiduje ministerstwa...i zacznie sie prywatyzowac..co do dlugu to mozna go splacic,wystarczy uwolnic energie i uproscic prawo.. krzywa laffera itd.

Co do rozwodow nie wiem po co panstwo ma gromadzic informacje na temat czy ktos jest kawalerem,czy zyje w konkubinacie czy wzial slub koscielny..

Cytat:
ale co jak małżeństwem chce być ktoś po rozwodzie?

W Kosciele sprawa jest prosta malzenstwo jest nierozerwalne moze byc uniewaznione.Ale jak ktos jest nie wierzacy to po co malzenstwo bierze slub?Przeciez moga mieszkac razem i juz nie rozumiem tego... Poza tym co to za malzenstwo, przysiega ktora dopuszcza rozwod?

Barney - 2011-10-04, 19:27

maRcinKSA - 2011-10-04, 21:15

rkt - 2011-10-04, 21:54

Mr.S napisał/a:
dave po prostu wyrzuci sie urzednikow ,zmieni sie prawo,zlikwiduje sie rozne koncesje,polikwiduje ministerstwa...i zacznie sie prywatyzowac..co do dlugu to mozna go splacic,wystarczy uwolnic energie i uproscic prawo.. krzywa laffera itd.

Co do rozwodow nie wiem po co panstwo ma gromadzic informacje na temat czy ktos jest kawalerem,czy zyje w konkubinacie czy wzial slub koscielny..

Cytat:
ale co jak małżeństwem chce być ktoś po rozwodzie?

W Kosciele sprawa jest prosta malzenstwo jest nierozerwalne moze byc uniewaznione.Ale jak ktos jest nie wierzacy to po co malzenstwo bierze slub?Przeciez moga mieszkac razem i juz nie rozumiem tego... Poza tym co to za malzenstwo, przysiega ktora dopuszcza rozwod?

Mr S,
prawo w Polsce jest takie, że małżeństwa jednak są traktowane inaczej niż osoby żyjące w wolnych związkach i wielu osobom o to chodzi. Nie trzeba być wierzącym aby korzystać z praw przysługującym małżeństwom.
Wspólne opodatkowanie, dziedziczenie, podział majątku w przypadku rozstania, prawa rodzicielskie do dziecka małżonka które nie jest dzieckiem twoim, możliwość odwiedzin w szpitalu czy prawo do informacji o zdrowiu partnerki, to tylko niektóre prawa które z automatu posiadają pary jeśli się stają małżeństwem. Małżeństwo to nie tylko zobowiązania jakie się bierze na siebie przed obliczem Boga, ale też umowa prawna którą zawierają dwie osoby, które nie koniecznie muszą być wierzące.
Związki partnerskie które w Polsce nie przeszły ze względu na strach przed pedalstwem są np uregulowane prawem i dobrze tam funkcjonują, z korzyścią dla Państwa.

Krzychu_1991 - 2011-10-04, 21:54

Na kiego grzyba, komuś in-vitro
Jest wiele dzieci, które potrzebują miłości i przebywają w domach dziecka...
Zazwyczaj tam można oddać Kora niechciane dziecko...
Jestem przekonany że JKM ma takie samo zdanie.

rkt - 2011-10-04, 22:02

Krzychu, adopcja z leczeniem niepłodności nie ma nic wspólnego.....
Państwo nie powinno nikomu ograniczać możliwości leczenia niepłodności wszelkimi dostępnymi metodami i dyskwalifikować jednej z metod tylko dlatego, że jest nowa.
Założę się o moją cały mój majątek, że za 100 czy 200 lat kościół zmieni zdanie w kwestii in vitro i ją będzie popierał....tak samo jak zmienił zdanie w sprawie chirurgii, transplantacji czy przetaczania krwi. Kilka wieków temu też się na to nie godzili, a teraz namawiają ludzi do wyrażania zgody na oddawanie narządów po śmierci.....
Antykoncepcja też jest zakazana przez kościół, a już się pojawiają głosy kościelnych hierarchów o dopuszczaniu kondonów jako zabezpieczenia przed HIV.....

Mr.S - 2011-10-04, 22:16

Cytat:
Mr S,
prawo w Polsce jest takie, że małżeństwa jednak są traktowane inaczej niż osoby żyjące w wolnych związkach i wielu osobom o to chodzi. Nie trzeba być wierzącym aby korzystać z praw przysługującym małżeństwom.
Wspólne opodatkowanie, dziedziczenie, podział majątku w przypadku rozstania, prawa rodzicielskie do dziecka małżonka które nie jest dzieckiem twoim, możliwość odwiedzin w szpitalu czy prawo do informacji o zdrowiu partnerki, to tylko niektóre prawa które z automatu posiadają pary jeśli się stają małżeństwem. Małżeństwo to nie tylko zobowiązania jakie się bierze na siebie przed obliczem Boga, ale też umowa prawna którą zawierają dwie osoby, które nie koniecznie muszą być wierzące.
Związki partnerskie które w Polsce nie przeszły ze względu na strach przed pedalstwem są np uregulowane prawem i dobrze tam funkcjonują, z korzyścią dla Państwa.

Przywroci sie dlatego prawo rzymskie,rzeczowe,spadkowe itd A co do informacji o zdrowiu partnerki jak bedzie prywatna opieka zdrowotna problem sie rozwiaze...

ZW - 2011-10-04, 22:33

Bardzo dobrze temat opisał w ostatnim poście RKT. Też jestem zdania że jest kwestią czasu zanim Kościół to dopuści, podobnie jak właśnie w tych pozostałych kwestiach. Możliwości jakie powstają na skutek rozwoju nauki są coraz większe i obecnie mamy szanse robić rzeczy o których się nawet nie śniło choćby 200 lat temu. I Kościół w pewnych kwestiach też musi swą naukę dostosować. Oczywiście nie we wszystkich aczkolwiek w sprawie in vitro jestem pewien że prędzej czy później to uczyni.
rkt - 2011-10-04, 22:33

Nie wiem czy prywatna opieka to rozwiąże... obecnie niezależnie czy w prywatnej lecznicy czy państwowej prawo działa tak samo. Nie jest istotne kto jest właścicielem szpitala, kliniki....
Mr.S - 2011-10-04, 22:45

a wiecie skad sie bierze HIV?Poza tym prezerwatywa calkowicie nie chroni przed AIDS..
info - 2011-10-04, 22:58

Mr.S napisał/a:
Tak oglądałem prymitywna tendencyjność u Lisa..zresztą JK wybrnął z niej dobrze.Ale o programie,założeniach partii,planach nic nie wiadomo..Myślę że Lis specjalnie to robił żeby Kaczyński wygrał w wyborach.W końcu Lis chciał zatopić TVN itd..

W mojej opinii Kaczyński sam się ośmieszył wypowiedziami którymi unikał odpowiedzi na zadane pytania. Najbardziej martwi mnie to że jak PiS wygra to nie będą w stanie utworzyć z nikim koalicji bo z każdym mają na pieńku... i czekają nas drugie wybory - oczywiście z naszych podatków.

Mr.S - 2011-10-04, 23:04

info nie boj sie o koalicje beda ciche uklady polowa PO przejdzie do PISu i cyrk jedzie dalej PO podzieli sie na jakies unie demokratyczno-ludowo-liberalno-socjalistyczne...
rkt - 2011-10-04, 23:22

Mr.S napisał/a:
a wiecie skad sie bierze HIV?Poza tym prezerwatywa calkowicie nie chroni przed AIDS..

Oczywiście, że nie chroni całkowicie....
Chroni pewnie w 90% a to widać za mało w dla kościoła.....
Fakt jest taki, że to jedyny skuteczny jak na razie sposób na ochronę (poza unikaniem kontaktów).

A jak już jesteśmy przy antykoncepcji, to to chyba najlepszy przykład na hipokryzję osób praktykujących czy też uważających się za katolików.
Niby kościół potępia i nie zezwala na stosowanie antykoncepcji a jakoś nie kojarzę żadnej pary nawet praktykującej którą znam która posługuje się kalendarzykiem i termometrem...
Polska to niby kraj katolicki....a w każdą niedzielę i poniedziałek tysiące lekarzy wypisuje za grubą kasę recepty na Postinor :)

pacer - 2011-10-05, 08:49

Kosciol jak onfstytucja powinna byc jak najszybciej opodatkowana, powinne zostac cofniete wszystkie subwencje, wprowadzone podatki od darowizn.

w dupach sie poprzewracało pingwinom kurde

Krzychu_1991 - 2011-10-05, 10:02

W pale się nie mieści jak niektórych czytam..
Kościół np. 1200 zł bierze za pogrzeb, ta kwota nie jest opodatkowana.
To jak dopieprzy się podatek, to jak myślicie dalej kościół za pogrzeb zgarnie 1200 zł? A może miej?!

Wiara to każdego człowieka indywidualna sprawa i w normalnym państwie jest tak, że nikt Ciebie zmusić do żadnej wiary nie może. W Niemczech sobie z tym super poradzono. Chcesz należeć do kościoła, płać 30 euro co miesiąc do parafii. Nie chcesz to nie i nie masz z kościołem katolickim do końca życia nic wspólnego.
DA SIĘ? DA SIĘ!

[ Dodano: 2011-10-05, 11:47 ]
http://www.youtube.com/wa...d&v=9xHIkB_6vzU tak dla rozluźnienia :) Jak wybierzemy Kasię, pokaże więcej hahaha

kora - 2011-10-05, 15:33

Krzychu_1991 napisał/a:
W pale się nie mieści jak niektórych czytam..
Kościół np. 1200 zł bierze za pogrzeb, ta kwota nie jest opodatkowana.
To jak dopieprzy się podatek, to jak myślicie dalej kościół za pogrzeb zgarnie 1200 zł? A może miej?!

No widzisz... jeden weźmie 500, drugi 1200 a trzeci stwierdzi, że co łaska...

pacer - 2011-10-05, 17:37

Krzychu_1991 napisał/a:

[ Dodano: 2011-10-05, 11:47 ]
http://www.youtube.com/wa...d&v=9xHIkB_6vzU tak dla rozluźnienia :) Jak wybierzemy Kasię, pokaże więcej hahaha

dobra dupa, znajoma?

lostorzel - 2011-10-05, 18:41

Ci SLD czy LSD to dobre spoty mają http://www.youtube.com/watch?v=AKPmkRU-Bzs
woytas - 2011-10-11, 11:06

Wracając do polityki to tak wczoraj kanały informacyjne (Polsat, TVN, TVP) obejrzałem i o dziwo przy jakiś tam wynikach 1 i 3 podały tylko partie z całej Polski, dopiero na TVN dowiedziałem się o wyniku Nowej Prawicy, a jedynie Superstacja podkreśliła, że Korwin startujący z połowy kraju miał więcej głosów niż startująca z całego kraju PPP :P
Zakilles - 2011-11-17, 19:01
Temat postu: Liga Obrony Suwerenności kontra Palikot!

http://www.lospolski.pl

http://www.suwerennapolska.forumpolish.com

mCR - 2011-11-17, 21:26

To oraz inne sprawy sobie Palikot zalozyl w programie wyborczym, wiec to realizuje.
Wlaściwie to nie wiem co ma suwerennosc kraju do religii... Czy patriotą nie może być ateista? Nie? Takie przesłanie w moim odczuciu bije z tego plakatu.

A tak w ogóle to wydaje mi się, że to jest forum kibiców Apatora a nie miejsce na agitację polityczną. (zaznaczam, że to moje subiektywne zdanie)

dzikus - 2011-12-08, 16:51

edit:
link do tvn - kasuje i ostrzeżenie

Krzychu_1991 - 2011-12-08, 16:57

Kurde po co legalizacja, czemu jakiś urzędnik musi na coś nam zezwalać. Każdy jest dorosły i odpowiedzialny za swoje własne życie. Jak chce to niech pali se trawe, daje se w żyłe cokolwiek... Chcącemu nie dzieje się krzywda.
dzikus - 2011-12-08, 17:06

Krzychu_1991 napisał/a:
Kurde po co legalizacja, czemu jakiś urzędnik musi na coś nam zezwalać. Każdy jest dorosły i odpowiedzialny za swoje własne życie. Jak chce to niech pali se trawe, daje se w żyłe cokolwiek... Chcącemu nie dzieje się krzywda.

Poto żebyś mógł usiąść normalnie na ławeczce i spalić jonta tak jak inni piją wódkę,palą fajki to inni chcą tak palić trawę

19KSAT62 - 2011-12-08, 17:23

A jesli ktos nie chce przyzwlenia na degeneracje kraju ? Nie wszyscy chca drugiej Holandii u nas...
dzikus - 2011-12-08, 17:27

19KSAT62 napisał/a:
A jesli ktos nie chce przyzwlenia na degeneracje kraju ? Nie wszyscy chca drugiej Holandii u nas...

Ja nie chce żeby ktoś palił papierosy,każdy ma jakieś swoje poglądy i musimy się ze sobą zgodzić ja Ciebie rozumiem.

zawasksa - 2011-12-08, 18:18

gwoli scislosci
14.Każdy kto wklei linka do którejś z poniższych stron, pożegna się z forum.
+ Gazeta.pl
+ Wyborcza.pl
+ Wyborcza.biz
+ eMetro.pl
+ Tuba.fm
+ Tok.fm
+ ZlotePrzeboje.pl
+ Tivi.pl
+ Ekstraklasa.tv
+ Sport.pl
+ zCzuba.pl
+ zCzuba.tv
+ ciacha.net
+ TVN

edit:
już nagrodzone

Mr.S - 2011-12-08, 19:08

mCR - 2011-12-08, 21:11

zawasksa napisał/a:
gwoli scislosci
14.Każdy kto wklei linka do którejś z poniższych stron, pożegna się z forum.
+ Gazeta.pl
+ Wyborcza.pl
+ Wyborcza.biz
+ eMetro.pl
+ Tuba.fm
+ Tok.fm
+ ZlotePrzeboje.pl
+ Tivi.pl
+ Ekstraklasa.tv
+ Sport.pl
+ zCzuba.pl
+ zCzuba.tv
+ ciacha.net
+ TVN

edit:
już nagrodzone

Miło, że regulamin wprowadza pewnego rodzaju cenzurę zapominająć o zakazie np. umieszczania treści pornograficznych...
Swoją drogą czasem zastanawiam się czy to forum kibiców Apatora Toruń czy forum Je****ych PO na 100%. Sam nie przepadam za Matołem, ale admini powinni się zastanowić czy nie jest skrajnością karanie kogos kto wklei linka z informacją z tychże stron, jednak o tematyce zupełnie odbiegającej od polityki.

Prawda jest taka, że na SportoweFakty.pl są czasem większe głupoty wyssane z palca niż w całym tvnie.

Radosław - 2011-12-08, 21:40

jak sie doda sportowefakty do tej listy to juz nikt linków wrzucac nie bedzie :lol:
19KSAT62 - 2011-12-09, 18:54

zabraniajac linkowanie gazety.pl itp nie uderzamy w PO jak stwierdził mCR tylko wlasnie w to lewackie gowno ktore bez przerwy obsmarowuje kibicow ... oni nas obrazaja to my przynajmniej nie nabijajmy im kasy do kieszeni ..
E: nie widze w moim stwierdzeniu niczego dziwnego pacer ....

pacer - 2011-12-10, 00:13

19KSAT62 napisał/a:
zabraniajac linkowanie gowno prawdy nie uderzamy w po jak mysli mCR tylko wlasnie w to lewackie gowno ktore bez przerwy obsmarowuje kibicow ...

a teraz spokojnie przeczytaj co wlasnie napisałeś

Barney - 2012-01-22, 15:26

Tak dla przypomnienia - 26.01.2012 Polska podpisuje ACTA!!!
Prosiak1962 - 2012-01-24, 21:11

W środę (25.01) o godz. 17, w Toruniu przed Urzędem Miasta odbędzie się protest mieszkańców przeciwko podpisaniu przez Polskę porozumienia ACTA .
P10TR - 2012-01-28, 09:44

http://referendumacta.pl
pacer - 2012-01-28, 15:12

19KSAT62 - 2012-02-01, 18:44

Ruszamy z propagandą : http://inicjatywa14.net/i...sieci&Itemid=60
Nie trzeba chyba mowić nikomu kto nazywa sam siebie patriota że obecność obowiazkowa ! :569:

19zlotoria62 - 2012-02-15, 11:02
Temat postu: Minister Sportu ;d
"Przed chwilą w RMF FM redaktor pyta minister sportu, czy robią coś by np. pomóc III lidze hokejowej. Joanna Mucha mówi oczywiście, że tak. Redaktor dodaje, że w Polsce nie ma III ligi hokejowej..."

Widac Kogo Mamy Na Stanowisku Ministra Sportu.

zródlo:http://www.facebook.com/SportoweFakty/posts/373947212616681

19KSAT62 - 2012-04-11, 20:16

Manifa w Chełmży organizowana przez Inicjatywe14 oraz NOP : http://www.nop.org.pl/201...ia-zaproszenie/

[ Dodano: 2012-05-13, 22:24 ]
http://narodowcy.net/nacj...izm/2012/05/13/ Polecam przeczytać artykuł bardzo ciekawy a pisany przystepnym jezykiem ;)

Barney - 2012-06-27, 19:32

Komorowski i PO ograniczają wolność zgromadzeń

Cytat:
Pomimo sprzeciwu organizacji zajmujących się prawami człowieka, negatywnych opinii ekspertów z Organizacji Bezpieczeństwa i Współpracy w Europie, PO i PSL poparły prezydencki projekt noweli Prawa o zgromadzeniach, który zagraża wolności zgromadzeń w Polsce.

O proponowanym przez prezydenta Komorowskiego zmianom pisała niedawno "Gazeta Polska". W Sejmie odbyła się dziś debata nad zmianami w Prawie o zgromadzeniach. Odrzucenia projektu chcą PiS i RP. SLD i SP zgłosiły do projektu poprawki.

Projekt. wprowadza m.in. karę grzywny do 7000 zł dla przewodniczącego zgromadzenia jeżeli nie zapobiegnie powstaniu szkód z winy uczestników zgromadzenia. Przewiduje również możliwość zakazania zgromadzenia, jeżeli w tym samym czasie i miejscu lub na trasie przejścia zgłoszonych zostało 2 lub więcej zgromadzeń i nie jest możliwe ich oddzielenie. Podstawową zmianą jest również termin w jakim trzeba zgłosić zgromadzenie z najpóźniej 3 do najpóźniej 6 dni przed datą zgromadzenia. W praktyce uniemożliwi to organizowanie zgromadzeń będących reakcją na sprawy bieżące.

Odrzucenia projektu chce PiS. "Celem tego projektu jest ograniczenie swobód obywatelskich i dławienie wolności słowa oraz wyrażania poglądów przez środowiska mające odwagę sprzeciwić się dzisiaj polityce rządzących" - powiedział poseł PiS Jacek Sasin.

Projekt trafił pod obrady Sejmu, gdy przez Polskę przetaczały się wielotysięczne manifestacje dotyczące decyzji koalicji rządzącej m.in. w sprawie miejsca na multipleksie dla telewizji "Trwam", "skandalicznych działań rządu w sprawie wyjaśnienia katastrofy smoleńskiej", przeciwko umowie ACTA, a także w sprawie podniesienia wieku emerytalnego - podkreślił poseł PiS.

32 organizacje pozarządowe zajmujące się prawami człowieka zaapelowały w liście otwartym o nieuchwalanie prezydenckiego projektu ograniczającego wolność zgromadzeń.

Organizacje alarmują, że nowela doprowadzi do znaczącego pogorszenia konstytucyjnego standardu wolności organizowania pokojowych zgromadzeń.

"Uznajemy, że wolność organizowania pokojowych zgromadzeń ma kluczowe znaczenie dla funkcjonowania demokracji w Polsce. Dlatego tak ważne jest tworzenie przepisów, w tym także przepisów proceduralnych, które w pełni pozwalać będą na korzystanie z tej wolności. Prawo dotyczące tak ważnej dziedziny nie powinno być tworzone bez wystarczającego namysłu oraz debaty" - podkreślili autorzy listu.

19KSAT62 - 2012-07-30, 18:37

Bardzo dobry wywiad z Prezesem Młodzieży Wszechpolskiej Robertem Winnickim : http://narodowcy.net/nadc...nie/2012/07/30/ Polecam "zmeczenie" do końca :)
Barney - 2014-03-11, 19:28

Proste pytania dla tych którzy dostają piany na ustach kiedy pada słowo ROSJA.

Które przedsiębiorstwa kupiła Rosja lub Rosjanie w Polsce za bezcen, a następnie zlikwidowała przez tzw. wrogie przejęcia? Może w Łodzi? Na Śląsku, w Starachowicach, w Wałbrzychu?
Kto doprowadził armie Polską do ruiny, tak że w tej chwili mamy zaledwie parę tysięcy żołnierzy zdolnych do walki?
Czy to w Moskwie powstają prawa zakazujące w Polsce wędzenia mięsa?
Kto limituje nam połowy ryb, produkcję mleka, cukru, etc.?
Czy to Rosja kontroluje handel w Polsce przez 12 największych sieci handlowych?
Ktoś może dać przykład kiedy Rosjanie przez podstawione osoby wykupują ziemie na zachodzie Polski?
A może ktoś zna jakieś rosyjskie, lichwiarskie banki w kraju nad Wisłą?
Kto zlikwidował całe nasze gałęzie przemysłu takie jak stocznie, elektronika, hutnictwo, zbrojeniówkę?
A może Putin nałożył na nas haracz za emisję dwutlenku węgla, przez co prąd kosztuje Polaka dwa razy więcej?
Czy Rosja w Polsce propaguje demoralizację, niszczy rodzinę, patriotyzm młodzieży, gryzie katolików?
Czy to Rosja nie pozwala budować dróg tak jak chcemy ze względu na dwa żółwie przechadzające się od sadzawki do sadzawki?
Czy Rosjanie planują masowe osadnictwo na ziemiach polskich?
Czy Rosjanie roszczą pretensje do 1/3 polskiego terytorium?
Czy Rosja wspiera naszych wrogów takich jak banderowcy?
Czy Rosja żąda od nas wysyłania kontyngentów wojskowych do Afganistanu, na Bliski Wschód czy ostatnio Afryki przy okazji niszcząc nasze interesy i powiązania handlowe?
Czy Rosja narzuca nam swojego rubla, czy ktoś inny - euro?
Czy Rosja zmusiła do emigracji około 4 milionów, głównie młodych ludzi po 1989 roku?
Czy to Rosja kazała nam podpisać w 2007 roku traktat lizboński, który de facto zlikwidował suwerenność Polski???

Pytań można mnożyć, bagaż historyczny stosunków Polsko-Rosyjskich jest ciężki jak cholera, ale każdy powinien zrozumieć proporcje.

Los Ukrainy jest ważny, ale jeszcze ważniejsze jest to - co LEŻY w INTERESIE POLSKI!

Piotrek122 - 2014-03-12, 22:28

ma ch*j polska miesza się, Ukraina to komuniści.... Niech dalej walczą to ruski nam wynagradza w cenie gazu
Polska zawsze jest tam gdzie nie trzeba, jakoś inne państwa maja na to wyje*ane i jest dobrze tylko polska zawsze i wszędzie a później są efekty
Niech lepiej dadzą kase na swoje państwo bo w Polsce bieda, to co dali Ukrainie by mogli dać na pesje na młodocianych pracowników a nie trzeba dymać 3dni w tygodniu za śmieszne 120zł a te posełki itp dostaja po 20tyś za nic.
Polska to dobry kraj o zjebanej polityce

rafas - 2014-03-13, 06:42

Ukraina zawsze była proniemiecka. Ich narodowy idol - Bandera to sojusznik Niemców z czasów IIWŚ. Ostatnio gdy rządził duet Juszczenko-Tymoszenko, też byli zapatrzeni w Berlin. Nasi mądrale niepotrzebnie tam mieszają, nic to nie da polskiemu interesowi.
W kwestii Ukrainy podoba mi się polityka rządu Węgier. Zachowują umiar, interesuje ich tylko sytuacja mniejszości węgierskiej na Ukrainie.

Maciek1992 - 2014-03-13, 10:34

Polska to oczywiście mesjasz wszystkich narodów, tam gdzie coś się dzieje - zawsze bezwarunkowa pomoc, po czym kopie się nas w tyłek (vide Irak,Afganistan - dalej wizy, Pomarańczowa rewolucja również nic nie dała).

Co do Ukrainy to im dłużej tam nie ma UE tym lepiej dla nas. Sytuacja tam jest tragiczna, bieda, drogi to bardziej dziury niż asfalt, pomyślcie ile by musieli wpompować kasy by tam był poziom przynajmniej jak u nas. A kasą skąd? Odebrali by dopłaty nam, i zwiększyli składki. I tyle. Nie jestem fanem UE, ale jak dają to bierzmy jak najwięcej a potem "nara".

Co do Ukrainy to tam się bije Bandera z Leninem więc powinniśmy mieć wyjebane na to wszystko i się nie wtrącać. Aczkolwiek mam wielką radość, jak po 7 latach lizania dupy putinowi przez Radka "Tweetera" Sikorskiego i Donka ten im mówi, że bojówka Euromajdanu była szkolona w Polsce. Haha, to się dogadali "polityką miłości" :)

Barney - 2014-03-13, 13:39

Dzień z życia Polaka: Wstaje rano, włącza japońskie radyjko, zakłada amerykańskie spodnie, wietnamski podkoszulek i chińskie tenisówki, po czym z holenderskiej lodówki wyciąga niemieckie piwo. Siada przed koreańskim komputerem i w amerykańskim banku zleca przelewy za internetowe zakupy w Anglii, po czym wsiada do czeskiego samochodu i jedzie do francuskiego hipermarketu na zakupy. Po uzupełnieniu żarcia w hiszpańskie owoce, belgijski ser i greckie wino wraca do domu. Gotuje obiad na rosyjskim gazie. Na koniec siada na włoskiej kanapie pijąc kolumbijską kawe słodzoną ukraińskim cukrem i... szuka pracy w niemieckiej gazecie - znowu nie ma! Zastanawia się, dlaczego w Polsce nie ma pracy, a jak jest to za 1200 złotych??? Gdyby Irlandczyk, Grek, czy Niemiec zarabiał 1500 euro i 5.50 euro wydawał na litr paliwa, 20 euro na kino i 250 euro na średniej klasy buty, 5 tys. euro za metr kw. mieszkania i 60 tys. euro za średniej klasy nowy samochód, to na ulicach panowałaby regularna, krwawa wojna! Polska płaca minimalna 334 euro, minimalna płaca w Irlandii 1462 przy zbliżonych kosztach życia. Polacy to najgłupszy naród na świecie, od zawsze okradany i poniżany i nawet nie zdający sobie z tego sprawy (vide wyniki wyborów). A teraz jeszcze będziemy się dokładać do banderowców z Ukrainy, bo nas stać, a oni mają mityczny kryzys. To co jest w Polsce to nawet nie można nazwać kryzysem, to jest od zawsze dno i dwa metry mułu!!! Polak jest tanim wyrobnikiem żydowskiej unii, a Polska rynkiem zbytu dla towarów drugiej i trzeciej kategorii po cenach wyższych niż w UE!!! Gdybym był okupantem i chciał zniszczyć naród to wyganiałbym młodych, mądrych ludzi zagranicę za chlebem na emigrację, podnosiłbym podatki i wprowadzałbym nowe, dawał podwyżki i kolejne przywileje resortom siłowym, stawiałbym 500 nowych radarów, wzmacniałbym inwigilację obywateli, likwidowałbym państwowe szkolnictwo i służbę zdrowia oraz ograniczałbym do nich dostęp, oddałbym banki, media i handel obcym i wrogom Polski, wyśmiewałbym ich wartości i religię, skłócałbym młodych ze starszymi, aby przez odwróconą hipotekę przejąć za bezcen ich mieszkania i domy, zachęcałbym ich kobiety do feminizmu, prostytucji i aborcji, aby nie nadawały się na dobre matki i żony, zadłużałbym ich bezpośrednio oraz pośrednio przez państwo i gminy, aby nie mogli się temu sprzeciwiać, likwidowałbym ich przemysł, a w zamian budowałbym ogromne stadiony na kredyt, aby przynosiły straty, dopuszczałbym do sejmu złodziei i degeneratów, itd.
"Dla państwa najtańsza jest rodzina bez dzieci..." - Donald T.

dankan - 2014-03-13, 16:30

Dlatego trzeba działać oddolnie, naród uświadamiając jak i również edukując. Co w minimalnym stopniu zostało zrobione. I teraz osoby juz uswiadomione powinny w rozmowie w sposób kulturalny i z wieloma argumentami uświadamiać dlaczego Ruch Narodowy i dlaczego wizja gospodarcza Bosaka. Połączenie konserwatywnej myśli w dziedzinie swiatopoglądu z wolnorynkową ideą (nie liberalną) gospodarczą, a zwłaszcza wspieraniem mniejszych i średnich przedsiębiorstw. Sam naród tego nie łyknie, bo nie maja obiecanej kasy, a są zbyt mało ogarnięci w temacie zeby sie domyslec że po pewnych działaniach jak np likwidacka podatku dochodowego bedzie się w Polsce żyło lepiej. Ale dla wielu eurosocjalizm jest lepszy -.-
Barney - 2014-03-17, 16:18

dankan - 2014-03-18, 22:03

https://www.youtube.com/watch?v=1D55WXiy_eI
Barney - 2014-06-24, 10:51

[ Dodano: 2014-09-03, 17:11 ]